Rychle a zběsile 7 (2015)

Není to taková jízda jako pětka nebo šestka, ale pořád si zachovává určitý standard. Samozřejmě je pravda, že u této série je lepší nezapínat mozek naplno, ale rozhodně je dost zábavná. Jsem velmi rád za Stathama. Původně jsem ho nečekal jako padoucha, ale v této roli se už párkrát osvědčil (Cellular). A za dojemný a srdcervoucí konec hodnotím takto. R.I.P. Paul.

Atentát (1964)

Jeden z nejlepších československých (českých) válečných filmů. Je dobře, že byl natočen černobíle, takto vypadal opravdu věrohodně. Rozhodně jsem sympatizoval s hlavními protagonisty, i když to s nimi nakonec nedopadlo dobře.

Romeo, Julie a tma (1959)

Nádherný komorní příběh o nesmrtelné lásce a solidaritě. Navíc nádherná Dana Smutná. Zřejmě autentické svědectví doby. Kdysi na střední jsem psal referát o této knize, ale prakticky jsem zapoměl o čem byla. Až tento film mi znovu připoměl...

Příchozí z temnot (1921)

Toto je asi můj první němý film a snad i poslední... Slabé tři *.

22 Jump Street (2014)

I když je to prakticky kopie jedničky, přesto je místy vtipné, ale někdy se o to snaží celkem násilně. Jonah je typický looser a k Tatumovi se docela hodí. Film mě nejvíc bavil až ke konci. No ale nevím, jestli by toto sneslo třetí díl.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Opravdu originální a vtipné. Tancování se Stalinem :), vynález atomové bomby... Švédský Forrest Gump s lupičskou zápletkou. I když ten americký se mi líbil o chlup víc. Ale duch některých severských filmů je nenapodobitelný, je to občasný odpočinek od západních akčňáků. Snímek jsem viděl v originálu s titulky, takže jsem si švédskou atmosféru pěkně vychutnal, i když se pak člověk méně soustředí na obraz.

Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Další ze syrových, surových, drsných a negativních filmů, který mě ale opravdu vtáhnul do děje. Moje horší stránka fandila spíš těm gaunerům, a moje lepší já zase těm dobrým. Trochu víc ale těm zlým. Ale jen protože je to naštěstí jen film. Ten konec ale byl trochu rychlý a zdál se mi nějak ustříhnutý. Avšak i tak je to dobrý snímek.

Pro každého něco (1970)

Sázel jsem na to, že film dávala ČT, což je pro mě většinou známka kvality a sázka na jistotu. A taky jsem se těšil na černou "komedii". Ale vůbec nevím, o čem tento snímek vlastně byl.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Ze začátku měl film pomalejší rozjezd a méně akce. Ale poslední třetina jela na plný kule. Přesto si zachoval noir atmosféru. Perfektní kombinace noir akce. Nebál bych se tento snímek přirovnat v lecčem k Zmizelá a Zmizení.

Bitva roku: Tým snů (2013)

Parádní podívaná. Breakdance jsem vždycky miloval, i když jsem ho nikdy netancoval a s tímhle tělem ani nemůžu. :) Vypadalo celkem realisticky, že americký tým nevyhrál. Nechápu proč je film takto odstřelen.