• Fantasy

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Upřímně jsem rád, že nejsem úplně top fanoušek SW, protože po tomdle bych si našel šachtu a skočil tam ... Dávám 3 hvězdy za určitou nostalgii, ale to je asi tak jediné co tam funguje společně s hudbou. Jinak být epileptik, tak se klepu v kině ještě teď. To jaký béčkový péčko s tím Disney udělalo .... vlastně škoda slov. Snad to tímto uzavřou a nebudou se pouštět do něčeho dalšího.

Godzilla II Král monster (2019)

Furt se rozmýšlím ... Sice 4 hvězdy jsem dal už určitě nějakému většímu hnoji, tak prostě Godzille je nedám. Začněme od začátku. Atmosféra fajn, grafika, efekty - vůbec nic proti. ALE chyběla mi tam naprosto logika v 75% případů. Stačil by i selskej rozum ... Bohužel nic z toho, tam nebylo. Bezmyšlenkový oživení draka u kterýho vim, že už kdysi nepatřil zrovna moc k pohodářům? Bezhlavé střílení po monstrech, jen aby byl efekt? o.O Finále to zabilo uplně, ono aby jste nenasrali kohokoli, když příjdete k někomu domu s fakin atomovkou a tam mu to odpálíte v ložnici ... Tady holt nabejvá pojem "kamikaze" novej směr a odsral to Nguyen ... Nicméně, má to i světlý momenty a já bych to nerad jen hejtil. Zajímavé příšerky i celkové souboje. Za mě: 60%

Noční můry z temnot (2019)

Za mě osobně je to zajímavá "oddechovka". Divák zde zažije od každého něco a to do sebe překvapivě zapadá. Nutno podotknout, že každý z příběhů je zajímavý, což se né vždy povede. Příběh, atmosféra, efekty a relativně slušné tempo, pohání film na solidní úrovni. Za mě tam chybělo trošku více z finále.Každopádně 75%

La Llorona: Prokletá žena (2019)

La Llorona je zajímavý námět a měla velký potenciál jak s touto Mexickou legendou naložit. Bohužel to se moc neděje ... Po příběhové stránce to je opravdu slabé, nemá to sebemenší zápletku a atmosféra prostě na diváka nedýchne. Spousta nelogických scén kdy si celé kino řikalo "jako vážně?" ... Každopádně nebyl by to první ani poslední horor bez hlubšího příběhu, což by samo o sobě nevadilo, protože lekací scény a určité chvíle opravdu stojí za to. Osobně jsem měl v plánu dát 4 hvězdy, ale zakončení a určitá nelogičnost = 3/5.

My (2019)

Dle mého je to originál a zase něco nového. Díky tomu to nutí diváka se zamyslet, ještě dlouho po shlédnutí. Rozhodně 85%

Oni 2: Noční kořist (2018) odpad!

Todle byl opravdu první "horor" kde jsem si řikal: Kurva jak někdo může bejt tak tupej?! Ignorovat zbraně, hlavně se rozdělit a chcípat uplně dementně. Omlouvám se za ten slovník, ale takhle zabít potenciál je skoro až nemožný!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Z mého pohledu je to bohužel další film, který má co nejvíc vyždímat fanoušky a nalákat je do kin. Nebudu tu rozepisovat co všechno je za mě špatně, ale celkově je to podprůměr...

SuperStar 2018 (2018) (pořad) odpad!

Tak soutěž nikoli SuperStar ale PornoStar ... Porota tam hodnotí hlavně vzhled, srát na to jak kdo zpívá, stejně to pak upravíme na mixu ... Hrozný, nechutný a naprostá katastrofa ze strany porotců, kteří si tam přišli najít zábavu na pár nocí očividně ...

Thor: Ragnarok (2017) odpad!

Byť se mi to příčí dát, tak Thor: Ragnarok byla pro mě naprostá katastrofa. Jde o úkaz, že jakmile se někam naserou amíci, tak je z toho opravdu digitální péčko v celý parádě. Tentokrát to odsrala severská mytologie, kde bych ještě chápal, že Thor přijde o kladívko, oko ... ALE kurva! Z Odyna tam udělaj senilního dědka. Pak si scénáristé z marvelu řekli, jak by mohli ještě tu mytologii zprznit víc, no v krátkosti. Hodíme tam Hulka, střelný zbraně, létající talíře a samozřejmě partu nemrtvejch ... Už se těším až se scénaristé navezou třeba do řecké mytologie a vyjde třeba Zeus, kterýho bude hrát černý židovský homosexuál, který bude vládnout pomocí AK-47 a Olymp bude noční strip bar. Každopádně ztracenej čas ...

Tvář vody (2017)

Del Toro opět nezklamal, i když Faunův Labyrint měl pro mě takový větší nádech, tak tohle se drží podobné linie a fantazie, kterou mu já osobně žeru od začátku dokonce včetně drobků. Zpracování, efekty i příběh super, to že se tu pár jedinců otírá o styk člověka a "příšery" je věc jedna, ale nechápu teda moc jejich hodnocení Avatara ... No každopádně, stejně jako u Labyrintu to člověka vrátí do vlastní fantazie a trošku i dětských let s nadějí, že vše dobře dopadne. Guillermo umí i jeden jako z ne mnoha udělat grandiozní finále a todle rozhodně stálo za to, moje husí kůže toho byla důkazem. I když jak jsem řekl, to není na stejný úrovni jako Faunův Labyrint, i přesto dám 5/5 protože to má vše co má mít.