Vrána (1994)

Priznám sa, že tento film som mal problém opísať, film je niečo medzi gotickým hororom, komixovým akčňákom a poučným inštruktážnym filmom (Nebehaj po ceste! Fajčenie zabíja! Drogy sú zlé! atď.) + do filmu sa vkrádaju náhodné gitarové sóla, proste poriadny guláš, ktorý ma vo výsledku veľmi osobitý štýl. Štýlový, ale pre mňa ničím extrémne zaujímavý fim. Ak samozrejme vynechám očividne neslávne známe okolnosti tohto filmu.

Oko bere (2008)

Klišé a šablóna, to mi prvých 20 minut (aj tie všetky zvyšné minúty) ponúkol tento film. Nadaný, ale chudobný študent, ktorý nemyslí na zábavu ,ale na školu, lebo chce dostať štipendium (netreba asi dodávať, že ho samozrejme nedostane, veď to je zápletka filmu!). Film nám aj predstaví "originálne" vedľajšie postavy: obetavú matku, jeho nerdy kamošov, jeho tajnú lásku, jeho super učiteľa (ktorý je príliš dobrý na to, aby tam nebol nejaký háčik), jeho nadšenie pre matematiku a tak ďalej a tak ďalej...Dve scény dopredu viete, čo sa stane. A takto to bohužiaľ ide celý film. Jeden jediný "blaf" zo samotného záveru je primálo na vyššie hodnotenie.

Americký sniper (2014)

Oslava ultrapatriota, záchrancu celej americkej armády v Iraku s "menším" supermanovským komplexom, nie je nič, čo by som zvyčajne pozeral so záujmom, ale do filmu sa slušne postupne vkrádaju morálne dilemy a psychika postáv, čo trochu vylepšilo hodnotenie.

Dracula (1992)

Zástup hereckých es, hviezdny režisér, ale mňa toto nákladné, umelecké spracovanie jednoducho nezaujalo.

Interview s upírem (1994)

Uff, toto je buď veľmi divný film, alebo veľmi voľná gay variácia na Bibliu - vyhnanie z raja a život hriešnikov. Čo je teda riadne krkolomné kombo. Lestat ako had, pokušiteľ, Louis a Claudia ako Adam a Eva a Armand ako Boh, ktorý ich vyženie z raja - priznávam, moja teória má muchy ale je celkom zaujímavá. Asi priemer, až tak ma to nenaplnilo, ale táto replika bola celkom zaujímavá - Evil is a point of view. God kills indiscriminately and so shall we. For no creatures under God are as we are, none so like him as ourselves.

Noční zvířata (2016)

OK, nemáte niekto návod na použitie? Jeden z mála filmov, ktoré som absolútne nepochopil. Bolo tu vôbec čo pochopiť? (Aha, mala to byť "paralela".. tak to som si vôbec nevšimol).

Spojenec (2006)

Solídne. Film začína nenápadne a postupne uťahuje a zamotáva sa, ale na moj vkus iba veľmi pozvoľne. Keď si to tak zoberiete, až tak premakaný dej to nemá. Našťastie poteší šikovná pointa, ktorá zachránila od 3*.

Orel Eddie (2016)

Slušný film, ale miestami mi vadili tie uletené vtipné pasáže, ktoré tak trochu otupujú inak pekný príbeh jedného bláznivého rojka. Trochu krívajúce 4*. Neviem, nejak ma tie komediálne časti neoslovili.

Všemocný (2011)

Tomuto filmu jednoducho neverím. Tvári sa strašne vychytralo, ale pritom sú tu také očividné logické chyby (týpek na políciu ohlási vraždu, ale ešte má dosť času aby pred príchodom polície prehľadal celý byt - a to je len vrchol ľadovca), že to je na smiech, a o šablónovitom, stereotypnom deji ani nehovorím (nádejný knižný autor v tvorivej kríze, ktorému sa začne rozpadať život, priateľka na odchode zo vzťahu included (ale je to zlatokopka navyššieho kalibru, ako behom pár minút zistíme), pričom ho zachráni jeho pochybný kamoš z dávnych čias.) Keď si to tak zoberiete, hlavná postava síce bola najmúdrejší človek na svete, ale aj tak sa správala ako tupec, čo žiaden svoj krok nepremyslí dopredu. Trapas. Atraktívny, oku lahodiaci vizuál, za ktorým sa skrýva úplne obyčajný film.

Kancl (2005) (seriál)

Pozeral som to iba kvôli memečkám. Ale nie, je to fakt solídna zábava. Každý, ktorý sa len trochu obtrel o prácu v kancelárii bude vedieť, o čom to je. