Lásky mezi kapkami deště (1979)

Hezký snímek, perfektně obsazený. Menšík ve své typické roli bezchybného ukřivděného. Jeho scény chození na záchod na Vítkov neměly chybu. Stejně nejlepší, ač tam byli oba jen krátce, byli Hrušínský s Macháčkem

Discopříběh 2 (1991)

Upřímně se mi dvojka líbila o něco víc. Starej Horáček chytil druhou mízu a je to sranda, protože Potměšil je fakt výbornej. Sice tu chybí odlehčenost prvního dílu, ale to byl problém všech čerstvě porevolučních filmů. Ve srovnání s tím, co se točí dnes, je tohle klenot.

Discopříběh (1987)

Osmdesátková klasika, která pobaví. Hrušínského sice nemusím a příběh nebyl nic moc, ale vynikající Potměšil to zalepil.

Láska z pasáže (1985)

Moc pěkná Soukupova krimi, opět s Vaculíkem. Realita osmdesátek, vexláků a taxikářů, kteří tu tehdy řídili podsvětí.

Vítr v kapse (1982)

Fajn česká komedie se smutným koncem. Vaculík s Tofim poprvé spolu jako čerství absolventi průmyslovky. Samé vylomeniny a bezstarostný život, který pro jednoho končí tragédií a pro druhého vojnou. Vždy se na to rád podívám.

Outland (1981)

Vesmírný krimi thriller. Nebyl špatný, sice trochu roztahaný a ta vnější výprava poněkud slabá, ale sympaťák Connery tomu dal docela šťávu.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Oproti jedničce je to výrazný pokles, ale pořád je to fajn. Dvojice Vaculík Tofi je prostě sehraná. Opět se snaží dostat leváky do basy a zachránit si svojí kůži. Nemá to takový spád, i je to komplikovanější a chybí Tofiho písnička z prvního dílu. Ovšem nejhorší na celém filmu je výstup Vašuta.

Pro balík prachů (2020)

Když pominu opravdu stupidní zápletku, tak to nebylo zas tak špatný. Je to svižný, s hodně slušným obsazením, akce taky není špatná, ale ta zápletka fakt zabolí.

Havel (2020)

Na Václava Havla mám svůj názor, který tady nebudu ventilovat, jelikož nejsme na politickém fóru, ale na filmovém. Nicméně pokud jde o film, tak jsem opravdu nečekal, že zrovna Česká televize, se podepíše pod dílo, ve kterém tvůrci dělají z přeceňované loutky děvkaře, slabocha, maňáska a hloupého troubu, který by bez své ženy Olgy ani nedošel na nákup. Říkám si, jestli to byl záměr nebo si tvůrci mysleli, jakej to byl Václav borec. Těžko říct. Každopádně scéna se společnou domácností manželky a milenky mě dostala do kolen.

Tlusťoch (2020)

Nápad to nebyl špatný, ale nebylo to moc vtipné, teda spíš vůbec a akce trocha málo na konci. Škkoda