V pasti (2016) (seriál)

Malé městečko, které se stane uzavřené vánicí rozžhaveným "papiňákem" těsně před výbuchem. Po léta zrající drobná tajemství vyústí v nález těla bez hlavy a končetin, místní detektivové odříznutí od pátračky v hlavním městě začnou pátrat sami. Pomalu ale stále vpřed. Velmi pěkně promotané vztahy činí příběh poměrně neprůhledným a ani v závěru, kdy už to začíná být jasné, tempo nezrychlí. Vychutnáno až do konce. Závěr je natolik severský, že přidávám i hvězdičku pátou. 85%

Bouřlivé víno (1976)

Snesu hodně a nevadí mi ani většina dílů Majora Zemana. Tohle je ale opravdu blábol, obviňující a dehonestující naprosto všechno, počínaje zlodějskými emigranty, katolíky a hrabivými vinaři konče. Jen poctiví komunisté to vidí správně a udrží v těch rozbouřených vodách směr. Zřejmě se všichni ti co šlápli vedle v dalších dílech poučí z krizového vývoje a chytí se za nos...40% Na druhou stranu je obdivuhodné, co ta propaganda dokázala vyplodit za blbiny...

Panenka (1938)

Tak jsem si vždycky myslel, že Ferbasová je taková panenka na hraní. Nevěděl jsem, že už v tomto stylu vznikl i film. Zvládla svou roli výborně, scénář mohl být nápaditější, ale i tak to docela jede. Ferbasovou jsem v poslední době přehodnotil a začala mne bavit...70%

Spravedlnost pro mou dceru (2016)

Ztráta dcery, pátrání po příčinách, snaha dostat pachatele před soud. Přes 30 let života ztraceného i naplněného, to podle toho, jak se kdo na problém dívá. Daniel Auteuil je pro roli posedlého otce jako stvořený a jde za svým cílem neohroženě. Je postupem času označen za podivína až blázna. Každý by to vzdal, ale on ne. Rozhodně film pro zamyšlení. 75%

Falešná kočička (1937)

Falešná kočička je zřejmě nejlepší věc Věry Ferbasové. I když poslední dobou zjišťuji, že zdaleka ne jediná dobrá. Tady je ale dokonalý Jára Kohout a to je parťák do tandemu jak víno. 85%

Voskovec & Werich, paralelní osudy (2012) (TV film)

Na Tři strážníky se povedlo navázat výtečně. O Voskovcově pobytu v Americe mi známo moc nebylo. V+W, každý sám za sebe, každý na opačné straně zeměkoule. Těžká doba, kdy ani kamarádi nemůžou být spolu. 85%

Tři strážníci (2005) (TV film)

Moc dobrý a na konci i smutný dokument. Je potřeba občas oprášit staré lásky a tyhle písničky mezi ně rozhodně patří. 85%

Pudr a benzin (1931)

Mně osobně přijde tento film nejblíž tomu, co ti dva v divadle dělali. Dělali samý blbosti s tímhle filmem se to má taky tak. Je tu ale pár hluchých míst, ovšem zase mnohem méně než v pozdějších filmech. Celý výlet do přírody a boxerské utkání je velká pecka. Závěr možná trochu pokulhává, ale za vidění rozhodně stojí všecko. 85%

Slaměný klobouk (1971)

Takové obsazení a výpravu aby člověk v jiných filmech pohledal. Hudba jako "z Adély". Zápletka tak zapletená, že ve chvíli, kdy film začne ztrácet tempo, vstoupí na scénu někdo, na koho už bychom málem zapomněli, jenže fraška života běží jako splašená herka...excelentní skvěle vybalancovaná a zahraná záležitost. A tak dlouho mi unikala...85%

Strašidlo cantervillské (1989) (TV film)

Jsou tu i chvíle, kdy jsem měl pocit, že se dívám na dobrý film. JInak jsem ale pořád na něco čekal. V druhé půli jsem si uvědomil, že čekám na konec. Tak to nemá být. Takže průměr. 60%