Nic než pravda (2008)

Svoboda slova, právo novináře ochránit svůj zdroj a celkové pojeti svobody a spravedlnosti tady dostalo pěkně na frak. Zároveň si člověk jen potvrzuje fakt, že není Američanům co závidět, jelikož je ve vlastní zemi drží vlastní lidi řádně za koule a pokud si člověk uprdne jenom trochu jinak než má, tak mu ty jeho koule bez milosti utrhnou. A nutno dodat, že je každému tam shora úplně u zadku, že tím porušují základy ústavy, na které si celá Amerika tak zakládá. Do takového bordelu bych žít nešel ani za zlatý prase! A to si tady lidi stěžují.

Lovci kamionů (2014) (seriál)

Průměrná reality show, se v každém díle věnuje zpravidla třem příběhům na téma ztracený případně ukradený kamion či náklad. Nejde o nic zase tak jedinečného, přesto občas člověk narazí na zajímavou epizodu.

Obhájce (2011)

Jsem naprosto spokojený a vlastně mě udivuje, že jsem na tento film nekápnul mnohem dřív, jelikož jde o opravdu velice zdařilou kriminálku u které jsem se nenudil ani vteřinu. Proto můžu její sledování každému vřele doporučit!

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Co k tomuto filmu napsat? Jak ohodnotit film, na který čekalo miliony fanoušků po celém světě a vlastně se jednalo o nejočekávanější událost tohoto roku. Já osobně nemůžu proti dalšímu dílu vlastně vůbec nic říct. Jako vždy šlo o naprosto jedinečnou podívanou s úžasnými vizuálními efekty, které asi dnes nemají obdoby. Nicméně věc která mi opravdu chyběla, bylo další rozvíjení děje a samotných postav. Pro mne film působil tak, jakoby zamrznul na mrtvém bodě a nakonec v něm dominoval pouze ten vizuál. Celkově jde o dokonalý film, ale ne natolik dokonalý, abych mohl říct že bylo moje očekávání naplněno. Jednoduše bych to přirovnal k faktu, že stačilo jít do kina až dnes, na běžné představení a nehrotit to na půlnoční premiéru. Každopádně práce režiséra byla odvedena kvalitně a precizně, stejně jako herecké výkony. Jak se říká lidově na zadek jsem si z toho ale nesednul. Re: Tak jsem dal filmu ještě šanci, tentokrát prostřednictvím kina IMAX a jejich 3D obřího plátna a ano, přehodnocuji a dávám 5* ten filmík si je jednoznačně zaslouží :-)

Odsouzeni k boji (2007)

Násilí plodící zase jenom násilí! Tak jednoduše bych shrnul tento dokumentaristické pojatý film, který chvílemi opravdu až velmi syrově ukazuje obrazy války, ve které není a nikdy nebude vítěze...

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Celkem by mě zajímalo, jak by se tvářil majitel České zastavárny, kdyby mu tam zákazník donesl na prodej lejno z dinosaura, nebo prsní implantát :-) Celkem zajímavá sonda do zámořského podnikání v daném oboru.

Válka dopravců (2012) (pořad)

Tak tady jsem ale velmi spokojený a rád sleduji každou novou epizodu na Viasat History. Oproti konkurenčním reality show, dává tato aspoň vše co má tzn. zábavu, koukatelnost a realisčnost. Rozhodně to nej, co jsem mohl v poslední době sledovat.

Oáza (1972)

Čekal jsem teda mnohem víc, nakonec to bylo jenom průměrné, obyčejné, chvílemi i nudné a korunku tomu dal ten šílený konec :-(

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

"Musil ještěs málo zkusil" a nebo "Pane Mráz pane Mráz žena je nemocná" To jsou věty, které mi opravdu uvízli hluboko v paměti. Tento dětský film, byl něčím úplně jiným, oproti tomu co nám tenkrát televize běžně nabízela. Trošku mi to později připomínal film s Michelem Keatonem Jako vejce vejci :-) Nicméně tento dětský originál je rozhodně nezapomenutelný. Škoda jen, že repríz je tak málo a o filmu není nikde ani známky.

Apač (1954)

Vůbec to není špatný western. Pohled na poslední záchvěvy bojovných Apačů a jejich snaha o zachování alespoň nějaké svobody a důstojnosti. Lancaster tady předvedl myslím si velmi slušný výkon, který sice nepatřil mezi jeho nejlepší, ale pro milovníky žánru určitě nejde o špatný film.