Déšť (2018) (seriál)

Nápad rozhodně geniální. Provedení o dost horší. Hned v prvním díle, kdy vinou děcek umře jejich máma, tak za minutu se už děti usmívají a chovají se, jakoby se nic nestalo. Dobrý nápad byl to, že strávili v tom bunkru nějakých 5 let, protože jsem si fakt neuměl představit toho mrňousa v post-apo světě. Nicméně seriál vytvářel postupem času spoustu otázek, ale nikdy nedal žádné odpovědi a přitom to bylo potřeba, protože to vytvářelo non-sense. Postavy (asi až na Rasmuse a Patricka) mi přišli poměrně zajímavé. Možná to bylo z důvodu, že byli fakt trochu podivíni už před tou apokalypsou. Vytvořený svět se mi docela líbil a třeba drony a mapa byly skvělé doplňky. Nicméně se mi nechce věřit, že oni 5 let tápou po zemi v zničeném světě a až po setkání Simone a Rasmuse zjistí, že jsou obehnáni zdí. Rozhodně doporučuji vidět v originálním znění, protože anglický dabing je otřesný. Konec celé série mě dost zklamal, tak uvidíme, jestli přijde pokračování. Není to tak, že bych ho vyžadoval, ale kdyby se rozhodlo točit, asi bych se na to časem podíval. 1. série 65%

Supergirl (2015) (seriál)

Ke Supergirl jsem se dostal díky crossoverům s Flashem a Arrowem a Kara mi přišla poměrně jako vtipná postava. A je pravda, že mě nezklamala, protože je opravdu vtipná a tak zvláštně se v některých situacích chová, že to člověka pobaví. Musím vyzdvihnout celkové obsazení seriálu. Cat je naprosto geniálně strašná postava, která do jisté míry ukazuje hodně egostickou antihrdinku, ale divák si ji přesto oblíbí. Líbí se mi, že mimozemšťané a zbytek celého vesmíru dává seriálu spoustu možností. Nicméně je to také místo, na kterém se dá snadno uklouznout. Taky je paráda, jak propojili Supergirl s Flashem hned v první sérii. Nicméně scénář má i své dost slabé chvilky a lehce se z toho může stát slátanina bez pořádně silného příběhu. 1. série: 70 % Hodně mě mrzí, že Cat už zde není nadále důležitou postavou, protože mě osobně bavila víc, než většina charaktrů. Ale chápu, že se scénáristi snaží ukázat nové charaktery. Bohužel, většina mužských charakterů je zde strašně nudná a nezajímavá (snad až na Winna a J'onn J'onzz). Konečně se tu taky ukáže sem tam sám Clark (mě osobně bylo celou dobu jasné, že během 1. série nebyli rozhodnutí, koho do té role obsadit, proto ho v předchozí sérii nikdy neukázali. A hrozně mě zde bavila role Teri Hatcher. Celkové obsazení ženských rolí je naprosto geniální - Alex, Maggie, Lena, Kara či ženské záporné postavy jsou prostě geniální. 2. série: 75% 3. sérii zatím považuji za nejslabší. Kromě skvělého crossoveru je příběh neuvěřitelně předvídatelný. Samantha a Ruby jsou první obrovskou chybou v seriálu - tato série se na ně vůbec neměla zaměřovat. Hodně mi to připomnělo Flashe, kdy do seriálu přijde nová postava a stane se záporákem, jenom o tom neví. A chování Kary kvůli Mon Elovi mě naprosto irituje. Já jim tu zamilovanost během 2. série moc nevěřil a její smutek a naštvanost jí nevěřím ještě víc. 3. série: 55%

Grace a Frankie (2015) (seriál)

Tohle je naprosto geniální! Herecké obsazení je opravdu špičkové. Grace a Frankie snad ani lepší obsazení dostat nemohli - diváci dokážou úplně cítít tu chemii mezi nimi. Protiklady se přitahují, a to platí i pro tyhle 2 seniorky s pořádnou energií. A opravdu jsem si oblíbil jak putku Grace, která pořád vypadá perfektně a ví, jak vypadat dobře, tak i umělecky založenou Frankie s hodně volnou myslí, která patří mezi hippies a sem tam si dá jointa. 1. a 2. série: 90% Nápad s firmou na vibrátory pro staré ženy je přesně tak šílené jako Grace a Frankie dohromady. Jejich humor se mi dostal hluboko pod kůži a já si tu nabitou jízdu opravdu užívám. Seriál očividně spoléhá na humornou stránku seriálu, ale ani děj není nijak opomenut, což se mi na tom opravdu líbí. Příběh i postavy se pořád vyvíjí, objevují se nové problémy a řeší se staré. 3. série 85% 4. série ukazuje, jak už to tak u starých lidí bývá, jak se vyrovnat s problémy, kdy naše tělo už selhává a nepracuje na 100%, jak bychom si přáli. Grace a Frankie se však snaží společně tyto problémy přejít, a když si vzpomenu na první sérii, kde se tyto 2 osoby nesnášely, protože byly moc odlišné, teď mám pocit, že ta odlišnost je klíčem k jejicho přátelství. Seriál skvěle poukazuje na to, že je potřeba dát šanci lidem nechat nás poznat a taky poznat je. Konec série mi přišel trochu slabší, ale uvidíme, co nám seriál dále nabídne. 4. série 80%

