jedna_vrana

okres Prešov

3 body

<< předchozí 1 2
    • 16.10.2019  17:44

Milan Ondrík hrá hlavnú úlohu a podobne ako v „Eve Novej“ je film postavený na jeho výkone, je celkom charizmatický. Myslím si, že by sa tento film mal povinne premietať na stredných školách. Kvôli tomu, že extrémizmus sa stal takmer módou medzi stredoškolákmi. Kvôli tomu, že to môže viesť až k takým hrozným veciam, ako sme videli v tomto filme. A aj kvôli tomu, ako funguje mnoho rodín – a nielen slovenských, je škoda, že otec je kdesi preč a v podstate ani nevie, čím žijú jeho deti. Film som videla v rámci filmového festivalu v staršom kine a tak asi aj toto staré kino môže za to, že som sa párkrát musela spolunávšatevníkov spýtať, čo to povedal? Tak nech je mi odpustené, že nedávam plných päť, ale štyri slušné hviezdičky.

• 21.4.2019  23:34

Príbeh, ktorý sa kedysi stal... Nebyť Kevina Costnera a Woodyho Harrelsona, dostali by odo mňa o hviezdičku menej. Ako sa to stalo z pohľadu pátračov po kriminálnikoch. Celkom ma to zaujalo, aj keď príbeh bol trochu rozťahaný a momentov, ktoré by ma prekvapili bolo málo. Taký dokumentárny zážitok.

• 14.7.2019  15:37

Na tejto časti som sa najlepšie bavila. Toto ma prekvapilo, ako žiadna iná - omnoho dokonalejšia sci-fi animovaná časť.

• 9.3.2019  18:54
    MOST! (TV seriál) (2019)

No toto! Pri prvom dieli som si myslela, že pôjde o fekálny humor v štýle Kameňákov. Ale potom sa to spustilo, tie priblblé komentáre nadobudli zmysel a "Dicky Most" sa u mňa zmenilo na "Díky Most!" Krásne postavy...

• 6.11.2019  18:06
    Parazit (2019)

Sarkasticko - humorno - dramaticko (thriller som neobjavila) výborné, ešte aj čierno-humorne ladené dielo. Navyše z Južnej Kórey, kde nám tak trošku splývajú všetky tváre. Ale tu s tým rozpoznávaním problém nebol, lebo v celom príbehu vystupuje asi osem postáv, ktoré si máte zapamätať. Podarená rodinka, čo si vymyslela síce dosť predvídateľný, ale zábavný plán. Film ma naozaj bavil. Bol o mnohých prekvapivých momentoch a situáciách, ktoré vyústili celkom prekvapivo. Skvelá myšlienka a dosť silný divácky zážitok. Celkom ma pobavilo, že tí boháči vnímali ľudí podľa zápachu. Celé to - o vôni ľudí - sa vo filme objavilo viackrát a bolo to celkom na zamyslenie.

• 20.9.2019  10:10
    Po životě - Série 1 (série) (2019)

Dvakrát som musela prehodnotiť svoj postoj k tejto sérii. Anglická komédia ako má byť - sarkastická, miestami až absurdná, každá postava má svoj príbeh, až pri treťom dieli som si uvedomila, že ten Tonyho nie je až taký stereotypný a že sa stále posúva niekde ďalej. Dojali ma scény s poštárom, v domove dôchodcov, v redakcii, na cintoríne. Večer som už zaspávala s nezabudnuteľným pocitom, že som našla sympaťáka roka - Rickyho Gervaisa. Potešil ma aj Nick Cave - "Into my arms" v treťom dieli.

• 19.8.2019  17:10
    Roky a roky (TV seriál) (2019)

Asi pri štvrtej a piatej časti som sa začala obávať, že sa z vydarenej drámy stane telenovela. Začalo prevládať skúmanie a riešenie vzájomných vzťahov nad motívom z prvých častí: Kam sa to ľudstvo rútiš? Síce vo sfére fantázie, ale niektoré pravdepodobné scenáre skazeného tvorstva. Ak porovnám s Black mirror, táto rodinná dráma na pozadí udalostí v nasledujúcej dekáde by sa mohla volať White mirror - obraz sveta, aký momentálne žijeme. Múdrosti starej mamy Muriel stáli za to, vytvárali momenty, keď sa pri sledovaní aj usmejete: "Ak sa zbavíte jedného netvora, pravdepodobne prebudíte zo spánku v jaskyni ešte väčšieho."

• 6.8.2019  12:44

Veľmi mi vadila ruská zápletka, nemôžem si pomôcť, treťou sériou pre mňa seriál stratil svoje pôvodné čaro. A ešte jedna drobnosť - detičky nám prišli do puberty a tie ich dialógy (ako El sleduje Mikea), nudné odbočky od priameho scenára.

