Kronika žhavého léta (1972)

Text distributora to je zase jednou perla, úplně mimo mísu. Tento film je především dobré řemeslo. S přihlédnutím k době vzniku není ani tak moc zpolitizovaný, i když samozřejmě dějiny píší vítězové a tak "rejdící" reakce je složená jako vždy z bezcharakterních zrůd a bývalých agentů gestapa. Nicméně dialogy, dějová linka a hudební doprovod (vše připomínající "majora Zemana") jsou na úrovni, herecky vše skvěle obsazeno. Atmosféra zmaru všeho je dokonalá, boxuje se bez rukavic. O všechno jde v té chvíli oběma stranám, vše spěje k Únoru. Snímek lze zařadit zcela v poklidu zařadit do skupiny zajímavých filmů opisujících období třetí republiky. Inspirativní. 80%

Stín smrtihlava (2012) (TV film)

Z těch všech tří natočených dílů asi nejlepší, ovšem jednooký král mezi slepými. Není to průser, jen průměr. 60%

Zastřený hlas (2006) (TV film)

Kriminálka rozhodně mizerná. Coby sólo pro Vilmu ovšem výborné. Cibulková si svou nevyrovnanou hysterickou matku střihla s chutí a plným nasazením. Film je natolik košatý dějovými odbočkami, že chvílemi ani nevíme, o čem to původně mělo být. Nakonec zřejmě jen o vztahu matky a dcery, zbytek nepodstatný. Mně ale byl tento pelmel docela sympatický a zanechal příjemný pocit. Takže 70%.

Škodná (2007) (TV film)

Tady si člověk uvědomí jak je vlastně těžké natočit dobrou kriminálku. Všecky ingredience tu jsou správně, ale dohromady to nedrží ani trochu. Druhá půle je už naprosto bezcílná, závěr patetický. Kamera naprostá hrůza. Nakonec byla vlastně nejlepší Ljuba Skořepová. 50%

Hrobník (2009) (TV film)

Dobří herci, slušný příběh, špatné řemeslo. A to u Kleina teda překvapilo. Zejména kamera a hudební doprovod tragédie. Celkově velmi průměrné. 55%

Já, Claudius (1976) (seriál)

Výtečné. Nutný je ovšem dabing s Haničincem.

Zrádce mezi námi (2016)

Stellan s Ewanem to určitě zachránili, jelikož jinak je to úplně průměrná věc. 70%

Tiché místo (2018)

Rozhodně bych nečekal, že se z takového námětu dá udělat film. Ale povedla se vcelku zajímavá podívaná. 75%

Tlumočník (2018)

Válečné historky jsou plné křivd a když se někdo rozhodne v té historii porýpat, musí počítat s překvapením. Tenhle film rozkrývá dva příběhy starých pánů, kteří se ne úplně náhodou potkali a cestují po Slovensku, jeden hledá minulost zabitých rodičů, druhý zase minulost jejich vraha. To story není vůbec černobílé, je natočené dobře, i když jistý patos tu přeci jen teče. Oba pánové hrají výborně a bez viny nakonec nezůstává nikdo. Takže OK. 80%

Ten Thousand Saints (2015)

Tenhle film ničím vcelku nepřekvapí. Je tu skupinka ztracených duší snažících se přežít. Nakonec si nějak tu cestu životem vykličkují. Jediné pozitivum je Ethan Hawke, který tu opravdu podává parádní herecký výkon. Jinak vcelku obyčejný film. 65%