Duna (2021)

Vizuálně opojná, technicky skvostná a propracovaná pocta klasickému dílu sci-fi literatury. Vileneuve je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti, jen mi přijde, že stále více mu jde o vizuální efekt, než o příběh samý. Duna je založená na tom jak to celé vypadá, ale postavy vlastně moc zajímavé nejsou a to ani kladné ani záporné. Jedinou výraznější emoci vytváří Stellan Skarsgard, jenž vzbuzuje ryzí odpor. Vzhledem k plejádě hereckých es, je to velká škoda. Je to chladné, byť celou dobu Slunce pálí. Je to trend, ale mě úplně nesedí.

Adikts - Adiktologové (2024) (epizoda)

Zatím nevím co si myslet. Je to dost na sílu, divné, ale asi zajímavé. Zkusím ještě další díl a uvidím.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

S knihou to nemá vůbec nic společného. A je škoda, že tvůrci si s příběhem víc nevyhráli, protože tohle žádný zázrak není. Tady se dalo vytěžit mnohem více. Ale jakousi pěknou atmosféru to má. Zejména v první části.

Skřítek (1993)

Nejzajímavější na tomhle praštěném low cost hororu je účast Jennifer Aniston, která už tady prokázala, že hrát umí a že je sympatickou tváří. Zbytek tam jen tak pobíhá jako lepší casting a samotný skřet je hrozný sráč s umělou maskou. Občas docela vtipné, efekty ale slabé.

To se mi snad zdá (2023)

Zvláštní film, u kterého nevíte jestli se smát, bát se nebo kroutit hlavou. Je to podivný žánrový mix, který chvílemi funguje skvěle, chvílemi moc ne. Cage je výborný, a stále mě přesvědčuje o tom, že není tak špatný, jak jsem si vždy myslel. První půle je výtečná a budování kultu mě bavilo, v té druhé - katarzi - mě vyznění filmu sice zaujalo, ale zpracováním nebavilo.

Na špatné straně (2018)

Tenhle film je pro trpělivého diváka. Vše jde pomalu, bez emocí. Ale celkový příběh je fakt dobrý a natočeno je to více než solidně. Ale občasné přetáčení vpřed je skoro nutností.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Temno-temné, ale celkem prvoplánové a trochu hloupé pokračování výborné jedničky. Ale Reno i Magimel jsou sympaťáci a napětí funguje. Jen ten příběh kulhá.

Devátá brána (1999)

Docela napínavá thrillerová detektivka se satanským tématem, které bohužel ke konci dochází dech, byť je snaha o opak. Ale špatné to rozhodně není.

Purpurové řeky (2000)

Předloha je ještě nohem silnější, přesto jde o velice poctivý thriller s dobrodružnými rysy. Reno/Cassel skvělá kombinace a navíc mysteriózní příběh v atraktivním lokalitách hor. Mohlo to být ještě o fous nápaditěji natočené, ale i tak jeden top filmů žánru kolem milénia.

12 opic (1995)

Vlastně docela komorní sci-fi, bez velkých scén, která sází na dobrý výkon Willise a vypilovanou režii i scénografii. I po letech skvělý film.