Adelheid (1969)

Emma Černá byla krasavice a v tomto filmu je tak dokonalá, že člověk nemůže přestat myslet na to, že by si to s tím Čepkem hned vyměnil. Ono to tak asi bylo myšleno jako záměr. Pan Vláčil se nebál tnout do tématu povalečného odsunu Němců, kterého se bojí filmaři i dnes. Za to mu patří můj vděk. Jsem rá, když se o tom mluví. A zejména stylem, ketrým je natočen tento film. 100%

Admirál (2015)

Naprostá spokojenost. Vynikající záběry na moři, bitvy, manévry. Politika v poměrně surovém hávu v té nejlepší evropské tradici. Výtečná hudba. Film je natočen podle klasické osnovy "amerického akčňáku", jen je to celé naroubované do historického kabátku. Nic nového pod sluncem, ale překvapivě to celé šlape jako hodinky. Chlapi padají jako mouchy, nikdo nehne ani brvou. Přál bych si, abychom něco podobného začali točit i my o svých hrdinech....85%

Adoration (2013)

Proč dávat filmu, který má tak pomalé tempo a banální příběh pět hvězdiček? Za Robin Wright a Naomi Watts. Tady to nejsou krásné mladé blondýnky z předních stran magazínů, ale stárnoucí odkvétající ženy, které ještě naposledy dostaly možnost něco vášnivě prožít. A jdou do toho i přesto, že je to nevhodné, drobínek komické a trochu bizarní. Té zápletce se dá v podstatě zvysoka vysmát, ale ty dvě ženské to hrají tak skvěle, že mě to prostě dostalo. 85%

A dost! (2013)

Masérka po rozvodu, osamělá s dcerou, pár přátel, stereotyp. Od života nic moc nečeká. Potká chlapíka, rozvedeného, dají to dohromady. Oba ale táhnou za sebou svou minulost, bývalé partnery a přináší to komplikace. Začínat znova ve čtyřiceti, v padesáti, s dětma, který zrovna jdou na vysokou, je téma, které nabízí spoustu možností. V tomto filmu ale potenciál vyčerpán zdaleka nebyl. Nejhorší jsou ty otřesné dialogy, to se fakt nedá vydržet. Jediný normální je Gandolfini, ten hraje civilně. Dreyfussová roli nezvládla a ostatní jsou dost mimo. Snímek mne iritoval, jelikož charaktery postav ve filmu jsou buďto nereálné anebo nesympatické. S maximálním přemáháním jsem se dodíval až do konce. 50%

Adult Life Skills (2016)

Vzpamatovat se ze smrti bratra-dvojčete, který znamenal pro hlavní hrdinku opravdu celý svět, to je fakt těžké. A vleče se to. Zavřela se se všemi artefakty z minulosti do zahradního domku, chodí do práce a žije minulostí. Její matka a babička to s ní mají těžké a snaží se jí dokopat, aby začla znovu žít. Paradoxně se to daří spíš malému klukovi ze sousedství, který má matku v nemocnici s těžkou nemocí. Film není rozhodně nic veselého, ale nepropadá zoufalství, jelikož je tu pořád suchý anglický humor, který i z největšího průseru udělá srandu. Myslí, že na tak těžké téma je to povedený film, i vlastně laskavá taškařice. 80%

Adult World (2013)

Emma Roberts má těžký úděl, jelikož hraje naprosto nesnesitelnou slepici, rádoby umělkyni, terorizující své okolí. Je těžké se na to dívat, protože kdyby hloupost nadnášela, létala by jako holubička...50%

Aeon Flux (2005)

Takové trochu "matrixovské téma". Akorát, že Neo je tentokrát žena jménem Aeon Flux, která cítí, že civilizace je nemocná a chce s tím něco udělat. Odhalí mnohem důležitější věci, než je svržení totalitního režimu a tak se nám to celé trochu zamotá. Děj je prostá mlátička s občasným námětem k zamyšlení, ovšem zvuk a zejména obraz a celkový design filmu je jedním z nejleších, co jsem dosud viděl. Není mnoho takových audiovizuálních pochoutek, které by bavily alespoň tak, jak bavila Aeon Flux. Rád si pustím znovu, tentokrát už na originál BD. 75%

Aferim! (2015)

Rozhodně nutno ocenit jako výtečnou demonstraci hospodářských poměrů na Balkáně v době, kdy se ve Vídni pochodovalo v neděli po korze a začínaly hrát valčíky. U nás už bylo založeno Národní muzeum a vládl Ferdinand Dobrotivý. Období klidu, Svaté aliance velmocí po porážce Napoleona, narušené až revolucí 1848. To na Balkáně se stále žilo ve středověku. Četník byl ještě stále v roli dobrovolného hasiče s poradním hlasem, sloužící těm, kdo platí. Pro tohle má smysl film vidět. Jinak vcelku nic moc zajímavého. 60%

Aféry mé ženy (1972)

Pojetí a styl vyprávění určitě netradiční, ale na můj vkus až moc odlehčené. Manželský pár svědkem několika kriminálních činů. Hrají si na Holmese a Watsona, ale drobátko to dře, takže legrace nic moc a zívání víc než by člověk chtěl. 55%

Afghánistán: 40 let války (2020) (seriál)

Pokud chcete vstřebat vytřízená a srozumitelná data o vývoji této země posledních 40 let, je to zcela ideální dokument. Věcný a snaží se i o maximální objektivitu. Já by velmi spokojen. 80%