Sadova302b50

Sadova302b50

Helena rusovlasá

Česko
Občasník...

1 bod

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hercule Poirot (TV seriál) (1989)

  Díky Davidu Suchetovi jakoby se Hercule Poirot se svými šedými buňkami, knírkem, návyky a manýry vyloupl z potištěného papíru a naskočil přímo do televizní obrazovky. S ohledem na seriálové zpracování se přenést ducha Agathiných knih zdařilo více, než dobře. I přes drobné výtky dávám 90%.

 • poster

  Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

  V prvních dvou řadách jsou díly, kterým neváhám vlepit rovných sto procent. S dalšími díly jsem však rovněž byla velmi spokojená, sem tam nějaký ten puntík, ale co na tom, všechny fungují jako správný mix mírně odlehčené, zábavné a napínavé detektivky, která je navíc většinou slušně zahraná. Trošku zklamaná jsem byla z epizod závěrečné řady a seriál u mě jednu hvězdu tratí, naštěstí jsem se ale nesetkala s dílem, který by se loudal za ostatními jako kulhající kobyla. V rámci novodobé tvorby z našich luhů a hájů jsou Četnické humoresky jednoznačně perla perlosvkoucí. 85%

 • poster

  Life on Mars (TV seriál) (2006)

  Výtečná kriminálka, která je nevšední hrátkou slepenou z různých stylů a kterou tvůrci naservírovali ve svérázném britském podání, až je neodolatelná, tedy pro mě určitě. Za hudební připomínku sedmdesátek a velmi dobrý herecký ansámbl přidávám bod. Za připomínku rovněž stojí pokračování Ashes to Ashes.

 • poster

  Putování s dinosaury (TV seriál) (1999)

  Báječná podívaná, ve své době byla v rámci dokumentů vpřed o sauropodí délku, byť s přibývajícími roky a postupujícím poznáním se hromadí nepřesnosti a omyly, kterých se tvůrci dopustili v pochopitelné absenci nových poznatků a faktů. Přesto si všechny série Putování (nejen ty dinosauří) občas velice ráda pouštím.

 • poster

  Česká soda (TV seriál) (1993)

  Pomalejší rozjezd, ale nakonec geniální satira napěchovaná černým humorem, výtečnými reklamami a samozřejmě Alles Gute („My pereme na 1940!“). Když jsem poprvé viděla Zpívánky s V. Bendou, dostala jsem křeče.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

  Geniální seriál, jedna z těch "půlnočních" perel v České televizi, na kterou se vyplatilo čekat.

 • poster

  Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

  Prostě moje kafe. Premiér je ještě lepší, tvrdší a vtipnější, než původní ministr, a to už je co říct (nikoli formulací, která si vyžádá třicet osm a půl řádku, několik poznámek pod čarou, průvodní komentář a je doprovázena vytištěným formulářem, jenž bude v nejbližší době pečlivě a nadosmrti založen, a vyústí v naprosto popletenou hlavu posluchače/čtenáře).

 • poster

  Podivuhodná dobrodružství Vladimíra Smolíka (TV seriál) (1972)

  Tohle je excelentní a krásně střelené až na půdu. Prostě 100%

 • poster

  Black Books (TV seriál) (2000)

  Seriál jsem musela zhlédnout hned dvakrát po sobě, protože něco takového se opravdu jen tak nevidí. A právě podstatou spadá tenhle počin mezi řádku těch, kterým naděluji pět hvězd a přitom naprosto rozumím, když nad seriálem bude někdo odmítavě kroutit hlavou.

 • poster

  Malá Velká Británie (TV seriál) (2003)

  Výtečné, možná pomalejší rozjezd, ale potom je to docela síla. Ovšem hned od začátku mne uchvátil náramně hláškující vypravěč. Hodnotím na šest hvězdiček z pěti.