Noční koupání (2024)

Studio Blumhouse beru za jednu z mála žánrových jistot. O to víc mě mrzí, že s Night Swim se to u mě nepotkalo. Příběh hrozně nezajímavý a za mě nedovysvětlený. Samotné strašení fádní a postavy tak ploché, že mi bylo fuk, jak to s nimi dopadne. Nesedlo mi to a první horor 2024 mě úplně minul.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Velice originální multižánrový film se skvělou režií a naprosto skvostným obsazením. Nicholson je klasa a svého démona zahrál dokonale, ale i trio top hereček je skvělých. Překvpaila mě charismatem Cher, ale nejsilněji na mě zapůsobila proměna Susan Saradon. Opravdu skvělý herecký výkon. A ten konec? Pecka.

Jeden gól (2023)

Je to takový ten feelgood film, kde se nic moc hrozného neděje, je to celou dobu na pohodu, jsou tam hlavně emoce a příběh o napravení. Jeden gól tohle všechno má. Jen je hrozná škoda, že tu vůbec (nebo tedy skoro vůbec) nefunguje humor. Vážná linka je tu o dost funkčnější. Jakmile Waititi zkouší ten svůj praštěný ostrovtip, spíš se cítíte trapností nesví. Ale vesměs dobrý film.

Sympathy for the Devil (2023)

Mě se tahle komorní pekelná jízda líbila. Cage je tu démonický a v zabijácké formě. Je to krátké, svižné, napínavé a ve finále i docela překvapivé. Za mě skvěle natočený thriller a režisér s kameramanem mají rozhodně oko na dobrý vizuál.

Temný úplněk (1996)

Je to čiro čiré béčko. Ale dobré. Napínavé a se skvělým Thorem. Právě vedení psího herce je tím nejlepším režisérovým umem celého filmu. Fakt. I maska vlkodlaka byla sympaticky staromilská a nechybí i troška nahoty a gore. Vlastně fakt dobré béčko.

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně (2023)

Po první půlce jsem si myslel, že budu hodnotit lépe. Začátek mě docela bavil, ale pak se ten (ne)příběh začal ubírat divným a nesmyslným směrem a celé se to naprosto rozpadlo. Film je nesoudržným blábolem s epickým ale nezábavným vizuálem. Snyder je režisér na odpis.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Tuhle pohádku nemám rád. Zvláštní atmosféra, nepříliš zajímavý příběh. Divně zahráno.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Především otřesně zahráno. Březina, Kohoutová a Hochman hráli prkenně, jak nějací ochotníci. Alespoň Remundová a Novotný to trochu dotahovali, ale casting děsný. Janák je rutinér a pohádky točí genericky a uondaně. Nebavilo, nenadchlo, vyložený průser sice také ne, ale řekl bych, že to je málo.

Princ Bajaja (1971)

Míval jsem ji docela rád, ale s odstupem jsem z ní rozpačitý. Líbí se mi atmosférou, temnou, mrazivou, ale příběh se tu valí hodně pomalu a nezáživně. Scéna s drakem a souboj rytířů ok, zbytek nic moc.

Řachanda (2016)

Šíleně nevyrovnaná pohádka s povedeným vizuálem, několika skvělými scénami (hlavně B.Polívka) a docela originálním a vtipným příběhem. Jenže dobré scény tu přetlačuje podivné režisérsko-scénáristické bahno, takže na každý dobrý nápad jsou tu dva faily. Vůbec nevím, co si o téhle pohádce myslet. Fakt vůbec.