• Krátkometrážní

Souboj Titánů (2010)

Body filmu přidává, že se tvůrci rozhodli nekopírovat originál, ale vydat se vlastní cestou. Jak tento pokus nakonec dopadl, to už je jiná otázka. Vizuál a monstra jsou na jedničku, akce je velmi zdařilá, místa, kde by se divák začal nudit, také nejsou. Ovšem postavy nový Souboj titánů zdatně zanedbává a divák si k nim obtížně hledá cestu. Vše je emočně tak nějak sterilní a příběhově snímek také neuchvátí. Samotná závěrečná tečka mi přišla trochu mimo. Za to, že chyběla pořádná atmosféra, snižuji o další bod. Celkem dvě a půl hvězdy.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jednoduchá, zábavná a podivně (někdy nechtěně) komediální jednohubka, která rozhodně není strašidelná, přesto nenudí a jede, a to občas bizardním způsobem. Na druhou stranu obsahuje několik slušně stylových míst a solidní akci. Pokud k filmu divák nepřistupuje s velkým očekávám, neodchází zklamán. Dobré tři hvězdy, ale víc ani ťuk.

Sebevražedný oddíl (2016)

Máme tu čest s akční jednohubkou, která odsýpá, nestíhá nudit a doprovází ji velmi solidní soundtrack. Bohužel, zápletka je fádní, hlávní záporák béčkový a možností seznámit se hlouběji s postavami tu není mnoho. Jen pár slušných hlášek film nevytrhne. Samotné finále mě také příliš nenadchlo. Suma sumárum, film neurazí, ale rozhodně nevzbuzuje potřebu opětovného zhlédnutí. Přesně tři hvězdy.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Je to jiné, ale ne o moc horší, než sedmý díl. Pozitivum vidím v tom, že film se nevleče, je zde mnoho nových a dobrých nápadů, nečekaných momentů a vývoj postavy Kylo Rena nabral jiný (lepší) směr. Hodnocení ubírá část s kasínem a logické nesmysly ohledně činů postavy, kterou ztvárňuje Laura Dernová. A Phasma měla dopadnout tak, jak v jedné nepoužité scéně. Suma sumárum lepší tři hvězdy.

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak jsem se na film podívala znovu a hodnocení neměním. Prvně jsem k Solovi přistupovala s obavami, protože zprávy o velkých tvůrčích problémech na očekávání nepřidají. Nic jsem tedy nečekala a obdržela snímek, který je slušně odsýpající dobrodružnou zábavou, která si naštěstí nehraje na nic jiného. A ani napodruhé jsem se nenudila. Tedy celkem čtyři hvězdy.

Píseň moře (2014)

Pěkná stylová animace s kouzelným příběhem, nádhernou ústřední písní a úžasným závěrem. Jednoduše krásná pohádka, která si v hodnocení zaslouží plný počet.

Lovec: Zimní válka (2016)

Snímek nevidím jako propadák, ale klišoidní nadbytečnost, herecké výkony více méně opět průměrné. Nicméně efekty a výprava se vydařily, samotný závěr filmu rovněž. Slabší tři hvězdy.

Sněhurka a lovec (2012)

Když mělo dojít na efekty, potom se jednalo o skvělou podívanou. Jenže příběhově nijak zvláštní, v jistém místě dokonce zdlouhavé, herecké výkony nevybočovaly z průměru. Naštěstí se lze spolehnout na hudbu, která je vydařená, a charizma královny Charlize Theron rovněž nezklame. Takové lepší tři hvězdy.

Röyksopp: What Else Is There? (2005) (hudební videoklip)

Zpěvačka Karin Dreijer má úžasnou barvu hlasu, klip je zvláštní a temný, výborně koresponduje s hudbou.

Star Trek: Discovery - Sladkobolný smutek, 2. část (2019) (epizoda)

Poslední dva díly byly kvalitativně šupem dolů, byť se výslovný propadák nekonal. Emoce a zpracování bitvy možná nebyly na jedničku, co mi však vadilo nejvíce, byla likvidace hlavního záporáka a zejména to, co tomu předcházelo. Doufám, že třetí série bude kvalitou svých dílů více vyrovnaná, v průběhu této druhé jsem se začal cítit jako na houpačce.