Arrow (2012) (seriál)

Úvod do Arrowa je akční, lákavý a chytlavý, ale postupem času se to stává takové stereotypní. Musím říct, že po první sérii mě seriál úplně nechytnul. Většina postav je takových nudných, obyčejných a Oliver je sice takový tajemný, ale někdy mám jeho chování plný zuby. A nelíbí se mi, jak se některé postavy neustále vrací zpět. Přijde mi to jako chabé vyplňování prázdných míst. A trochu mě štve, že poté, co se Arrow stal lukostřelcem, najednou jsou všichni nepřátelé taky lukostřelci. Já bych se vůbec nebránil tomu, aby to prostě byly gangstři a ne Robinové. 1. série 65% 2. série se mi líbila mnohem víc. Felicity je naprosto geniální a je to moje nejoblíbenější postava. Hodně zajímavý je i crossover s Flashem, kdy mi přijde, že Flash se snaží získat publikum pro sledování právě zde a ano, působí to parádně. Nic méně se mi nelíbí, jak se do města vrací údajně mrtvé osoby. A nejde jen o Sáru, ale i ti, co žili nějakou dobu s Oliverem na ostrově - Slade. A přijde mi takový divný, že se najednou ze všech stávají bojující mašiny. Ale seriál má strašně moc klišé a to prostě nemůžu moc překousnout. A nejvíc těch chyb vzniká právě kvůli vzpomínkám na minulost. Nezapůsobila na mě ani smrt Moiry, protože jsem ji osobně neměl moc rád. 2. série 70% Takhle, já mám ty postavy rád. A líbí se mi ta akce, svižnost týmu Arrow. A prostředí Starling City prostě miluju. Jenže je tady prostě obrovský problém v téměř nudném ději. Charktery, o kterých si myslíte, že už jsou po několikáté mrtví, tak se zázrakem nějak objeví. Jejich chit-chaty jsou až moc ukecané a o ničem, takové pltké. V každém díle unesou jednoho z týmu, aby vůbec měli co řešit a mě už to začíná unavovat. 3. série 55% Achjo, celá 4. série mi přišla, jakoby se děti na pískovišti přetahovali o oblíbenou hračku. Štvě mě, jak některý charaktery z ničeho nic zmizí, protože asi pro ně najednou nenašli místo ve scénáři. Felicity a Thea jsou jediné postavy, které mě v celém filmu baví. Ani Oliver už pro mě není zajímavou postavou. A ačkoliv zde vytvořili pořádného záporáka, tak i tak celkový dojem je nuda 4. série 50% Trochu mi připadá (a mrzí), že oni nedokážou vytvořit jiné záporáky než další lukostřelce. Přitom je tady tolik možností vytvořit geniálního, originálního nepřítele. Některé postavy už začínají být opravdu nudné a otravné. Za poměrně zajímavou odbočku považuju Halix - společnost hackrů. 5. série: 65% 6. série ničím nepřekvapila, ale ani neurazila. Rozjezd nové série byl poměrně dost zajímavý a nalákal diváka na další díly. Nicméně střed byl fakt dost nudný a nebavilo mě, jak se pořád všichni hádali, rozdělili se na 2 týmy a pořád se řešilo, jestli si tedy budou věřit nebo nebudou. Ale po smrti Cayden Jamese se do čela záporáku dostal Diaz a ten se mi opravdu zalíbil. Díl, který obeznámil diváky s jeho historií byl geniální. Ale Lauren z Earth 2 už mi taky začíná lézt docela na nervy a trochu se bojím, že z ní budou chtít udělat tu bývalou hodnou Lauren. 6. série 70%

Stranger Things (2016) (seriál)

Tohle je naprosto něco dokonalého. Nejen, že bratři Dufferovi vytvořili neuvěřitelný mood 80. let, ale také se jim povedlo vytvořit nezapomenutelný "The Upside Down" svět, kde noční můry ožívají. Líbí se mi, jak se zde každá generace může najít v nějakém z hlavních protagonistů. Nejvíce jsem si oblíbil ženské charaktery - Nancy, Joyce a Eleven. Ale všechny herecké výkony mě pomohli vcítit se do děje. 1. série Konec 1. série vytvořil pěkný taháky na druhou sérii, takže jsem se nemohl dočkat. Duffarům se podařil vytvořit ještě větší nepřítel než byl Demogorgon. Vynikající bylo, jak všichni protagonisti vytvořili jednu skupinu. 2. série 100%

