Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečne sa tam niečo udialo, ale možno až príliš, keďže úvodná bitka by bola skvelým vyvrcholením druhej časti. Jackson je pre mňa už od trojky PP človek, ktorý nepozná pravú mieru a zbytočne naťahuje scény aj 3x dlhšie než by bolo treba. A tu je ich požehnane. Všade sa len hlušia digipostavičky ako z hry Battle For Middle-Earth a bez krvi to proste vyzerá divne. Ale zas na druhej strane to má asi najlepšiu scénu z celej hexalógie a tou je oslobodenie Gandalfa a následný stret so Sauronom. To bolo famózne! Je dosť irónia, že je to práve scéna, ktorá s knihou nemá nič spoločné.

Equalizer (2014)

Ďalší tohtoročný akčák, kde hrdina neohrozene likviduje nepriateľov na desiatky, ak nie stovky a ja sa nad tým vôbec nepozastavujem. Dôvody? Frajerský Denzel, spomalené zábery, dobrý soundtrack a zábavné, nápadité a krvavé popravy. P.S.: A chcem vidieť crossover s Johnom Wickom!

Blade Runner (1982)

Kult, pri ktorom nechápem dôvod privlastnenia statusu. Hrdina, ktorého vinou vlastnej nerozvážnosti skoro vždy záporáci predčia a iba kvôli ich malým IQ z toho vyviazne vždy živý. Páčila sa mi akurát depresívna atmosféra budúcnosti a hodiaca sa "pinkfloydovská" hudba. Ale ten slávny odkaz medzi riadkami som tam vážne nevidel...

Za borovicovým hájem (2012)

Tento film má tak 3x viac minút, než by mal mať a ŽIADEN komplikovanejší dej, ktorý síce spomínajú tunajší užívatelia, ale ja som ho tam nepostrehol. Ženská odmieta otca svojho syna, ale po "nejakom tom prekvapení" už je z nej milujúca ženuška, ktorá obviňuje všetkých okolo len nie toho svojho kriminálneho ex-frajera. Ach... A tá odplata a všetko okolo toho, to je viac over-the-top než Diesel preskakujúci mosty. Pre mňa jediné, prečo sa to oplatilo pozerať boli herci.

Babadook (2014)

Horor s výbornou depresívnou atmosférou a veľmi dobrými hereckými výkonmi. Jedine to strašné decko... to by letelo z auta po 10 minútach.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

1.SÉRIA - Celkom slušný začiatok, pravdepodobne najlepšia séria [84%] 2.SÉRIA - Rozvíjanie vzťahov, ešte stále mám rad všetky postavy, aj keď perverzáka Howarda najviac :D [80%] 3.SÉRIA - Niektoré postavy mi začínajú liezť na nervy. Hlavne pokrytecká Penny a pomaly už aj opakujúci sa Sheldon [75%] 4.SÉRIA - Vlastne stále to isté, ale baí ma to. Zatiaľ. [70%] 5.SÉRIA - [80] 6.SÉRIA - Niekedy ma už štve ten teror, ktorý schytávajú chlapci od svojich žien... a sú väčší lúzri, než na začiatku. 7.SÉRIA - Po Vianočnej časti je to úplne iný seriál. Viac postáv, očividne viac peňazí a komplikovanejšie vzťahy. Nie je to ono...

Železná srdce (2014)

Drsne chlapácky film, ktorému k dokonalosti chýba už len výraznejšia hudba a neheroizovanie postavy Brada Pitta. Prekvapivo najlepší sa mi zdal Shia, ale aj ostatní k nemu nemali ďaleko. Ayer nesklamal, ako u neho býva zvykom, postavy som si naozaj obľubil a cítil každú guľku, čo okolo nich presvišťala.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Nič som od toho nečakal a nakoniec som zostal spokojný. Začalo sa to síce ako pomalá krimi dráma, ale následnou dávkou romantiky a streľby to v mojich očiach dosť stúplo. A najmä to malo výborných hercov, ktorým roly presne sadli.

Bunraku (2010)

Divný film s divnou hudbou a divnymi postavami a najhoršou bojovou choreografiou, aku som za posledné roky videl.

Časové pásmo bylo změněno