Jste to, co jíte (2006) (pořad)

Co si budeme povídat. Dietologické formáty v TV moc nejsou a tenhle, co se rad týká nebyl špatný, tak si ho budu hledět. Třeba ho budu jednou sám potřebovat. Blbé ovšem je, když nám zdravý životní styl, prezentuje paní doktorka o jejíž štíhlé linii, lze i s velkou mírou fantazie, tak akorát pochybovat a která denně stáhne tři krabičky cigaret! Káže vodu, přitom sama chlemtá víno, jak žíznivá mula.

Prostřeno! (2010) (pořad) odpad!

Objektivnost této přiblbé šaškárny, lze přirovnat k průběhu demokratických Severokorejských prezidentských volbeb! :-)

A Walk in the Woods (2015)

Opět velmi podhodnocená záležitost! Je třeba k filmu přistupovat úplně opačně, než třeba k Divočině. Tohle je přece komedie, navíc výborně zahraná komedie s vynikajícím hereckým kocertem dvojice Nolte, Redford. První jmenovaný navíc svoji buranskou vizáží, dává filmu tu pravou šťávu a v kombinaci s racionálním Redfordem dohromady vytvořili jedinečnou dvojici. Nechápu jedince s kritikou "tlustej Nolte" apod. Nebylo to ono asi ve scénáři, že má pro snímek takhle vypadat?! Tupost některých jedinců mne opravdu udivuje víc a víc...

Démoni 2 (1986)

Tohle už nestálo za nic. Oproti prvnímu dílu, je tento opravdu v úplně jiné dimenzi a to je docela škoda. Jednička měla na svoji dobu, celkem rozumně našlápnuto.

Démoni (1985)

Kdo neviděl, tak ani neví oč přišel. Jedna z klasik předrevolučních VHS hororových sbírek, která nesměla nikomu znalému chybět. Kdo by si do takového kina rád nezašel.

Tah pěšcem (2014)

Šachy jsou králičí nora, do které Fischer zapadnul až po krk. Každý běžný člověk, vnímá ty dva protihráče, trochu jako blázny a on vlastně nikdo není ani tak daleko od pravdy. Většinou jsou to figury ponořené do svého šachového světa, každý se svou vlastní se rozvíjející psychózou. Bobby byl na vrcholu v období, kdy studená válka nabírala na síle a proto byli jeho démoni věrni své době. Všudypřítomné odposlechy, agenti a sledování, to byla pavučina, ve které uvíznul on sám. A zájem lidu, je nadřazen zájmu jednotlivce. Nakonec si obě dvě ty supervelmoci, mohli tak akorát podat ruce. Film o geniálním člověku, ambiciózním hráči a neobyčejném životě. Životě Bobbyho Fischera.

Legenda o Janě (2009)

Bylo nebylo...pohádky mám rád a proto jsem si i tuhle rád pusil. V 9 století neměli dámy na růžích ustláno a každá z nich byla tudíž jen lepší rohožkou na boty, navíc totiž zvládla zahřát i mužovo lože. Pějme chvalozpěvy dnešním emancipovaným ženštinám, leč tehdá by žádná z nich rána nedožila :-) Krásně odvyprávěný příběh, statečně obcházející žánr sci-fi, nicméně popustí li si divák značně svoji fantazii, tak jde o celkem poutavou pohádku, občas trošičku přetaženou. No a dámy, když už nám někde prezidentujete v kosmu jste jako doma, tak je na čase aby jste některá nabrala směr Roma a udělala tam v tom jejich Vatikánu trošku pořádek :-)

Krvavé ruce (1990)

Je potřeba odpustit hodně do nebe bijícího, nicméně jsme v roce 1990 a tohle byla velmi slušná kvalita. Připočtu li nostalgii, tak snímek na ty 4 hvězdy v pohodě dosáhne.

Expresní zásilka (2012)

Michael Shannon si toho parchanta vyloženě užil. Role mu sedla jako prdel na nočník. Dává 4 hvězdy, jelikož film pobavil. Svižné tempo, zábava i akce a to padnul vlastně jen jedinný výstřel. Tak jednoduše odpouštím ty občasné výkyvy logiky, já jsem byl totiž opravdu spokojený :-)

Noc v Roxbury (1998)

V náctiletém věku možná za pět, uteklo ale hromada vody a tak budeme stát nohama pevně na zemi :-)