• Krátkometrážní

Moby feat. Mylene Farmer - Slipping Away (Crier La Vie) (2006) (hudební videoklip)

Proč ne, osobně se mi verze s Mylene líbí více, než původní, i když tento duet je spíše taneční hudbou. Videoklipově se zřejmě odlišuje jen v použitých fotkách. Sympatická hudba i vizuální doprovod.

Pán času - Demons of the Punjab (2018) (epizoda)

Pro mě nejlepší epizoda této série, což je trochu smutné, protože se nejedná o zrovna omračující díl. Spíš, než kolem Doktorky se točíme kolem jiných postav. Díl obsahoval několik zvratů, jistou atmosféru a také znázornil, co mohou "běžní lidé" napáchat. Drží linii tam, kde Rosa zcela selhává a vyvaruje se (emočně) primitivního zakončení. S ohledem na zbylé díly dávám plný počet.

Future Boyfriend (2016)

Sympaticky obsazené a solidně zahrané, zároveň je snímek relativně slušně natočený. Celkově vzato, Future Boyfriend je taková milá, romantická jednohubka se špetkou sci-fi, která rozhodně neurazí, ale naopak hodně pobaví.

Legendy Polskie: Smok (2015)

Z polských legend jednoznačně nejméně vydařený příběh. Námět slibný, vizuál na jedničku a pár zajímavých drobností včetně šmírujícího robůtka, ovšem dějově byl Drak fadní, šedivý průměr zakončený očekávanou romantickou tečkou. Možná to chtělo více odlehčit? Každopádně Drak sahá Baziliškovi tak nanejvýš do pasu. Dvě hvězdy a trochu zklamání...

Mike Oldfield - Crime of Passion (1984) (hudební videoklip)

Velmi emotivní, ať už se Mike Oldfield nechal k napsání písně inspirovat čímkoli (dle jednoho interview s Barrym Palmerem smrtí mladinké neteře či sestřenice; nebo šlo o předčasně zesnulou matku či úplně jiný příběh), píseň o ztrátě někoh mladého je velmi smutná a dle mého názoru jí klip svým zvtárněním zdárně doprovází.

Road Trash (2019)

Road Trash aneb Dívka s lopatou. Mile ráda přivírám oči nad neprofesionálním ztvárněním, pakliže má snímek nápad nebo vrcholí zajímavým dějovým zvratem. A právě na dějovém zvratu tento film padá. To, že Road Trash působí jako epizodka z nějakého strašidelného seriálu vyrobeného v osmdesátých letech, není náhoda. V jednom interview se k tomuto příměru autorka nepokrytě hlásí. Ovšem budiž, i lacině působící příběh může zaskočit. Navíc Nancy - tedy Heather Langenkampová podává své vyprávění půvabným způsobem. Bohužel, průvodkyně dějem odříkává vše, co máme právě na očích, a tedy se postupně stává nadbytečnou. Hudba byla přiměřená a kojotí lebka měla zajímavé aranžmá. Humorně působil okamžik, kdy si uvědomíte, že dívka svou lopatu se stopami přejetých, zahnívajících mršin táhne nerozlučně s sebou nejen ulicemi města, ale i dovnitř potemnělého sálu místního kina. Proto spoiler (!) je nepochopitelné, proč ve chvíli bezprostředního nebezpečí dívka svou jedinou zbraň - lopatu - bezmyšlenkovitě odhodí. konec spoileru. Nu, a poučení z filmu: Pokud hodláte sbírat po cestě přejetá zvířata (a je jedno, zda se vám pod nohy připlete zdechlina veverky či mrtvý vlkodlak), zásadně a vždy používejte rukavice!!!!! Jedna hvězda a 20%.

The Stylist (2016)

Film působí profesionálním dojmem, ať už jde o práci s kamerou, hudební podkreslení (autorem soundtracku je Nicholas Elert ) nebo herecký výkon Najarry Townsendové, představitelky Claire. Na druhou stranu se snímek příliš nenamáhá diváka vtáhnout do Claiřiny duše, a tím jasně osvětlit její skutečnou motivaci. A především, The Stylist příliš hororovým filmem není - vyvrcholení oné pasáže, ve které Claire praktikuje svůj skutečný záměr, se blíží spíš černohumorné parodii, než děsivé hrůze. Lepší tři hvězdy a 65 procent.

Don't Turn Me Off (2017)

Jedná se pouze o jeden nápad, kterému není z podstaty umožněn další rozvoj. Snímek by rozhodně nefungoval ani jako předzvěst či upoutávka celovečerního filmu. Krátkometrážní jednohubku proto táhne Barbora Jánová svým velmi slušným výkonem a my se dočkáme pěti minut pěkně vygradované atmosféry. Ale ničeho jiného. Slabé tři hvězdy a 45-50 procent.

Woods (2015)

Velmi profesionální snímek, také mi připadá, že Woods mluví trochu kingovskou řečí, což se mi nesmírně líbí. Snové části či halucinace jsou luxusní, stejně jako výkon hlavního hrdiny. Atmosféra výborně gradovaná. A kdo jinému jámu kopá... jsem velmi ráda, že jsem na tento film narazila. 75%.