Diamanty jsou věčné (1971)

Opět výtečná muzika! Píseň, na které se už tolik dnešních 'tvůrců' populární hudby přiživilo. A Sean už má šedivějící kotlety:) Ale stále je 100x víc ve formě než kdy Roger Moore byl vůbec v roli Bonda.

Purpurové řeky (2000)

Tenhle film má moje obrovské sympatie a rozhodně bych třeba oproti Sedmičce byl schopen více obdivovat scénář. Chemie mezi Renem (kalibr, můj idol prostě) a Casselem je nezvykle odzbrojující. Jediné dvě chybky: místy vykrádání Sedmičky a Casselova scéna 'mlátička' (joke? - hope so..)... Já osobně tyto typy konců zbožňuji. Sice diskutabilní, ale nářezově dechberoucí. K tomu je ve finální scéně opravdu neskutečně skvělá kamera, jež dotahuje do cíle, všechny své přednosti, které naznačuje po celý snímek. O tématu a podtextu Purpurových řek se radši nebudu rozvádět...., protože to je prostě ono! (dle mě) 90%

Sedm (1995)

Bomba, co jiného se dá říct? Přesto mi místy přišlo dění lehce předvídatelné a scénář rozhodně není 'geniální', netvrdím však, že není výborný. Bohužel jsem znal vyústění dopředu. 90 %

Na Hromnice o den více (1993)

Vynikající Bill Murray, fungující chemie s Andie MacDowell, excelentní komedie! Co víc si přát?

Once (2007)

Vyýjimečná atmosféra, která civilními a bezprostředními nástroji podává klasický příběh o lásce. Jenže to je na tom tak cenné, žádné romantické monumentální dojemné scény. Forma jako hrom, která se musí dotknout snad každého aspoň trošku. Povznášející hudba řadí tenhle snímek ještě o třídu výš. Skládám poklonu Glenu Hansardovi, Markétě Irglové, The Frames a neviditelné režii Johna Carneyho. Lahůdka na několik použití!! Doporučuju každému člověku, jež nefrčí na současné vlně komerčního jakoby r'n'b a jakoby hiphaphopu.

Mission: Impossible II (2000)

Ne, ne a ne. Po vynikající, pro mě milníkové jedničce je to veliký krok zpátky. Již obsazením Johna Wooa na režisérský post bylo jasné, že to bude akce jako řemen, jenž Woo to mohl dotáhnout uplně někam jinam a zůstal nikde. 90 % akčních scén působí vyloženě komicky - s tím faktem, jak jsou přitažené za vlasy to nemůže fungovat. Mrzí mě to. Přesto dám 50% za tradičně výbornou hudbu (ale celkově z trilogie nejvíce nevyrovnanou), aspoň trochu dodrženou atmosféru, Vinga Rhamese a Tonyho Hopkinse.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Teď před chvílí jsem měl možnost opět slyšet asi tři dialogy tohoto - nechci snad ani napsat- serálu. Veškerá pronesená slova během minutáže jen dotloukají definitivně pomyslný hřebík do rakve. Hrůza. Strašnost. Ohyzdnost. Působí to jak hodně špatná horrorová parodie.

Skleněné peklo (1974)

Skutečně skvělá učebnice katastrofického žánru s celkem nekompromisním dějem a siituacemi. Bavil jsem se celé dvě a půl hodiny - a to výtečně. Nač říkat více? Snad zmínit jen nádhernou hudbu. A zmínit fakt, že Newman s McQueenem jsou spolu naplátně dohromady tak tři minuty a prohodí spolu cca 20 vět. Kdekdo by řekl, proč nevytěžit ze souhry těchto ikon více? Unikát! Chci to vidět znova.

Sedmá pečeť (1957)

Nevšední filmový zážitek - ten na mě čekal jednoho středečního večera v biografu. Snímek řeší otázky a situace, o kterých většina lidí nepřemýšli, nebere je v patrnosti, nebo spíše o nich většina nechce přemýšlet nebo je brát v patrnosti. Bezkonkurenční Max von Sydow na vrcholku vypichuje všechny divadelnické herecké výkony a dodává k atmosféře, výtečné režii, hudbě (opravdu perfektní hudební nápady, vsadím se, že spoustá vás je ani nepostřehlo, jak výtečně splývaly s obrazem v jeden celek) to poslední, co tenhle snímek potřebuje. Několik málo scén opravdu mrazí, čemuž přispívají hodně dobře vystrukturované dialogy. K dokonalosti chybí jen někdy mírná přeběhavost mezi žánry (nevypadá to někdy spíš jako pythonovské pojetí a někdy jako opravdu drsný thriller?) a místy zcela znatelné přehrávání, které bohužel dnes vyzní trošku komicky. 4 - 4,5 hvězdičky. Mám pocit, že po druhém zhlédnutí bych přidával. Smeknout musím ještě za (před 50 lety) nevídanou palbu do nesmyslnosti náboženství.

Profesionálové (1977) (seriál)

Naprostá bomba. Tohle můžu vidět klidně pořád dokola, což třeba u mého druhého přibližně stejně oblíbeného seriálu 24 úplně neplatí. Profesionálové nemají konkurenta. A k tomu všemu můžeme zaslechnout nejlepší seriálovou hudbu všech dob (nejen ústřední motiv!)!! Čistých pět zcela bez okolků.