Prolhané krásky (2010) (seriál)

První díly mě absolutně nebavili a dokonce jsem si říkal, že se na to vykašlu. Strašně dlouho jsem si k těm postavám nemohl najít nějaký vztah a nemohl jsem si zapamatovat ani jejich jména. Kluci se kolem nich střídali rychleji než ponožky a já v tom měl strašný zmatek. Jak ale začali chodit smsky od "A", tak jsem se docela chytnul. A jsem strašně rád, že jsem to fakt nezvdal, protože nakonec jsem se chytnul a začalo mě to bavit. Ano, seriál občas postrádá nelogičnost a je zde až moc "najednou objevení" náhod. To ale nemění nic na tom, že ty čtyři děvčata vám více či méně přirostou k srdci a vy si říkáte, co bude dál. 1. série 80%

Upíří deníky (2009) (seriál)

Upíry a vlkodlaky se prostě českému publiku nezavděčíte. První série měla parádní hlavní zápletku, zajímavé charaktery. Já jsem si prostě nemohl stěžovat, protože mě to bavilo. Neříkám, že to bylo perfektní, někdy to bylo až moc zbytečně přeslazené. Ian Somerhalder je jako ve většině svých rolích parádní a i když ho nesnášíte, tak na něj ve skutečnosti nedáte dopustit. Jako další oblíbená postava je u mě Jeremy (Elenin bratr). S otevřením hrobky se seriál zajímavě rozběhl a finále bylo ještě zajímavější. 1. série 85%

Dark (2017) (seriál)

Začalo to strašně zajímavé a mě to naprosto vtáhlo do příběhu. A naprosto jsem se zamiloval do prostředí vesnice/městečka, kde jsou tmavé lesy a elektrárna. Nicméně postupem času se to všechno začalo zamotávat. Nevěděl jsem, kde jaká postava je. Také tam bylo tolik postav, že polovina z nich se ukázala v jednom - dvou dílech a pak najednou, jakoby nebyly. A na konci už jsem z toho byl tak zblbnutý, že mi to třeba ani nedávalo smysl. Musím říct, že konec je zajímavý, ale zase tam není logický náznak, jak a proč se objevil tam, kde se objevil.

Black Lightning - LaWanda: Kniha pohřbů (2018) (epizoda)

Se to tváří strašně drsňácky, ale já se tu přitom div neválím smíchy, jak seriózně se to snáží tvářit. Jakože ta scéna v kostele je jak vystřižená z nějaké C-éčkové komedie. Jako celkově jsem tomuhle DC hrdinovi nějakej nepřišel na chuť no.

Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016) (seriál)

Po 10 letech se vracíme do kouzelného Stars Hallow a opět se setkáváme s úžasnou Lorelai a Rory. Člověk by řekl, že to bude příjemný návrat, ale na mě to zapůsobilo i dost sentimentálně. Prostě vrátit se po 10 letech a vidět ty změny ve všech postavách. Jak třeba Kirk a Patty zestárli, nebo představitel Richarda Gilmora dokonce zemřel. Na druhou stranu, někteří lidé se nezměnili vůbec (třeba Kim nebo Babette. Přijde mi, že Rori je skvělý odraz dnešní společnosti, kdy vlastně ona sama ještě pořád neví, co se svým životem a pořád tak nějak proplouvá a nemá žádnou úplnou jistotu. Ale věřím tomu, že jsme se z Gilmorovými děvčaty neviděli naposledy. Nebo teda alespoň v to doufám, protože konec, kdy zjistíme, že je Rory těhotná přímo nabádá k pokračování.

Black Lightning - Zmrtvýchvstání (2018) (epizoda)

Tak jsme se ocitli v černošském městečku, kde vede vláda gangů a působí to na mě tak, že je skoro trestné tam být běloch. Strašně mi vadí, jakým stylem se Black Lightning vrátil do "služby". Toho jako zrovna chování dvou policistů namíchlo tolik, aby začal konečně něco dělat s městem, kde si každý dělá co chce? Taky si nemůžu odpustit, ale název Black Lightning na mě působí jak slabý rasistický vtípek a ne jméno pro asi superhrdinu nebo co on je. Začalo to poměrně pomalým rozjezdem, ale pak /spoiler/, když unesli jeho dcery, mě to docela chytlo. Nicméně toto vzrušení opět přestalo, když si pro ně šel v téměř klaunovském obleku a v tu chvíli ignoroval všechny jeho priority, kdy bezdůvodně pustil pár voltů do nevinného chlapíka. A fakt nevěřím tomu, že ho jeho dcerky a ani policisti nepoznali, když je tam poměrně známá osoba. Zakončení 1. dílu dokáže nalákat na další sledování, ale mohlo být mnohem lepší.

