Okupovaná kolonie (2016) (seriál)

Pilot: Prozatím mám pocit, že by mohlo jít o podařený seriál, něco ve stylu kultovnějšího seriálu "V" Uvidíme jak to bude dál...

Země kartelů (2015)

No celé to podráží fakt, že té autencitity je v dokumentu pramálo. Většina situací je nově naaranžovaných a natočených bez rizika a tím je celá dramatičnost dílka ta tam :-(

Ve jménu krále 2 (2011)

Bože Uwe, co to bereš za matroš, že dokážeš vyprodukovat něco tak odpudivě debi*ního, jako je tahle ultrakravina??? A poznámka těch, kteří nízkohodnotící uživatele osočují z toho že film neviděli, tak to má možná jednoduché vysvětlení. Tohle totiž dokouká jenom vyloženě odolnej jedinec. A pokud někdo hodnotí vysoko, tak je to samozřejmě jeho věc, ale osobně mu nezávidím filmový vkus a naopak závidím žaludek. Tuhle garážovou produkci, která si vystačila s kusem lesa, několika vyřazenejma závěsama na kápě a pseudo tvrzí, ztlučenou s pár prken, jelikož na hrad nezůstali prachy, tak takovo produkci si myslím Lungren přece jen nezasloužil. Šetřili i na něm, jelikož hadry měl celý film stejný, nutno ale říct, že co nezvládli ve výpravě a v kostýmech, tak to bohatě dohnali ve scénáři (maximálně děravém) Ono ohrožení budoucnosti biologickejma zbraněma, spíchnutejma v lese na pařezu pošahaným králem, to už je sakra zápletka :-) Ještě jsem na konec čekal, že odšpuntuje tu vanu, zamořenou tou smrtící zbraní a pustí to do vodovodního řadu a ležel bych už pod stolem :-) Ale tu asi po titulcích nechal Dolph chytře odčerpat. No řeknu vám, děsivá srač*a! Jedna hvězda z úcty k hvězdě a pro tu zahřívačku lože :-)) i ta ho, při vidině toho co příjde, chtěla radši zabít...Škoda že ji to nevyšlo :-)

Podnikavá Joy (2015)

První třetina filmu byla tak chaotická, zdlouhavá a nezáživná, že jsem to chtěl pomalu zabalit. Pak film začal mít určité obrysy a děj nabral na síle, že jsem vydržel a dokoukal ho v lepších 60% Jediné co mne fakt štvalo, tak byla ta famílie. Na jejím místě bych je kompletně vykopal z baráku. Takovej hamižnej póvl! Filmově ale né tak oslňující, jak jsem čekal i když třeba síla teleshopingu mne teda uzemnila :-) Já bych v něm nekoupil ani sirky! Promiň Horste :-)

Královna silnic (1984) (TV film)

Úsměvná komedie s jednoduchou zápletkou. Kdysi se objevila, ještě v tehdejší federativní československé televizi ( mám na ripu ještě logo F1 :-) a od té doby se po ni slehla zem. Nejde o nic světového, přesto film plný counry písniček a truckerek ve vysokých podpadcích, zajistí zábavu na volné odpoledne.

Diagnóza: Šampión (2015)

Je fajn vidět film o pár měsíců dřív. Ještě lépe je vidět dřív dobrý film. Předpokládám, že z tohoto snímku nebude klasický kinohit, na druhou stranu si ale jistě svoji početnou skupinu fanoušků najde. Will Smith tímhle zajímavým tématem, šlape určitě na kuří oko nejenom NFL, ale i celému tomu aparátu, který nadřazoval zájmy peněz a zisku, nad zájmy zdravý a lidského života. Film založený na skutečném příběhu Nigerijského přistěhovalce, jako koronera v boji s větrnými mlýny. Alespoň, že se z něj letos v únoru stal plnohodnotný občan Spojených států amerických. Velice silný příběh. Dobře odvedená filmařina.

Kontakt smrti (1995) (TV film)

Na ty léta, to je celkem ucházející :-) Některé souboje sice až okatě neopravdové, ale to bylo u těchhle béčkovejch kýčů celkem normální.

Cena moci (2015)

Slabounké tři a to jsem k filmu opravdu velmi vstřícný. Sám pořád nemůžu Nicolase zařadit. Buď je jeho agent úplný tupec, nebo nemá on dobrou ruku na scénáře. Skáče od žánru k žánru a kvalita filmů je jak na horské dráze. Tady jsem nepochopil ten přerod z moralisty, na tupou ovci naverbovanou dříve opovrhovaným konglomerátem. Celý scénář měl jakousi obrácenou šťávu :-(

Room (2015)

Vím, že tímto komentářem asi nenadchnu všechny, ale tak to už prostě ve světě filmu chodí. Ne každý film, musí všem předepsaně sednout a ten okamžik, kdy jasná filmová perla nesedla zrovna mne, nastal právě u tohoto filmu. Už při jeho sledování, jsem s ním měl několik problémů. Ten nejzásadnější pro mne, byla emoční stopa, která by ve mne měla dozajista zůstat. A to zejména u tohoto typu filmu. Nic, naprosté nic. Pokud to v první třetině mohlo vypadat, na možný srdcervoucí příběh, tak s každou další minutou děje, se film téhle možnosti zbavoval. Střed příběhu v sobě měl obrovský potenciál, na větší a důraznější tah na bránu, místo toho jakoby scénář kapituloval a v poslední části šlo už o bohapustou nudu. Obvykle nejsem hnidopich a filmům odpouštím možné kiksy ve scénáři, ale tohle mělo fungovat, jako film založeném na reálném základu a tak bych mu měl jako divák i věřit. To se naprosto nestalo. Únosce panikařil už při "vysoké" horečce, jak potom zvládl i samotný porod? Všude a se vším se šetřilo a kluk měl vlasy skoro po kolena (voda, šampón) Celé jakoby to bylo natočeno prvoplánově s ambicemi na sběr cen a ocenění a né jako film pro rozumem disponujícího diváka. Tohle totiž není snímek pro bezmozky, film kde vypnete hlavu a sledujete monotoní akci, nebo řezání hlav. Tady jde o příběh, příběh, jeho hloubku a tragičnost. Jakkoliv můžu vynášet do nebe herecké výkony protagonistů, tak mne osobně film zklamal. Zklamal natolik, jelikož jsem čekal něco daleko víc syrového, autentického a uvěřitelného. Škoda!

Křišťálové oko (1991)

Tak tady je to vyloženě nostalgická záležitost s příchutí rychlodabingu :-)