Flash (2014) (seriál)

Flashův rozjezd je parádní. Grant Gustin v podání Flashe je vtipný, okouzlující, tvrďák, ale i citlivý zároveň. Flashův tým je naprosto geniální, protože Cisco a Caitlin humor v celém seriálu jen zlepšují. Mrzí mě, že příběhově to absolutně kopíruje strukturu Arrowa. Některé díly jsou zaměřené na hlavní dějovou linku, ale jindy se vlastně z ničeho nic objeví nepřítel, který je ještě v tom díle poražen a tudíž se nic nestane. 1. série: 75% Druhá série mě dost zklamala. To nejsou tvůrci schopní vytvořit jiného nepřítele než meta-člověka s rychlostí? Takhle už Flash není vůbec jedinečný. Taky mě trochu mrzí, že z ničeho nic přidávají každé postavě z Flashova týmu superschopnost. A to nemluvím ani o tom, že opět udělali z nově příchozí postavy, která byla kladná, záporáka. Vypadá to, jako by měli pro každou sérii naprosto stejnou strukturu a tím, jak se to opakuje, seriál začíná dost nudit. To nejsou schopni vytvořit nějakou pořádnou zápletku? 2. série: 60% Zatím nejhorší série z celého seriálu. Už mi přijde, že scénáristi fakt neumí vymyslet nic nového. Proč nevytvořit dalšího záporného speedstra, že? Jediná postava, která celou sérii zachraňuje, je geniální a vtipný H. R. Wells !spoiler! a i toho mi nakonec zabijou. A Tom Falton zde má naprosto strašnou roli. 3. série: 45% Konečně! Konečně scénáristé zapli mozkové závity a vytvořili něco geniálního. Má to šťávu, originalitu a baví to. Příběh tu má konečně komplikovanou zápletku. Naprosto miluju Killer Frost/Caitlin, která už ji v sobě nepopírá. Taky mě hodně bavilo to, jak byl Barry ve vězení, protože to dalo celému příběhu třešničku na dort. Cecille mi skvěle zapadla do Flashovy rodinky a o to víc mě začala bavit, když získala svoji schopnost. Opravdu, tahle série se jim povedla a to i s tajným překvápkem na konci. 4. série: 75%

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Naprosto rozumím tomu, že 1. série má jen 3 díly, protože vymyslet tak originální a zajímavé příběhy, vychytávky z budoucnosti a problémy nemuselo být vůbec jednoduché. Musím říct, že 2. díl mě pak už trochu i nudil, protože to prostě bylo zbytečně zdlouhavé a trochu mi nesedlo obsazení do hlavních rolí, nebo jakým směrem ten konec dílu zavedli. Ale na druhou stranu je to spíš osobní pohled na to, a když to vezmu objektivněji a přijmu rozhodnutí, která byla udělena, rozumím tomu. Poslední díl byl naprosto nejlepší z celé série, protože to je opravdu něco, co může zničit lidskost v budoucnosti. Paranoia, kterou díl vytvořil (hlavně teda protagonista) byla geniální. 1. série 85% 2. série je hodně různorodá a objevují se zde díly z různých prostředí, takže se alespoň jedním dílem zavděčí každému divákovi. Mě osobně nejvíc bavil 2. díl Lovná Zvěř. A ačkoliv je ta myšlenka naprosto bizární (jako skoro všechny futuristické myšlenky autorů), tak je svým způsobem strašně geniálně propracovaná. Díl s politickou agitací mi přišel naprosto nezajímavý a otravný. Chápu, jakou myšlenku autor zamýšlel, ale díl mě absolutně nezaujal. Bíle Vánoce mohli být o dost kratší, protože mi přišlo, že to jen zbytečně natahovali. 2. série: 75% Když už si říkáte, s čím by asi tak mohli autoři přijít v 3. sérii, můžete se jako já dočkat absolutního převapení. Tahle série je naprostá dokonalost! Každý díl byl naprosto unikátní a z některých mi až běhal mráz po zádech, jak blízko reality vlastně jsou. Nosedive ukazuje, jak internetvoé aplikace už natolik zblbnuli lidi, že si pak říkáme, že to opravdu není daleko od skutečnosti. Nádherně poukazuje na to, jak na internetu se lidi snaží ukazovat perfektní život a ve skutečnosti je jejich život velmi nudný a jednotvárný. Jak lidská faleš dokáže měnit lidské chování. A výkon hlavní hrdinky byl zde neuvěřitelný. San Junipero nádherně ukazuje, jak futuristické vynálezy dokáží ovlivnit životy i těm nejstarším generacím. A feeling 80. let jsem si se vší chutí užíval. Hated In The Nation ukazuje další možnost, jak lehké je zmanipulovat lidi s využitím sociálních sítí, ale že nikdo nemá právo vzít někomu jinému život. Díl výborně ukazuje, že karma je svině a snad se zde i poprvé objevil poměrně pozitivní konec. 3. série 95% Už je taky na čase ocenit to, jaké obsazení do Black Mirror autoři vybírají. Miluju to, jak multikulturní se snaží budoucnost a veškeré díly udělat a že každý tam mluví svou angličtinou a neřeší se tam přízvuky. Taky moc obdivuji to, jak se autoři nebojí riskovat a zkouší pořád něco nového (třeba Metalhead, který byl celý v černobílém). Opět tu je spoustu skvělých dílů, jako například Crocodile, Arkangel nebo Hang the DJ. Přijde mi, že se tu objevilo i pár "dobrých konců", protože první 2 série měli většinou špatné konce. 4. série 90%

