Český lev 2009 (2010) (pořad)

Já se bavil. I když musím přiznat, že mě mrzí absence delších ukázek nominovaných filmů, případně nějaké to povídání o nich, jakési přiblížení uzší nominace atd. Má to být vrcholový filmový večer a i když konečně zábavná moderátorská dvojce mě celou dobu předávání cen bavila, pan Vachler by měl přeci jen Českého Lva trošku inovovat a udělat z něj důstojný filmový večer.

Pravidla moštárny (1999)

Co dodat...krásný příběh, který pan Hallstrom dopiloval téměř k dokonalosti. Na druhou stranu, jsem už viděl i dojemnější filmy.

Noc oživlých mrtvol 3D (2006)

Je to taková vtipná béčková blbůstka, která pobaví. Škoda jen, že nebylo využito více 3D efektů. Sid "Spolding" Haig v roli opět úchylné postavy. Filmu však dodává jakýsi zvrácený šmrnc. Vizuálně moc pěkné, zábavné leč místy krapet bez šťávy...ale hlavně zatraceně béčkové :-)

Sklapni a zastřel mě (2005)

Taková nevýrazná krimi/komedie na kterou brzy zapomenete. Což je škoda, mohlo se z tématu vykřesat víc. Herci jsou, ale skvělí, hlavně Roden opět nezklamal.

Donnie Darko (2001)

Zvláštní film, ale čekal jsem větší psycho. Trošku zklamání.

Adelheid (1969)

Tak jsem myslel, že kombinace Vláčil, Čepek a vysoké hodnocení zde na ČSFD mě nemůže zklamat. Bohužel mě film Adelheid vůbec neoslovil. Pořád jsem čekal na ''něco'' a to ''něco" zkrátka nepřicházelo. Konec jsem také tak nějak očekával. Zklamání. I když Čepek byl opět fantastický, proto tři hvězdy, jinak pro mě to byl nezajímavý film o ničem.

Muž který měl zemřít (2008)

Western, který zkrátka nenadchne. Scénář je předvídatelný a neoriginální. Je plný tupého klišé, které mě jako diváka nebaví. Herci jsou alespoň docela slušní, ty tento film trošku drží na úrovni lehkého podprůměru.

Oprávněné vraždy (2008)

Trošku mě překvapilo, že hvězdy nejvyšší kvality, jakými jsou bez pochyb Robert De Niro i Al Pacino přijali účast na filmu z tak poměrně průměrným příběhem. Neumím si představit, jestli by lepší režie Oprávněnou vraždu o tolik zvedla. Oba hlavní přestavitelé předvedli tradičně bezchybný výkon, ačkoliv mi vedle sebe nějak nesedli...přišlo mi, že oba byli jak dva obrovské magnety, o opačném pólu, zkrátka bez nějaké chemie, souhry. Prostě dvě hvězdy, které se nedokázaly sloučit v jeden celek. Přes všechny zápory mě film bavil, hlavně Pacino byl super, nenudil jsem se a konec jsem opravdu hltal a po dlouhé době mě finále nějakého krimi překvapilo...to se mi v poslední době stavá zřídkakdy. Proto čtyři hvězdy.

Jedna ruka netleská (2003)

Klobouk dolů, takovýhle filmů v Česku moc není, a originalita se cení. Jedna ruka netleská je jako celej parádní film. Jediné co bych mu vytknul, je žánrová nevyrovnanost a trošku to tříští zážitek. Kdyby to pan Ondříček pojal více jako psychologické drama než komedii, vznikl by z toho asi solidní psycho film. Chvilkama jsem totiž koukal na obrazovku s otevřenou pusou. Ještě bych chtěl určitě vyzdvihnout výkon Ivana Trojana, který v Česku nemá konkurenci a každý jeho herecký výkon je zážitek. Líbil se mi, i když v malé roličce, Jan Tříska, který asi také nikdy nezklame. Zbytek osazenstva samozřejmě odvedl také dobrý výkon. Určitě doporučuji.