Bitevní loď (2012)

Tenhle film je sice úplná blbost, ale řemeslo parádní. Americká klišé a patos z toho zurčí proudem, s tím se ale u tohoto žánru musí počítat, navíc tu je jasná nadsázka, která to divákovi trochu pomůže unést. Akční scény jsou výborné a zvuk i obraz je "velký biják". Peter Berg akci umí, tohle je odpočinkový film jak víno. 80%

Zlý časy v El Royale (2018)

Na začátku skvěle rozdané karty, které režisér téměř celý film nepustil z rukou. S úctou k žánru vystřihl poklonu svým vzorům a vykradl je tak zkušeně, že Tarantino, Stone, Lynch a další museli ležet stočeni v depresi okolo záchodové mísy nejméně týden. Tomu říkám profi exploatace. Výborně vypraveno, forma celkově parádní. Poctivý velký biják tak jak ho mám rád. Ať žije Hollywood! 85%

Mladí zabijáci (2018)

Je nová doba, ale lidi jsou stejní hajzli. To je poselství filmu. Styl vyprávění je podivně zacyklen a kolorován, ale v postatě je to nově natřená stará koloběžka. Levinsonovy režisérské vzory jsou velmi jasně viditelné. Přesto jsou tu zajímavé momenty. 60%

Nebezpečná laskavost (2018)

Nechal jsem se lapit na ty dvě ženské v hlavní roli. První ukecanou půlhodinu jsem vydržel jen kvůli nim. Pak začalo pátrání a film jakoby nasadil dráhu a šlapal jak hodinky. Konec ovšem zase zbytečně ukecaný. Vlastně by tomu ta vážná rovina slušela mnohem víc než ta rozpačitá snaha pobavit diváka. Žánrově rozkročené doširoka a ani na jednu stranu to nebylo dobře. Takže vlastně zklamání. 60%

Úhoři mají nabito (2019)

Je to tragédie. Tragédie v tom, že takový režisér jakým je Michálek musel klesnout k takovému žánru, jako je toto. Pokud chtěl točit nadsázku, tak se to nepovedlo. Sonda do dětských-chlapských duší taky ne. A komedie už vůbec, protože to by se prostě divák smál. Zbývají ty pitoreskní figurky hrané plejádou dobrých herců. Dohromady ale nedrží ten film vůbec nic. Smůla, nepovedlo se. 55%

Hodinářův učeň (2019)

Obsazení je dobré, ale není co hrát. Usnul jsem až ke konci a na malou chvíli, to je u nových pohádek známka tak 55%

Tarzan (1984)

Není vlastně co proti tomu namítat. Všechno je podřízeno natočit poctu staré původní verzi. Práce se zvířaty parádní, polovina filmu prakticky bez dialogů (lidské řeči). Povedlo se zachytit ducha knížky, myslím. Jediný problém je, že mne Tarzan nikdy moc neoslovil. Tak dávám 70%, pro fanoušky určitě o 20% přidat.

Na střeše (2019)

Film se pohybuje na velice tenkém ledě laciného dojáku, ale Švehlík to tak nekompromisně hrne dopředu svým dokonalým herectvím, že divák nemá šanci. Všechno tedy odpuštěno, nechal jsem se houpat a snímek si užil. Milé překvapení. 80%

Léto s gentlemanem (2019)

Naprosto otřesná hudba, která film sráží do žumpy. Bareš s Antalovou se docela úspěšně snaží zahrát manželskou krizi. Hanzlík je bohužel k politování trapný "kovboj", který má "léto" už dávno za sebou. Film stěží k vydržení. 40%