• Krátkometrážní

Neděle na venkově (1984)

Film se převaluje stejně pomalounku jako kočka na sluncem rozpáleném dvorku a líně si přede svoji poetickou linku až k zádumčivému konci. Dostat do rukou tenhle scénář mistr filmové lyriky Jiří Menzel, mohlo to být dokonalé.

Aquaman (2018)

Kungfu podvodní Sandokan nepostrádá vtip a prohání se v ŕíši barev a světla a spolu s podvodní Xenou si hraje na Indiana Jonese. Poměrně dlouho je to celkem příjemná pohádka, pak se objeví zlatý trojzubec a je na hodně dlouho jen strašně přetrikováno. Následuje komická vložka po druhém souboji bratří. A závěr na molu už je opravdu neskutečně skadkobolný.

Noc (1961)

Intelektual je sobec plny soucitu. Na pozadí jazzového nocturna se odehrává rozpad jednoho vztahu založeného vlastně na Antonioniho poznatku, že každý milionář má svého intelektuála. Krize identity, hledání vlastního já, pochopení i odpuštění. Ano, moźná by si dokázala odpustit, jen kdyby její dosavadní život stále nerámovaly ty prokleté schody, schody po nichž lze stoupat, ale také klesat. Schody, které se vždy objeví v nepravou chvíli, aby opět rozdělily pracně budovaný vztah.

Krajina střelců (2003)

Tanec s Robertem Duvallem byl prijemnym romantickým dobrodružstvím, které začalo jít s kopce závěrečnou přestřelkou, při níž nepřatelé hynou již při pouhém pohledu na zbraň neprůstřelného Charlieho. A ten přeslazený závěr tomu dal finàlní korunu trapnosti. Škoda, že doktorova sestra nevytáhla z fějrtóšku běloskvoucí kapesník a nezámavala s ním odjíždějícím.

Havaj (1966)

Bez servítků natočené drama o kolonizaci země i duší domorodého obyvatelstva na Havaji je natočeno se značnou dávkou poetiky, která zdůrazňuje rozpor mezi slovy a činy téměř u všech misionářů.

Složka 64 (2018)

Nejlepší díl z tetralogie o detektivovi se sociální fóbiií a sklonem k užívání návykových látek.

Nibelungové: Smrt bohatýra (1924)

Kam se hrabe Buñuelovo řezání oka, Siegfried si to drakovo málem.namazal na chleba. Nechutně realistická scéna vypichování oka se řadí k tomu nejhnusnějšímu, co jsem ve filmu viděla. Langův drak bez potíží strčí do kapsy všechny své následovníky, včetně těch generovaných počítačem v Jurském parku (inu alespon vim, kam chodil Karel Zeman pro inspiraci). Masky, scéna, triky, spousta vizuálních vychytávek, výborné herecké výkony a hlavně mimořádně nápaditá režie spolu v jednom kompaktním celku tvoří dílo vskutku mimořádné. Hádka dvou královen na schodech chrámu je něčím, na co se hned tak nezapomíná. Určitě rozumím tomu, jaké pozitivní emoce musel tento film o hrdinném Siegfriedovi vyvolat. Na svoji národnost musel být po zhlédnutí filmu hrdý každý Němec. Langovi se to daří bez zbytečného patosu, gigantických a nacionalistických gest. Kouknou, pane Spielberg, jak se to dá udělat, když se to umí!

Černá výprava (1973)

Skvělý Robert Duvall v roli naštvaného mstitele postupně likviduje mafii.

Smrtelný případ (1967)

Precizní práce s kamerou, která se se svůdností barové tanečnice obtàčí kolem Masona, výborně gradované napětí, bohužel poněkud nezajímavá Signoretová, o to však zajímavější Mason, to vše tvoří slušný špionážní snímek.

Playtime (1967) odpad!

Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná… A kdyby to náhodou někdo nepochopil, tak nám to pro jistotu Tati v roli kolovrátku s krátkými kalhotami zopakuje. Pokud to nebude stačit, zopakuje to i tisíckrát. Pro zvýšení efektu špulí do kamery svoji nehezkou zadnici. A my si milé děti kvůli těm naprosto nejzaostalejším pro jistotu zopakujeme, že moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Tati vzkazuje, moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná. Moderní doba je přetechnizovaná a odosobněná…