• Krátkometrážní

Česká tajenka (2013) (pořad)

Udělat z dětské hry Šibenice, kterou navíc již kdysi uloupila Nova, soutěž, může jen primitiv. Nebýt Cibulky, který je umírněný a příjemný, byla by to totální blamáž.

Marseillaisa (1938)

Nemám co vytknout formě ani obsahu tohoto historického filmu o vzniku nejhrdější hymny světa. Renoir zpracoval Francouzskou revoluci rozhodně dojemněji, než Le Chanois, byť se nesoustředil pouze na jednoho hlavního hrdinu.

Čekání na déšť (1978)

Jsem ráda, že jsem viděla jiný film, než ostatní. Žádné dětské porno, ale křehký snímek o samotě a odosobněnosti sídliště. Opět krásně smutný Kachyňa.

Příběhy slavných - Oči Petra Čepka (2000) (epizoda)

Jsou tací, kteří se i během těch nejmenších bitev schovávají do nejhlubších úkrytů. Po bitvách s vítěznými výkřiky přidávají na stranu vítězů. Z těch mne přepadá nausea. Petr Čepek byl evidentně tím druhým případem, nebál se být na straně, kterou si vybral, aniž by předem znal výsledek.

Proces s vrahy Martynové (1988) (TV film)

Kdyby v hlavních rolích byli dobří herci, určitě by byl zážitek ještě mnohem lepší. Pavelka mohl předstírat, že je židle (pravda, nejsem si jista, že by to zvládl) a vzdělaného intelektuála mohl představovat někdo, komu bych to věřila. Druhá část značně napravila reputaci prvnímu nudnému dílu.

J'Te L'dis Quand Même (2006) (hudební videoklip)

Je te le dis quand même mám sice radši s kytarou, ale když má Bruel to štěstí a duet si s ním zazpívá nejlepší žijící zpěvačka, je to zkrátka zážitek.

Les Marchés de provence (1992) (hudební videoklip)

Pohodové zpracování, ta vůně koření je z tržiště cítit až sem.

Jízdní hlídka (1936)

Ani náhodou nesdílím nadšení ostatních, toporné herecké výkony, postavičky pohybující se sem a tam, ať již koňmo nebo po svých. Bojové scény spočívající v několika zmatečných výstřelech. Vadilo mi též neustálé prznění ruštiny. Já vím, je potřeba zohlednit dobu vzniku filmu. Ale to jsem udělala a přidala hvězdičku.

Goyovy přízraky (2006)

Forman vyspěl od Vlasů v nichž křičel pouze po svobodě v režiséra, který má jasný názor a umí ho jasně sdělit. A hodně mu k tomu pomohli Javier se Stellanem.

Le Jour ou la pluie viendra (1988) (hudební videoklip)

Když nejsou přítomni hudebníci, poslouží za nástroj i stěrač. Jen jsem úplně nepobrala umělecký záměr s černobílým provedením.

Časové pásmo bylo změněno