REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Z mého pohledu dvojice DiCaprio a Hardy, jednoznačně aspirují na cenu akademie. V humorné nadsázce, bych nominoval i tu medvědici, protože jedna věc je výcvik a druhá věc to co předvedla, zejména po poznámce režiséra, že ve filmu nepoužil žádné digitální efekty. Tak to opravdu smekám, nad takovým výkonem, tuhle maminu ukočírovat a Lea uchovat pro další filmy :-) Hardy na prostor který ve filmu dostal doslova zářil. V roli padoucha byl jako ve své kůži a v mnohém ostatní herce totálně válcoval. Krajina, atmosféra, příběh, to vše u mne zabodovalo na plný počet, proto opravdu maximální spokojenost.

Kovbojové a dinosauři (2015)

Ach jo, že se někde najdou prachy na takovéhle úděsnosti, to fakt nechápu. Takové perly jako Pterodaktyl, Varan vs. cobra, jsem si myslel že zůstanou nepřekonané a i když se tak o chloupek stalo, tak tahle hovadina jim drsně šlape na paty. Scénárista je buď na drogách, nebo zbaven svéprávnosti, casting dělali asi hluchoněmí, protože tohle ochotnické divadlo opravdu zachranili jen ty blbé nesmrtelné blondýny. Na ty se šlo aspoň koukat.

Bídníci (2012)

Pokud někdo hodnotí tuto verzi Bídníku špatně, tak hlavní problém tkví asi v tom, že je třeba si uvědomit, jestli chcete jít do kina na mluvený film, jestli chcete jít na muzikál do divadla, nebo jestli chcete jít na filmový muzikál. Každý z těchto žánrů má svoje a pokud jste fanoušci toho posledního, Bídníci se vám nepochybně budou líbit. Pokud máte rádi spíše některý z jiných žánrů, zvážil bych, jestli není lepší jít spíše na ten. Každopádně pro mne, byla verze z roku 2012 opravdovou lahůdkou a krásným filmovým zážitkem.

Správnej dres (2015) (TV film)

Proč takovej pranýř? Náhodou jsem se bavil a jenom kvůli Kuchařové nebudu jako křupan dávat odpad. Byla to komedie a u té se má člověk bavit a já se bavil. Humorných scén tady bylo více než dost. A zábava to pro mne byla určitě větší, než všechny ty nové letošní "pohádky" dohromady.

Den vítězství (2006)

Alžír kolonizovaný Francouzi, stejně jako třeba Maroko, pomohlo Francii významě v dobách tvrdých bojů druhé světové války. Kdyby tomu bylo jinak, bylo by v současné Francii o mnoho rozvětvených rodin méně. Ti co jsou dnes považováni za špínu a nechtěné migranty, jsou ve většině případů právě potomci těch, kteří jim dnes umožňují pohodlně žít u svých honosných vil a bazénů. A o tom tento film je. O těch kteří ve jménu Francie, hrdině bojovali za její svobodu. Svobodu zaplacenou desetitisíci dnešních "přivandrovalců" kteří padali na bitevních polích, zatímco Francouzské velení vše pozorovalo z bezpečné vzdálenosti. Dnes už jsou tyto země suverení, ale ještě dnes, by si každý tamní občan, zasloužil respekt a úctu každého Francouze. Bohužel to tak není a podobná praxe pokračuje i nadále v podobě cizineckých legií. V první línii totiž za Francii stojí malokdy právě Francouz.

King Kong vs. Godzilla (1962)

Godzilla měla veliké množství protivníků, které ji Japonci snad v 17 celovečerákách postavili do cesty. Tady to byl legendární King Kong. Díky Levným knihám, se některé tyto filmy, dostali na DVD i na naše pulty.

Stav ztroskotání (1983)

Už tenkrát je měli lidi prokouklý, ale červené výložky příslušníků VB a případná gumoléčba, je drželi tak něják v mezích normy. Tady šlo o prachy a světe div se, křivda převeliká, černí byli očerněni. Cigoši v čele s "bakelitem" Tofim, celý film někam pochodujou, asi v duchu svých kočovnických tradic, bohužel se nikdy nedozvíme, kam se teda vlastně vydali. Točit to dnes a pustit si je byť jen do komparzu, tak to můžou rovnou zabalit, jelikož ráno jsou i bez těch lodí a překvapivě i bez komparzu. No řekněme, že jde o veskrze pozitivně a optimisticky laděnou podívanou :-))

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Kde jsou všechny ty Jasněnky, Večernice, Třetí princové apod. Kam se vytratili ty geniální vánoční filmové pohádky, na které jsme se mohli každoročně s jistotou těšit??? Kde jsou režiséři typu Vorlíček? Proč máme teď každoročně zcela opačnou jistotu v tom, že si vánoční čas pokazíme další sérií hrůz, které někdo odvážně nazve pohádka a někdo ještě odvážnější je zařadí do vysílání na vánoce. Po Sedmero krkavcích, jsem začal nabírat optimismus. Že by se něco změnilo? Evidentně omyl, jsme zpět v těch stejných kolejích, které ovšem nevedou moc směrem k dětským srdcím. Nic proti mladým režisérům a hercům těsně po škole, chápu že někde se ostruhy nabrat musí, ale proč zrovna v takových projektech, jako je vánoční pohádka. A vždy je jasné, kdy se projekt odstartuje, pustí do světa, proto si myslím že je předem jasné, že start bude o vánocích. Co takhle vsadit na jistotu a ty začínající "hvězdy" nechat otrkat na méně významných projektech. Kdo na ty hrůzy má pak koukat? Akorát jsem pak naštvanej... Johanka byla blbost, kterou natočil neschopnej režisér, podle ještě nemožnějšího scénáře! Vyhozené prachy oknem!

Afghánské peklo (2011)

No jak někde slyším Vapet, nebo Řitka video, tak jsem ve střehu a opět se mi potvrdila úděsná kvalita produkce jedné z těchto firem. Film ani nezasluhuje pozornost, natož můj další čas na psaní komentáře. Sonda do života konzumentů hašiše a honbě za prsty, to opravdu není nic pro mne. 20%

Krvavá pomsta (2007)

Vyhaslá hvězda, už před 8 lety. Kde ty loňské sněhy jsou :-( Lungren dopadl stejně jako někteří ostatní např. Snipes, Seagal, Noriss atd. Bohužel to už asi je trvalý stav.