Ulička hanby (2014)

Tak nevím jak ostatní, ale já jsem se rozhodně nenudil. Zábavných scén bylo dostatek na to, aby si film udržel moji pozornost až do samotného konce.

Východní přísliby (2007)

Drsná záležitost, která ostře kontrastuje s bezzubou naivitou ústřední protagonistky. Její "boj" za spravedlnost, mohl skončit úplně jinak, kdyby jsi v cestě stál skutečný a rodině oddaný vor. To by ale zase nebyl tenhle moc povedenej filmík, takže na tom všem vidělal jedině divák :-)

Bláznivá dovolená (2015)

"To není drátěnka, to jsou chlupy z přirození" :-) Je pravda, že jako řekněme remake, to bylo slabší. Jako samostatná komedie, to byl takový průměr. Původní Bláznivá dovolená, je ale nepřekonatelná.

...a Amazonka mlčí (1963)

No nostalgie se nedostavila :-( je to přece jenom už hodně dlouho a kvalita tohodle snímků není nijak závratná...

Mzda strachu (1953)

Jelikož originál vidím až jako druhý, jelikož jsem nejdříve zvládl remake z roku 77, tak bych teď měl nejspíš hodnotit ten. Každý z filmů je v podstatě jiný. V novější verzi, bylo kladeno víc důraz na postavy, na jejich původ a okolnosti které je přivedly až k samotné cestě. Ve verzi z roku 77 se jelo džunglí, tady to bylo jinak. Verze 77 jako překážku postavila kmen obřího stromu, tady to byl obrovský balvan. Verze 77 umožnila přežití jednomu z kvarteta, tady nepřežil nikdo. Je těžké hodnotit která verze byla lepší, ale vzhledem k tomu, že tato původní je ještě o 20 let starší, tak si myslím, že si zaslouží tu jednu hvězdu navíc. Každopádně v obou případech, se jedná o velice kvalitní film a můžu každému jenom doporučit :-)

Mzda strachu (1977)

Tak jsem to udělal úplně opačně a jako první jsem si pustil americký remake. Pro mě byl velmi vydařený a jsem defacto maximálně spokojený s tím, co jsem viděl. Nicméně nemohu hodnotit plným počtem, když originál je alespoň podle recenzí o chlup lepší. Takže další na řadě, je verze z padesátých let a uvidíme, jestli se komentáře nepletou a jedná se o ještě lepší podívanou. P.S. Ta obsluha baru měla působit atraktivně, jak v originále, tady je to ale čistokrevná ježibaba :-))

Běž, chlapče, běž (2013)

Polákům se v posledních letech dost daří produkovat filmy s válečnou tématikou. Je to samozřejmě logické, jelikož materiálu ke zpracování mají jistě hromady a to zejména týká se li židovského tématu. Proto i tento film patří mezi vrcholy daného žánru a tak může divák opět čekat velice silný a drsný příběh, natočený podle reálného základu.

Vlna (2015)

Tak letošní San Andreas bodří Norové zmuchlali a použili ho jako toaleťák. Tak bych asi viděl ten příměr a opravdu mám chuť, po zhlédnutí Vlny, americkej biják rozhodně degradovat o stupeň níže. Je to totiž dost znatelný rozdíl, kterým Norové Amíky zadupali do země. Pro mne je to navíc o to větší překvapení, že jde právě o Norsko. V Evropě se totiž na pole katastrofických filmů pouští hlavně Německo a to bývá skoro vždy hodně velká katastrofa. Takže severskému pojetí katastrofického filmu dávám jednoznačně palec nahoru.

Trade (2007)

Hodnotil bych čtyřmi hvězdami, ale tento film mě v mnoha ohledech strašně rozčiloval a to zejména hromadou nelogičností a věcí, které byli na první pohled nesmyslné. Zmíním třeba jenom to, kdy byli protagonisté odchyceni na Mexicko Americké hranici a dání do vydávací vazby. To se tam s nimi nikdo nebavil? To si nikdo nevšiml, že ta unesená Polka není černovlasá Mexičanka, ale dospělá blonďatá Evropanka?! Která ve finále neuměla ani španělsky! To se nemohla ozvat?? A takových okamžiků bylo ve filmu hromada, takže jakkoliv byl film zajímavý a třeba i napínavý, tak tyhle ohledy ho totálně degradovali. Musím říct, že tři hvězdy jsou z mé strany pro něj velice milosrdné.

Konspirátor (2010)

Hlavou zeď neprorazíš a tady to vyznívá naprosto jasně. Taky by se dalo říct, když se kácí les, tak lítají třísky, kdy ústava, byla pouhý cár papíru. Redford se s tématem Lincolnova atentátu popral celkem obstojně.