• 2.9.2019  17:13

Nechoďte do kina, ak neviete, čo sa v tých rokoch dialo. Pozrite sa, kto je Polanski a čo vystrojil Manson.... Lebo vás to pripraví o časť skvelého zážitku. Musím priznať, že chlapík, čo ma nebaví - teda di Caprio, ma tentokrát dostal a Bradatý Pitt bol skvelý ako vždy. Neviem, či tento film ulahodí bežnému divákovi, ale v konečnom dôsledku nesmierne nádherný Tarantino. Sústreďte sa na momenty a postavy. Skvelá drzá mozaika. A bonus trošku fantázie.

• 1.7.2019  17:14

Možno na tento film treba správnu náladu, v inej konštelácii by mi možno vadila dĺžka filmu či ťažší (pre niekoho možno nezáživný) obsah. Veď koho dnes zaujíma príbeh nejakého Oxfordského výkladového slovníka? Možno ma zaujalo, že ide o životopisný film a hlavne - Sean Penn. Nádherný výkon, tie jeho oči! Cítila som sa spolu s ním zle a šialene a nevedela som prečo. Bravo.

• 16.2.2019  19:25
    Trhlina (2019)

Trošku ma film zmiatol. Ale nevadí, malo ta aký - taký spád, pointu, vynikajúcu hudbu a kameru. A neviete, kde je Dávid? A tie svetlá, to nie sú motorky? Na záver - do Tríbečského pohoria ma nikto nedostane!

• 8.6.2019  22:13
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Hrôza... Ako sa toto mohlo stať??? Jediné, čo mi vadilo, bola (čuduj sa svete) angličtina, nielen ako jazyk, ale chýbal mi ruský postoj k veci.

• 16.11.2019  21:35

Nech mi všetci priaznivci Marvelu odpustia, ale pre mňa to bola nuda! Páčilo sa mi herecké obsadenie (Martin Freeman) ako vždy skvelé efekty, ale to je všetko. Pekná príroda a dobrá hudba. Wakanda bola krásna krajina kdesi v Afrike. A to je asi všetko, čo mi tento film o boji zloduchov voči klaďasom dal...

• 12.1.2019  22:43

Keď som si prečítala, aké vysoké hodnotenie má tento film, nevedela som pochopiť, že niektorí si ho pozreli aj štyrikrát. (Niežeby neexistovali filmy, ktoré som nevidela aj viackrát!!!). Ale, nejako som nikdy nemilovala Freddieho Mercuryho, aj keď jeho hudba ma neminula a niektoré hity si viem pospevovať v sprche aj so správnym textom, jednoducho - nepúšťam si ho keď žehlím :-). Navyše ani Rami Malek ma nejako predtým neoslovil ako môj top herec... Ale, v kine sa niečo stalo. Hudba je totiž jediný druh umenia, ktorý dokáže človeku spôsobiť husiu kožu. A ja som ju mala niekoľkokrát. Z kina som vyšla nadšená. Toto dielo je určené pre kino, doma by ma to takto nedostalo. Viem, viem, nie je to stopercentne presný životopis Freddieho, ale režisérovi sa podaril majstrovský kúsok, možno nejaký Oscar.

• 22.9.2019  18:31
    Calibre (2018)

Nič deprimujúcejšie som dlho nevidela. Temné škótske lesy. A vlastne temneli počas celého filmu. Od začiatku viete, že sa niečo pokazí a ako postupujú sekundy (lebo tento film sa vám odvaľuje po veľmi pomalých sekundách), cítite, že to bude len horšie a horšie. Za mňa aj koniec dobrý, lebo s istými pocitmi v duši sa vlastne nedá normálne žiť.

• 12.1.2019  22:43

Česi ako národ chalupárov. Ale až po Švédoch!!! Niektoré dialógy boli skvelé, ale to nič nemení na tom, že ma film nudil. Možno ale bolo cieľom, aby vám jednotlivé postavy išli na nervy. Ak áno, to sa tvorcom podarilo. Taká malá ponorková choroba zo vzájomných vzťahov.

• 7.4.2019  17:08

Aká pekná rozprávka by to bola! Skvelé herecké obsadenie. Ale napchať všetky vizuálne efekty sveta do vyše dvoch hodín?! A takmer som zabudla ako sa volám, popri všetkých tých menách a vzťahoch (hodných aj ôsmych sérií GOT). A ešte som sa trochu aj nudila. Zhrniem to: fantasticky zbytočný film.

• 7.6.2019  20:40
    Kafarnaum (2018)

Je mi tak smutno, že nedokážem napísať komentár.

