Tintinova dobrodružství (2011)

Velmi dobrý scénář a skvělé otisknutí nápadů do digitální podoby likviduje hranice fantazie. Jediné co tomuto filmu může škodit je pouze volba hudby nebo jedinečnost a zápletka příběhu.

Ztracen v džungli (2017)

Generace Harryho Pottera dostává tvrdou lekci reality z divočiny. Výborně ztvárněný mentální obraz boje s přírodou v kombinaci s tím co známe s pořadů Bear Gryllse avšak jsem očekával lépe zvládnutou situaci přečkávání noci na ,,zemi,, a v dešti nebo odehnání asi leoparda jednou provždy trochou ohně, tradiční konflikt ve skupině, tu byl výběr nechutných avšak opravdových extrémů říznutý trochou snílkovstvím. Postava Karla jde do hloubky a vsak je mylná. Hudba není na obtíž lemuje příběh a příliš se nevnucuje. Jako odkaz skutečné události si zaslouží respekt ale z džungle se dá vytáhnout ještě větší syrovost...

To (2017)

Výborný posun od starého dílu zde je vidět rozdíl mezi řemeslným zpracováním scén a rozumném vyvážení digitalizace a zvuku. Tento styl hororu má pouze příběhovou a estetickou tvář kvalitně odvedenou ale vžít se do filmu jako ve stylu ,,found footage,, už není tolik možné vzhledem ke kvalitě a přesycenosti scény a diváků. V tomto roce jsem nečekal že mě něco v horor kategorii překvapí a ted zírám, dobrá prace.

Pár nenormálních aktivit (2013)

Super parodie po dlouhodobé impotenci kvalitniho humoru na filmové scéně i když chápu že to nesedne každému je to trefný a aktualní humor bez přepálení.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Další verze filmu od Marvel je jako jídlo z Fast Food. Slušné tempo i dialogy jsou zasazeny do tradičních klišé a ohraných situací. Důkaz ze peníze uzemnily Hollywood s hloupou ,, message,, ve filmu propaguje bohaté čímž je film ukotnev u dna.

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Finálová epizoda jak má v celé parádě vypadat. Vzhledem k neskutečnému výkonu v minulém dílu je tento srovnatelný i přesto jiný. Miguel Sapochnik je král tohoto žánru.

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Na seriálové poměry tu je fantastický výkon zostuzující i filmové legendy, drobné nelogičnosti vzhledem k času a kvality dílu je lehce ignorovatelná.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Těžko říct jestli by to lepší režisér zvládnul lépe protože audiovizuál tohoto snímku krásně lemuje svůj obsah a svět pokročilé technologie (něco ve stylu filmu Stážisti o Googlu) který jde myšlenkám do hloubky směrem k Orwellovym predukcím. Mnoho myšlenek se točí kolem balancu soukromí a propojenosti kde člověk mění roli sluhy technologii nebo její využívatel kde neumí najít středobod. Mnoho zajímavých myšlenek je ale nedomyšlená a otevřená až populistická nevyužití potenciálu nepřekonání EGA, nedomýšlení činů ale přesto jednat, neschopnost řešit opravdové věci jako je chudoba, komunitní problémy, řešení důsledků a ne příčiny a přinášet kontrolu do politiky. Emma Watson předvádí skvělý výkon (z Bradavic skok do Kolonie a pak do Kruhu, chudák holka) a přináší do filmů více biografický pohled což je takové lidštější. Zkrátka tu nebyl využitý potenciál myšlenek které to mohli vytáhnout dál než vizuální stránka. Finále bylo už tradiční korupční klišé jakoby už nevěděli kudy kam a chtěli to rychle ukončit. Rozhodně vidět to v kině jdu domů spokojený ale na zamyšlení je jen pár bodů.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Popravdě jsem od tohoto pokračování Pirátů už nečekal nějaký výkon a neskutečně mi vyrazil dech. Skvělé zkombinované scény kombinované humorem pořád fungujícím soundtrackem. Příběh se vyvýjí, graduje, bere si z minulosti a připravuje budoucnost. Epické scény tu opět dostávají svého jména...Největší herecký výkon tu předvádí Johnny. Dodatek scéna po titulkách (kdo si všimnul) se dala očekávat jenom pořád nevíme když se zlomily kletby koho všechno to spustilo do centra dění...uvidíme příště.