Tomb Raider (2018)

Asi se začíná nový příběh Lary Croft, tohle má všecky nemoci filmů, které představují úvod většího celku. Čekal jsem superhrdinku a ona dostává nakládačku a je dost měkká. Ale myslím, že se zocelí. V tomto díle už to ale nestihla. 60%

Elysium (2013)

Ten chlap umí skvělý vizuál a atmosféru, ale prostě mu to nedrží pohromadě. Škoda. 60%

Sestra (2018)

Je to béčko, ale jako součást většího cyklu úplně v pohodě. 70%

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Pro mne překvapení. Oldschoolovka jak má být. Možná nebyla Geena tak drsná jak by agentka být měla, ale Samuel L Jackson byl rozhodně drsný dost. 80%

Restart (2005)

V roce 2005 to byl film svěží a nápaditý- alespoň pro mne. Dnes oceňuju kameru a ten nezávislý kabátek. Bohužel samotná zápletka je trochu ošoupaná a nepřekvapí. Vzhledem k tomu, že to možná je to nejdůležitější na celém snímku, zbývá už jen ta atmosféra a styl, kterým se to tenkrát dělalo. Dneska asi málo životný snímek, ale Khoiba k tomu hraje pěkně. Krobotová tu má svou největší životní roli. 70%

Kotva u přívozu (1980) (TV film)

Tenhle film má velice zvláštní atmosféru, nezvykle živé dialogy, je nervózní a těkavý. Je vidět, že v té rodině kvasí problém, ale ani jeden z těch tří se nevzdává komunikace. Vlastně se to nakonec celé vyřeší těmi dialogy. Mně se to rozhodně líbilo, zvláštní poetika, milosrdný konec. 80%

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Do života vám vstoupí ošetřovatelka vašeho otce, nevinná zápletka změní celý váš život. 80%

Volyň (2016)

Dvě hodiny samoúčelné krutosti a prasáren, které nic neřeší, naopak jen přilévají olej do ohně. Způsob vyprávění je dosti nepřehledný a dějová linka, ač prostá, dosti zmatečná. Nebudu obdivovat film jen proto, že odvážně ukázal jaký jsou lidi dobytek, když se jim to dovolí. To není žádná zásluha, něco takového natočit. Je to především potřeba natočit dobře, mně to jako dobré řemeslo zas tak nepřipadalo. A celý příběh se dal vyprávět taky úplně jinak a lépe. Jedinou zásluhou filmu tedy je, že jsem si dohledal potřebná data. 55%

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Dvě hvězdičky za vizuál. Jinak vykradené všecko co se vykrást dalo. Avatar, Warcraft, Divergence, Tron a další. Podepřené soudtrackem z 80. let, který se nosí. Mám chuť se poblejt a utopit v tom hlavní hrdiny i se Spielbergem. Prostě Shining. 30%