• 21.9.2019  10:20
    Parfum (TV seriál) (2018)

Príbehu som dávala nádeje asi po tretiu časť. Päť dospelých ľudí, ktorým zavraždia kamarátku a vraciame sa do ich internátnych čias, keď mali asi 13 rokov. V pozadí príjemný hlas, ktorý vás sprevádza jednotlivými dielmi, tak ako sa rozvíja príbeh, tak sa nám odhaľujú tajomstvá ingrediencií parfému. A tu s pozitívami končím. Malo sa to podobať na severské kriminálky alebo na Fargo? Ku koncu som sa nielen strácala, už ma nebavilo, ako si každý herec v príbehu hrá svoje a pre mňa nebola presvedčivá ani Friederike Becht v úlohe hlavnej vyšetrovateľky. Nehodili sa mi k sebe postavy, ako vyzerali v mladosti a dospelosti. A rozuzlenie, ak malo byť prekvapením, tak som zarytá hlboko do sedačky musela konštatovať, že posledný diel bol z nejakého iného seriálu. Mala som si veru radšej pozrieť Dericka! Možno môj komentár nahlodá k zvedavosti niekoho ďalšieho, aby si sériu pozrel a možno ma ďalšie komentáre presvedčia, že som len veľmi nechápavá...

• 12.1.2019  22:44
    Roma (2018)

Film, ktorý nemá dej. Ale napriek tomu rozpráva. Pre mňa vzdanie holdu ženám, citu, pocitom, symbolickým putám a empatii k prežívaným momentom (požiar, pôrod, more...) O postavách sa dozvieme len toľko, čo je nevyhnutné a pritom to stačí. Pocit vo mne doznieva ešte dlho po zhliadnutí filmu.

• 13.5.2019  19:18
    Yellowstone - Season 1 (série) (2018)

Ak si pamätáte Dallas, tak toto je iná "telenovela" - ženské intrigy nahrádzajú tie drsňácke chlapské. A diel od dielu sa hlbšie ponárate do rodinných vzťahov, pri ktorých si nevyhnutne musíte predstaviť, ako to na Duttonovej farme funguje. A tie životné múdrosti, čo si v každom dieli vypočujete! Opäť seriál, keď držíte palce "darebákom".

• 6.8.2019  12:39

Príjemný úlet. Presne toľko humoru, zápletky, klamstiev, charakterov, koľko som potrebovala. Film ma bavil, nehľadala som podobnosť s inými filmami. Užívala som si atmosféru hotela a hudbu, bavili ma aj herci. Chrisa som bez kladiva skoro nespoznala...

• 2.3.2019  19:59

Prvá polovica filmu bola za päť hviezd, až po pohreb s piesňou o skaze Zeme (čo iné si mal aktivista nechať zahrať?) No a potom to bol pre mňa už len úlet o spôsobe nápravy všetkých krívd - pre mňa hrozný manifest.

• 26.10.2019  19:46

Nebolo to zlé, ale môj prvý problém bol, že som o prípade voči O. J. Simpsonovi nevedela nič. Tak som si musela hneď na úvod vygoogliť, čo sa to v roku 2004 v americkom súdnictve dialo - že vraj prípad storočia. A tak som prišla o moment prekvapenia, ako to dopadne. Ako výrazné pozitívum hodnotím výber hercov, ten sa naozaj podaril, až neskutočne sa podobali reálnym. Jediný nesympatický element bol pre mňa napodiv hlavný hrdina v podaní Cubu G., pre mňa priemerný výkon. Skvelé momenty tejto série sa odohrali aj priamo v súdnej sieni - až bizarné, na čom bol tento súdny prípad postavený a ako skončil. Čo ma nebavilo - nudila som sa - lebo to bolo celé o zákulisí príbehu (bez toho, aby sa viac venovali kriminálnemu prípadu ako takému) a asi by sa mi páčilo, ak by už počas jednotlivých častí bol film prepojený fotodokumentáciou - z jeho reálneho priebehu. Celok výborný, len nenadchol.

• 9.10.2019  18:16

Najlepšia rodinná dráma, čo som v poslednej dobe videla. V popise je dráma, ja by som tento film od susedov z Poľska definovala ako tragikomédiu. Ak ste mali v rodine podobný prípad ležiaceho pacienta a pocity vyplývajúce z reality, že niekto najbližší vám odchádza, pri pozeraní filmu sa budete striedavo smiať a striedavo vám potečú slzy. U mňa celkovo výnimočný pocit doplnila aj prítomnosť režisérky pred a po predstavení. Opis vzťahu dvoch sestier, pričom obe sú "vyšinuté" svojim spôsobom, sa mohol odohrať v ktorejkoľvek z našich rodín. "A aj tak ste ako tie kravy!" Taký príbeh, o ktorom sa dá rozmýšľať ešte niekoľko večerov pred zaspávaním. Ak ste mali pekný vzťah so svojimi rodičmi, postupne ako starnú, aj vy si začnete uvedomovať svoj život retrospektívne. Tieto filmy vždy vo mne evokujú myšlienku, ako by som si predstavovala svoj odchod z tohto sveta? Tíško v spánku? Ale nikto z nás nemá na výber svoj vlastný koniec. Kde sa tu dáva šesť hviezdičiek?