Ghost Wars (2017) (seriál)

Pilotní díl mi přišel jako nejhorší díl z celé série a chtěl jsem to po něm hned ukončit. Všechny ty vizuální efekty, co byly použité, byly tak otřesný, že jsem to fakt málem nevydržel. Nicméně jsem nakonec dokoukal celou sérii. Herci byli pro mě všichni neznámí. A asi není divu, protože mě 90% z nich svými výkony nepřesvědčili. Jediná zajímavá postava pro mě byla Val. Nejhorší bylo asi to, že scénáristé nedokázali vymyslet zápletku s duchy na dostatečně dlouho a jak tam začali přidávat různé kokony, které vypadali jak ukradnuté ze Stranger Things, tak už to začalo dřít. K tomu ještě přidali nějakou halucinační příšeru a šlo to úplně do kytek. Duchové sami o sobě nebyli taky nijak zajímavý a prostě celkově mi přišel seriál odfláknutý. Jediné, co se dá snad vyzdvihnout, je nádherné městečko a některé záběry v něm jsou opravdu nádherné. Cliffhanger na konci nebyl tak lákající pro mě a doufám, že se na 2. sérii vykašlou.

Ztraceni ve vesmíru (2018) (seriál)

Planeta, na které se děj odehrává vypadá ve všech směrech úžasně a myslím si, že seriál může na efektech a na prostředí hodně stavět. Scénář je tak nějak předviádatelný, ale musím uznat, že i v těch předvídatelných situacích vytvořili nepředvídatelné prvky (jako třeba déšť v prvním díle). Herecké obsazení je hodně vydařené a sympatizuji zatím s celou rodinkou. Hodně vtipný prvek je i například slepice Debbie. Nesympatická antihrdinka je také velmi zvládnutá postava, kdy už divák každým dílem očeává konečně její potrestání a ono pořád nic. Takhle otevřený konec, jakým seriál skončil, jsem nečekal a doufám, že se dočkám 2. řady. Hodnocení: 85%

Drsná čtrvť (2018) (seriál)

Jestli tomuhle říkají komedie, tak nevím, na jaké planetě. Charaktery mě absolutně nezaujali. Za celou první sérii jsem si k nim nevytvořil žádný vztah a vlastně si ani nepamatuju jejich jména, když tak nad tím přemýšlím. Během každého dílu jsem se zasmál tak maximálně jednou a to je fakt málo, aby to pro mě byla komedie. A příběh? Dá se vůbec to, co se odehrávalo v tomto seriálu, nazývat příběhem? Nemyslím si. Tohle je fakt hodně špatný. Ta jedna hvězdička je za tu babču.

Sedm sekund (2018) (seriál)

Musím uznat, že atmosféra se v prvních minutách filmu dala krájet a v duchu jsem si jen říkal: A sakra, a sakra.. co teď. Atmosféra se slušně držela i dál, i když nebyla celou dobu tak hustá. Herecké výkony jsou geniální a já věřil každé slovo. Nejvíce by mě asi zajímalo, jestli je to podle skutečné události a nebo alespoň, jestli je v New Jersay opravdu tak vysoký rasismus. Hodně zajímavé jsou i závěrečné výpovědi lidí, kdy se vlastně ukáží úplně nové informace, které autoři ze začátku tajili. Na konci jsem měl opravdu vyražený dech a divný pocit. Za mě to bylo letošní velké a pozitivní překvapení.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Po tomhle seriálu už jsem pokukoval dlouho a proto jsem si asi vytvořil nějaké velké očekávání, které mě strašně zklamalo. Futuristickému světu naprosto nic nevyčítám. Nejen, že veškeré vizuální efekty byly naprostou pastvou pro oči, ale to, jak svět fungoval, digitálně zakódovaná lidská mysl a lidská pouzdra - naprosto geniální nápad. To, že všichni znají všechny jazyky a každou větu můžou říct jinak bylo taky úžasný. Ale kámen úrazu byl příběh. Dějová linka byla tak neuvěřitelně slabá. Do 5. dílu jsem se neskutečně nudil a až, když se na scéně objevila Dichen Lachman, tak mě to začalo bavit a puzzle do sebe začali pomalu zapadávat. Ale do té doby mi přišlo, jako by tvůrci dělali ruskou ruletu na scény do jednotlivých dílů, protože mi to několikrát přišlo tak přeházený. Seriál nenaplnil má očekávání. 1. série: 60% uvidíme, jestli se dočkáme nějakého pokračování, protože příběhy by se v tomto světě určitě našly.