Old Surehand (1965)

Snaha byla, to upřít nelze. Občas jsou tam víceméně velké pakárny, ale jako celek film neurazí. Zajímalo by mě, kdo by byl lepší střelec, kdyby se setkali - Old Surehand nebo Old Shatterhand? .... :-)

Jak vykrást banku (1964)

Komedie to je dobrá. Taková lehká "svačinka", co se dobře stráví. Co se týče dabingu Faltuse, tak já se přikláním spíše k té části, které se to vůbec nelíbilo. Neumí to prostě zahrát, odmluvil to dejme tomu jako F. Filipovský, místy mu však není rozumět a navíc u toho šišlal. Kdyby mu na to dali víc než jeden den, možná to dopadlo lépe, ale tohle fakt nešlo a tu postavu zazdil. Pouštějte si to raději v originále s titulky.

Mezi supy (1964)

Tento díl z Vinnetouových dobrodružství pořád ještě jde. Sice je to dějově pořád o tom samém, ale dá se to. Jen mě dostává, jak tam hrají (mezi bandity i klaďasy) pořád ti samí herci, ačkoliv už byli v předchozích filmech několikrát zabiti ...... až na Terence Hilla :-) a chtěl bych vidět Surehanda, jak ve skutečnosti trefí od pasu letící šíp proti němu o střelecky přesných výkonech na poskakujících koních nemluvě.

Hannibal - Zrození (2007)

Od začátku je nutné se smířit s tím, že zlo bude v tomto filmu válčit se zlem. S filmy s Anthony Hopkinsem to má společné pouze jméno hlavní postavy a několik drsných vražd. Jinak je to velké zklamání.

Bledý jezdec (1985)

Z nostalgie k westernovému žánru dávám průměr. Bylo to ale slabé, závěrečná přestřelka trochu přitažená za vlasy a při konečném duelu ten Stockburn tahal bouchačku rychlostí šnečího šampiona na 100 m ... a vlastně ji ani nevytáhl :-(

Šance pro lásku (1995)

Příjemně pohladilo, přeneslo do irského prostředí, ale vůbec nijak zvlášť nezaujalo. Škoda.

Bolero (2004)

Mě se to opravdu líbilo, dokonce jsem si říkal, že jsem konečně po dlouhé době viděl český film, po kterém bych neměl nějaký blbý pocit za něco... Co se týče herců (kriminalistů), tak všichni naprosto výborní (strany zastupující padouchy), typově mi tam všichni celkem seděli - hlavně duo Bartoška, Kraus. Kamera - jasný, režie - taky dobrý, příběh - zaujal, hudba .... jo hudba těžko říct. Na jednu stranu jeden nádherný motiv, který se pěkně poslouchá, je tam ale pořád a line se v podstatě celým filmem. Kdyby k tomu Jan Jirásek složil alespoň ještě jeden zajímavý (a dle toho prvního na to určitě má...), nešetřil bych superlativy. I tak Bolero není podle mě třeba moc hanět, vidět se to určitě dá.

Old Shatterhand (1964)

Ještě bych k ostatním hodnocením zde doplnil výborný dabing - což se o těch dabovaných Mayovkách po revoluci říct nedá... Hawkins: "Jednou jsem tak napodobil laň, že přišel jelen a chtěl se se mnou pářit..." :-)

Čas dluhů (1998)

Přijde mi, jako by to Pavlásková napsala už dávno, ale zrealizovala až v 98´. Na konec tisíciletí je to nějaké vyčpělé. Šílenej obchoďák, kde je Roden obklopen většinou hloupými pipkami a "manažery" se socialistickými schopnostmi vedení - a kupodivu podnik funguje. Lábus?, Vilhelmová??, Vladimír Dlouhý (proč ten tam vlastně byl????).... Film stojí na ústřední dvojici (k Rodenovi počítám Bílou), kde jim občas přicmrndává Chýlková (hraje ale fakt příšernou kreatůru). Dále nevím, jestli byl fakt nutný ten "zdvojený" závěr .... takže mě vlastně hlavně pobavila ta scéna s ledničkou a překvapil výkon Bílé.

Noční hlídka (1995) (TV film)

Proč se tenhle film jmenuje Noční hlídka? ... o obrazy v něm jde asi tak 2 minuty, alespoň mi to tak přišlo. Zbytek se zvrhnul v kravskou slátaninu severokorejské snahy o zničení komunikačních sítí na světě. Asi nejlépe to zde vystihl v komentáři ic. Ta scéna v tom kasínu o milion při Black Jacku byla také lahůdková

Časové pásmo bylo změněno