Homeboy (1988)

Nejblbější a nejnudnější film o boxerovi co snad kdy byl natočený. Scénář a děj naprosto o ničem, ploché a bezobsažné postavy - herci nemají naprosto co hrát. Mickeyho holka je naprosto nezajímavá tuctová buchta od koní, chemie mezi nimi vůbec nefunguje a boxovací scény jsou funkční ještě míň. Režie naprosto podprůměrná bez invence. Chválabohu, že jak vidím tento pán krom Homeboye už nic nenatočil. A doufám, že se k tomu ani nechystá.

Smrt pistolníka (1969)

*los spoileros*!!!!!! bacha! Tak tohle je bezesporu jeden z nejblbějších westernů co jsem viděl a anžto fanda, nebylo jich málo. Pan Widmark sice má něco do sebe a hraje jak nejlíp umí, ale jeho charisma by tak vystačilo na dobrou vedlejší roli. Bohužel na to utáhnout sám celý film prostě nemá. Je na to málo zajimavý herec (no řekněme i tahle postava šerifa). Hlavní záporák vlastně není - možná sám šerif? Vlastně těžko říct. Proti němu stojí celé městečko a možná nejspíš právem, takže ten ego - boj je vlastně celý nesmyslný. Radnice není spokojená s jeho prací, ale on jako totální blbec zarputile odmítá složit funkci - koho, že mi to připomíná v české současné politice? Prostě neodstoupím - nikdy, nikdy, nikdy. Vlastně tu není komu fandit. Ve zbytku města nenajdete jedinou kladnouči alespoň nějak zajímavou postavu. Takže celý film stojí na charismatu šerifa. A na to prostě bohužel pan Widmark nestačí. Nudil jsem se a to hodně. Závěrečné velké finále, kdy šerif řka svojí zbrusu nové novomanželce, kterou si vzal sotva před hodinou, že jde na pohřeb, se jde projít do prázdného kostela, aby se cestou zpátky nechal zabít zcela zbytečně jako úplný idiot, to zrovna moc nenapravilo...

Násilník (1976)

Ne taková pecka jako jednička, ale mnohem lepší než dvojka. Nová inspektorka je příjemným osvěžením. Gang záškodníků bohužel slabota - působí tu poněkud trapně, není to protivník na úrovni. Ani sám vůdce gangu není moc výrazný, což tento díl shazuje podobně jako dvojku shazoval slabý a neuvěřitelný příběh. První díl měl obojí - dobrý příběh i chytrého a dostatečně evil záporáka. To dvojce i trojce chybí.

Psanec Josey Wales (1976)

Vlastně úplně nevím no. Na jednu stranu má film několik světlých momentů s herci, o kterých jsem si až potom tady vyhledal, že je vlastně znám z předchozích slavnějších rolí. Předně je to velmi emotivní a hluboký (zlí jazykové by mohli říct, že Clintův nejdelší v dějinách) dialog s (tentokrát) komančským náčelníkem Deset medvědů. Později stejné jméno náčelníka použil Kevin do svého opusu Tanec s vlky, tam ovšem u kmene Lakotů. Svým vyzněním bych tento rozhovor přirovnal možná nadneseně trochu k závěrečné protiválečně/mírové Chaplinově řeči v Diktátorovi. Má to svoji hloubku a krásu, klobouk dolů. Další motiv je napadení drobné Sandry Locke hnusnými banditos, její záchrana a následná vznikající láska mezi ní a Clintem. Která jak se později ukázalo nebyla vlastně až tak úplně hraná - a upřímně - je to v jejich společných scénách cítit. A je to moc hezké. Až tak, že jim člověk na westernu netradičně přeje i dobrý konec. Aby se vše vyřešilo a oni spolu pěkně žili v klidu a míru. No a pak jsem zjistil, že tahle zamilováníhodná roztomile stydlivá dívenka hrála velmi zásadní roli ještě jako mladinká v mém "srdcovém filmu" - Srdce je osamělý lovec. Hohó... Jenže jako celek to na mě prostě nějak nefungovalo - řekl bych pro mě zatím nejslabší Eastwoodovka asi vůbec, a neviděl jsem jich málo. Za prvé je to fakt dlouhý. A za druhé jsem prostě buran a mám Clinta asi fakt raději v jeho typické roli neznámého no name nejednoznačného antihrdiny, co toho moc nenakecá, nic o něm nevíme, všechno to roztřílí a odjede. Nechci Clinta v rolích taťků od zabitých rodin, kteří mají příběh a svou minulost. Prostě je to tak, přiznávám to. Byť je tahle role celkem pěkně napsaná, ale takhle já prostě Clinta nechci. No a za třetí - ten film jaksi nemá moc koule. Charisma. Není sexy, chybí mu přitažlivost. Místy nudí. Ještě se mi nestalo, že bych Clintův film musel koukat na třikrát a ještě se ke konci muset rozhodovat jestli ho vlastně dokoukat chci. Tento moment přišel těsně před setkáním s napadenou Sondrou a její společností. Naštěstí od toho momentu se ta přicházející nuda zlomila a doběhlo to se ctí k dobrému závěru. Ale celkově je to tak rozháraný film, že nemůžu dát víc než za tři, ani přes ty světlejší momenty.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