Grimm (2011) (seriál)

Vlastně mě trochu naštvalo, že seriál aktuálně nemá přímý důvod začít tam, kde začal. Chápu příchod tety Marie, ale proč Nick začal vidět pravé obličeje ostatních právě v tu dobu, kdy začal? Není zde žádné srozumitelné vysvětlení. A trochu mě štve tady to, jak vlastně řeší pořád nějaké případy, které nemají žádné dočinění s hlavní dějovou linkou. Ten seriál má takovej potenciál, kdy se Nick může rozhodnou snad pro 10 různých cest nebo teda spíše scénáristi. A oni se rozhodnou pro tu téměř nejnudnější a samozřejmě nejjednodušší. Nicméně, dokoukal jsem první sérii a občas tam ta návaznost je. Ke konci 1. série se to začne konečně trochu hýbat a finále je naprosto skvělý a navnadilo mě na 2. sérii. 1. série: 55% Začátek druhé série byl parádní. Začne se tu řešit rodinná situace mezi Nickem a jeho matkou. No a než se to nějak rozjede, tak ona už je zase pryč, což je docela škoda. Střed série se pak zase začal rozvíjet v tom absolutně monotóním stejném směru jako u jedničky. Hlavní linka je téměř zastavená a každým dílem přichází problém, který Nick ještě v tom díle vyřeší a rozpráší. Protože s takovouhle strukturou může mít tento seriál klidně 1000 dílů, protože vždycky se dá vymyslet nějaký nepřítel či příšera, ale nebude to prostě bavit! Jediné štěstí, že konec se trochu zase rozjel. Bohužel mi přijde, že to prostě scénáristi dělají jen, aby měli čím začít novou sérii. Jen aby nalákali na novou sérii, i když tam opět najedou na stejnou kolej. No uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Nicméně díly jsou docela zajímavý a takže oni ty díly nenudí tak moc, jak by mohli. 2 série: 60% Nechci se opakovat, ale na druhou stranu si říkám, proč ne, když scénáristé se taky pořád opakují. 3. série jede snad v téměř stejně zajetém algoritmu - koncem druhé série nalákají na třetí. Problém se vyřeší během prvních dvou dílů, pak se tak 16 dílů nic neděje a na konci to zase parádně rozehrajou. Nicméně zde už mě bavila tak polovina série, protože příběh Adeline byl hodně zajímavý a prostě mě přijde, že kvalita toho seriálu snad jen a jen stoupá a fakt mě to docela baví. A Trouble je skvělá! 3. série: 70%. To si děláte srandu!!! 4. série naprosto dokonale překvapila! Jde vidět, že se tento seriál učí, protože tahle série válela od začátku do konce. Nejen, že pořád stihli řešit malé případy, ale scénaristi jim do toho všeho zapletly problémy na několik dílů a sotva jeden problém se vyřešil, přišel další. Já jsem naprosto překvapen a tohle je zatím pro mě nejlepší série! A ono se to snad i vyplatí se na ten seriál kouknout jen kvůli téhle sérii. 4. série: 90% 5. série pro mě byla oproti té předchozí trochu slabší, ale pořád to mělo vyšší úroveň než první 3 série. Progres Juliet je strašně zajímavý a vztah mezi Nickem a Adeline ještě zajímavější, takže za mě byla i tahle série pořád hodně na úrovni 5. série: 80% Poslední série, která měla už bohužel jen polovinu dílů mě osobně dost zklamala. Nevím, proč se plně nesoustředili na hlavní linku, ale pořád se zde objevovali díly, které byly úplně mimo mísu s hlavní linkou. A nelíbilo se mi, kam namířili děj s hlavní linkou. Ten nápad o tom, že Weseni chcou převzít vládu nad světem byl mnohem zajímavější než příšera, co si přišla pro klacík. 6. série: 70% Celkový dojem ze seriálu je více pozitivní a v celku jsou to takové lepší 3*.

