Bílá královna (2013) (seriál)

Trocha politiky, trocha napětí a hodně romantiky, na můj vkus až příliš. Zajímavé to určitě je, i když nudných pasáží je tu celkem dost. Pilot - 60%

Jack a obři (2013)

Na co Bryan Singer sáhne, to promění ve zlato. Takhle povedenou fantasy pohádku jsem už hodně dlouho neviděla. A to herecké obsazení! Jak jinak, takřka výhradně britské, nikdo jiný takhle neválí, než Britové. Nářez, jaký jsem od toho skutečně nečekala.

Defiance (2013) (seriál)

Sci-fi seriál pro děcka a velmi nenáročného diváka. Děj plný klišé, hrozné dialogy... a ty gumové masky. WTF? Tohle prostě neutáhne ani charismatický Grant Bowler. 30%

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark a jeho záchvaty úzkosti... k nezaplacení!

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Život Da Vinciho podle Davida S. Goyera nepostrádá hravost a tím, jak si pohrává s historickými fakty a doplňuje je o vlastní nápady, asi nejvíce připomíná Zamilovaného Shakespearea. Někdo to může pokládat za svatokrádež, ale pravdou je, že vás i díky určité míře nadsázky dokáže bipolární (a bisexuální) génius Leonardo přikovat k obrazovce. 1. série - 90% 2. série je jedna velká jízda. Bez výraznějšího zaškobrtnutí nám tvůrci servírují spoustu zvratů, akce a opět nás ohromují úchvatným vizuálem. Ten šílený cliffhanger ve finále je taková pěkná tečka za výtečnou řadou. A teď zase čekat. 2. série - 90%

Hannibal (2013) (seriál)

Na pilotní díl celkem pomalý rozjezd, ale když přijde na scénu božský Mads Mikkelsen, konečně to nabírá ty správné grády. Akorát je tam na můj vkus zbytečně moc té "psychedelie". Pilot - 80% / Zhruba ve druhé polovině se seriál pořádně rozjíždí a Hannibalova manipulace s Willem působí ještě zrůdněji než všechny ty ohavné vraždy, které každý díl provází. A závěrečná scéna je kouzelným mrknutím na znalce filmů. 1. série - 90% Ve druhé sérii díly, které lze bez okolků označit za mistrovské dílo, střídají ty méně výrazné, epizodičtější. Naštěstí většina druhé řady se točí kolem hlavní dějové linie. Hra na kočku a myš v podání Hannibala a Willa je zkrátka famózní. A finále je masakr, který vám vyrazí dech. Vůbec netuším, co čekat od další řady. 2. série - 90%

Orphan Black (2013) (seriál)

Až příliš podobné Ringer a ta snaha o syrovost tak plochému tématu moc neprospívá. Navíc je to děsná nuda. Pilot - 40%

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál)

Drsné ruské prostředí smíchané s trochu drsnějším britským humorem je zajímavé, stejně jako tragika mísící se s komikou. Občas je to ale hnané možná až příliš do extrému. Jon Hamm jako vždy výtečný.