Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Vydržel jsem to celé, ale nijak mne nezaujalo. Kromě hudby asi nic co bych považoval hodné povšimnutí. 55%

Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

Nechápu ten povyk. Seriál na efekt, nic víc. Snaží se v nás vyvolat pocit retra osmdesátých let, což se dle vysokých hodnocení velmi daří. Za velmi slušným soundtrackem skrývá se však prázdno. Je to jen žrout času. Móda videoklipů vítězí . 40%

Špióni odvedle (2016)

Věřím tomu, že v dobré náladě, letním kině, se sklenicí kvalitního pití, dopadlo by mé hodnocení lépe. Je ale leden a tak dávám 55%. Je to ptákovina. Totální.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Některé věci jsou zde parádní. Celková atmosféra, hrozba komunismu, špioni, politika, německý militarismus. Ta doba je chycená docela pěkně. Jenže celý film umírá na to, jestli to je detektivka, politika, love story nebo jenom špinavá gangsterka. A celou dobu taky nevíme komu fandit, jelikož hlavní hrdina je ale hodně bezbarvý. K závěru série se to ještě více "rozplizává", takže s velikou lítostí musím dát jen 60%.

Vládce temnot (1987)

Začátek se drobátko vlekl, ale barák plný studentů, to je pro každého pána temnot pokroutka. Brzy počet studentíků začal klesat. Kvalitní podívaná s dobrou hudbou. 80%

Zakladatel (2016)

Dokonalé schéma pro pochopení mentality lidí vlastnících půl planety. Nekonečná, sžírající ambice, ženoucí člověka za hranice svých možností a možná ještě dál. Touha expandovat. Bratři McDonaldovi měli jeden podnik, který je dobře živil. Pro Bertíka Kroce byli jen směšní zpátečníci, kteří ho brzdí. Nakonec je připravil o všechno, i o to jméno. American Dream se tomu říká. U nás možná sen velkodrůbežářů. A už jen záleží, zda jste ten typ, který bude Kroce obdivovat, závidět mu, nebo ho odsuzovat. V každém případě je to příkladné story. 80%

Viking (2016)

Pozitiva: výtečný zeměpisný a historický výlet. Fakta jsem si byl nucen dohledat, řada výborných kulturních a civilizačních kontrastů- Rusové- Pečeněhové- Byzantinci. Bojové scény, stavby měst, lokace. Negativa: Vladimíra bych jako knížete nikdy nedokázal následovat. Ta postava není vůdcem význačným rodem ani vlastnostmi, při první příležitosti by ho někdo v noci podřízl. Tady je celý průser filmu, jelikož to nefunguje ani jako hrdinský epos, ani jako legenda o svatém Vladimírovi. Vladimír je úplně bezkrevný a nerozhodný "vůdce", družina by ho sama zabila a našla si jiného. Doba byla tvrdá a měkoně by si do čela lidi nedali. Neztotožnil jsem se s ním. 60%

Volání netvora: Příběh života (2016)

Maminka umírá a chlapec se připravuje na její odchod. S tím mu pomáhá chodící strom, který mu povídá příběhy a tak nějak ho vede správným směrem, aby ten šok zvládl. Ačkoliv film není nijak převratný, herec-dítě to zvládá výborně a scénář to tak nějak zajímavě zamotá, že se divák ani moc nenudí. Docela zajímavý film. 70%

Boj (2015)

Těžko soudit, to se musí vidět. V každém případě dost prostoru na přemýšlení. Svět v Dánsku je jiný než Afghánistán a na východě zůstává spousta věcí, které nelze soudit dánskými hodnotami. I když se o to celý Západ usilovně snaží. 80%

Ve jménu krve (2016)

Blood Father je úplně obyčejný film. Tak obyčejný, že není ničím zajímavý, snad jen tou holkou, ale jen do té doby, než se odbarví na blond. 55%