Glee (2009) (seriál)

Seriál jsem začal sledovat hned, jak ho začali dávat jednou v televizi. Nicméně jsem nevím z jakého důvodu nedokoukal ani 1. sérii - je možné, že ji přestali dávat a nebo jsem byl moc zaneprázdněný. Nicméně se teď po spoustu letech vracím a musím říct, že jsem o dost více zklamaný. Pamatuju si to jako vtipný seriál plný skvělých písniček. Ano, písničky zůstaly skvělé, ale všechny ty vztahy mezi charaktery, nebo dokonce jen HLAVNÍ CHARAKTERY a zápletky mi přijdou strašně trapné. I učitel Schuester mi je strašně nesympatický. Jediné postavy, které to tam podle mě zachraňují jsou Emma a Sue. Jane Lynch je podle mě naprosto skvělá, ale bohužel z její postavy se kvůli strašnému scénáři stává stereotypní ženská s mindráky, jejimž jediným cílem je opětovně chlácholit a rušit Glee Club. Nelíbí se mi, že scénáristi v jednom díle vytvoří jeden velký problém, ale za 10 minut to vypadá, jako by ten problém vůbec neexistoval. Tak člověk na to zapomene a pak najednou, když ten problém je potřeba kvůli dalšímu pokračování vyřešit, tak se opět najednou objeví a řeší. 1. série: 50% 2. série Nějak moc se od první série nezměnilo a nelíbí se mi, jak členové Glee Clubu chodí každý s každým a už to začíná být trapné, jak ty "vztahy" vůbec vznikají. Přišlo naštěstí pár nových zajímavých postav. Například nová tělocvikářka je docela zajímavý charakter. Taky jsem zjistil, že nemám sympatie k vůbec žádné hlavní postavě. Teda, ono teď záleží, koho vnímáte jako hlavní postavy, protože já tam třeba nepočítám všechny členy Glee Clubu. A musím říct, že na druhou stranu mě začali bavit vedlejší postavy jako Brittany a Santana. Když se u první série říkalo, že se moc nezpívá, tak tady se zpívá až moc a prostě na to, jak v první sérii byly ta vystoupení geniální, tak tady jejich kvalita zas naopak strašně klesla, až mě kolikrát prostě ty písničky nebavily. Ale ještě teda musím pochválit učitelku francouzštiny, která na chvílu vedla Glee Club, protože ta mě taky bavila. A jinak, jak už je trochu zvykem Sue s Becky mě pořád baví. Výsledek: 55% Pořád se mi to zdá strašně levný a prostě si s postavama hrajou, jak se jim zlíbí, i když to třeba nedává moc smysl. Ale musím říct, že se mi vystoupení a písničky líbili o něco víc. 3. série 60% Tak první várka studentů nám odešla a hlavní příběh se rozdělil na školu a NY. A musím říct, že mě se to líbilo i víc. Režiséři totiž měli méně prostoru pro to, vymýšlet až takové kraviny, aby všem dali nějaký prostor a tudíž se to nejhustší bláto oddělilo a odpadlo. Bylo to živější i díky novým hlavním postávám, ale je jasné, že už je jich tolik ,že je nemůžou nechat všechny v popředí. A také díl zaměřený na střelbu ve škole si myslím, že byl nejlepším rozhodnutím, který vyslal velmi důležitou zprávu 4. série: 70% 5. série je asi moje nejoblíbenější série. Nejen, že se můžeme v jednom s dílů rozloučit s Finnem (Corym). A strašně se mi líbí, jak se dál vyvíjejí životy hlavních postav. Jak rostou vzhůru a pak zase padají. Kdy mají spoustu práce a pak nemají, co dělat. Kdy vlastně berete co nejlepší možnou nabídku a přitom ztratíte mnohem více. Jo, fakt mě tato série bavila a možná že odproštění od střední školy bylo vynikajícím krokem. 5. série 80% Poslední 6. série mě naštvala tím, jak za tu dobu, kterou tam neukázali, rozeštvali všechny postavy a ti se přestali vídat. Na druhou stranu si myslím, že to poměrně přesně reflektovalo, jak to v životě chodí. Ale přijde mi, že zde byla nejlepší taneční sestava na soutěž, kterou jsem za celých 6 sérií viděl. Ale hodně mě naštvalo, jak na konci dali překlenutí do doby o 5 let později. A předposlední díl na mě působil tak nějak nuceně. 6. série 70%