• 12.1.2019  22:41
    Banshee (TV seriál) (2013)

Seriál, ktorý vás asi opäť navodí držať palce "grázlovi", ak na tie svojrázne pravidlá pristúpite. Ale dobrý počin. Len v štvrtej sérii som sa trochu nudila - myšlienka, že tento námet som už videla v nejakom inom seriáli spôsobila, že som nehltala diel za dielom. Antony Starr bol skvelou voľbou pre hlavnú postavu, bol uveriteľný v póze gaunera, zmláteného drsňáka a občas aj amanta. Najviac ma oslovili vedľajšie úlohy Joba (Hoon Lee) a Proctora (Ulrich Thomsen).

• 19.11.2019  20:02

Film plný testosterónu, divnej záľuby nie vo futbale, ale v mlátení sa navzájom. (Mužom chýba vojna?) Prríbeh o priateľstve, zrade, láske, ruskej náture. Chuligánstvo sa asi viac páči mužskej náture.

• 11.11.2019  18:32
    Ona (2013)

Oplatilo sa opäť si pozrieť tento film. Aj po šiestich rokoch, kedy vo mne rezonovala len atmosféra z neho. Utvrdila som sa v tom, že Joaquin Phoenix bol nielen ústrednou postavou, ale dal to ako herec - pán. Do toho skvelý hlas a atmosféra vďaka Scarlett Johansson a príbeh, ktorý je síce z oblasti sci-fi, ale v podstate sa stáva realitou. Zovšadiaľ nás oslovujú rôzne digitálne sexy hlasy, ktoré nám majú robiť asistentky. Mne tento film položil otázku, kam sme sa to už dostali? Pozrite si ľudí na zastávke, vo vlaku... Každý čumí do svojho mobilu. Dvaja mladí inú po ulici - On a Ona. On sa rozpráva s kýmsi v mobile a Ona tiež. Neprichádzame o chvíle strávené s reálnymi ľuďmi, ak toľko priestoru venujeme virtuálnemu svetu? Staré mamy, ktoré nám rozprávali svoje príbehy, nakoniec vymrú? A prečo sa dnes toľko ľudí cíti osamelých? Iba utekáme z reality...

• 19.9.2019  19:12

Kto vyhrá nad psychiatrom? Iba ak iný psychiater... Film, ktorý ma bavil, celý čas som bola v strehu, zaujímavé, aj keď ku koncu už jasné vyvrcholenie. Rooney Mara bola perfektná, uveriteľná vo všetkých stavoch, no a Jude Law to klincoval svojím skvelým výkonom. Poučenie: To fakt stačí na liek urobiť dobrú reklamu? Kým v Londýne je hanba ísť k psychiatrovi a je to s vami už fakt dosť zlé, v Amerike sa očakáva, že vám predpíše zázračnú pilulku a vylieči vás ako šibnutím čarovného prútika - všetky problémy sú náhle preč. A som rada, že to nebolo o farmaceutických spoločnostiach.

• 12.1.2019  22:46

Film „Život je úžasný“ by sa dal porovnávať s ďalšími filmami na tému ťažko postihnutého človeka a jeho boja s osudom („Skafander a motýľ“, či novší „Teória všetkého“). Je to nádherný film o ľudskosti. Možno ma dotklo to, že som si pozrela poľský film – jazyk tak blízky a sympaticky opisný. Možno ma dostalo to, ako môžeme príbeh sledovať od detstva Matheusza (klobúk dole pred spôsobom, akým dokázali jeho nemohúcnosť stvárniť obaja filmoví predstavitelia) až po jeho dospelosť. Možno sa ma dotkol vnútorný monológ Matheusa vo chvíľach, keď pre okolie jeho vnímanie bolo na úrovni rastliny. Možno ma oslovilo dievča od susedov... Možno opatrovateľka, čo sa na chvíľu objavila v jeho na podnety chudobnom svete (aby robila naschvál svojmu ockovi, ktorý očividne vlastní svet). Ale určite ma dostali do kolien momenty, ktoré strávil so svojim otcom. Tento film ma presvedčil, že jeho názov je správny. SVET JE ÚŽASNÝ.

<< předchozí 1 2