James Purefoy je celkem můj oblíbenec. Ale... Jako Solomon Kane, či středověký rytíř rozhodně ano, ale jako sériový vrah??? Ne to fakt ne. Možná kdyby Kevin hrál vraha a James policajta, to bych jim možná věřil, ale tohle určitě nee. Pilot mě nijak zvlášť nenadchnul, takže nemám důvod pro další díly. Právě jsem dokoukal dokonalou Bednu s Hagridem v hlavní roli a nehodlám si kazit chuť.

Americký zločin (2007)

Silné téma inspirované skutečnou událostí. Výsledný film bohužel zůstává tak nějak bez dostatečné gradace, skoro se chce říct impotentní. Což je u tohoto tématu víc než na pováženou. Když se člověk podívá na film a pak si pohledá informace o skutečném případu, omrkne fotky, celkem rychle pochopí kde se stala chyba. Ten film je příliš učesaný, klouže po povrchu, nedokáže vyvolat skutečné emoce. Člověk by očekával nějakou atmosféru, tak hutnou, že by se dala krájet. Viz. třeba mlčení jehňátek, nobo novější Zmizení z roku 2013. Tam byla atmosféra. Tady není nic. I soudní proces probíhá tak nějak bez očekávaných emocí veřejnosti i zůčastněných. Kdekterý díl TV Dobrodružství kriminalistiky má mnohem hutnější atmosféru a gradaci a emoce, než tento film. No v neposlední řadě nelze nezmínit asi ne úplně nejlíp vybranou hlavní herečku. Keener se sice snaží, ale za prvé reálná tyranka byla děsivá a autoritativní už podle fotek (což Keener bohužel úplně není) a za druhé na tuhle roli prostě ani herecky nemá. Prostě jsem jí to nevěřil. Narozdíl od Ch. Theron ve filmu zrůda, nebo mistra Hopkinse v již zmiňovaném Mlčení... Plus podivné nereálné chování všech postav. Prostě v rámci tématu trestuhodně nezvládnuté.

Maratónec (1976)

Jeden z nejzbytečnějších filmů, co jsem kdy viděl. První polovinu se nic neděje - respektive děje, ale tak zmateným a blbým způsobem, že to vůbec nezaujme. Když už člověk tu nudu nezvládá a začne přeskakovat a ono se to pořád nelepší, je něco špatně. Bohužel musím říct, že se to nezlepší až do konce. Zápletka s diamanty je pitomoučká, s nacistického tématu se dalo vyždímat mnohem víc. Tenhle film mohl být velký. A zdá se, že jím i být chtěl. Ale bohužel není. Není.

Ve jménu Krista (2016)

Film bez koulí, bez charismatu, bez krve, stejně jako jeho herci. Škoda, námět dobrý, scénář a provedení - patetitcká křesťanská sračka.

Ztraceni - Přes moře (2010) (epizoda)

Idiotská pohádka o Romulusovi a Rébusovi bla bla bla... Některé záhady je lepší nerozřešit a nerozřešovat. Ve filmech a seriálech obzvláště. Pokud nevymyslíte dostatečně chytrou a uvěřitelnou historku, nechte to raději dál tajemstvím. Udělali byste líp... Dokud byl kouř v prvních sériích tajemstvím, šel z něj celkem děs. Ale po tomhle vysvětlení? Navíc, když se mezi tím ještě občas mění v Locka, který normálně mluví a chodí a intrikuje, je celé monstrum už jen k smíchu. Sorry jako.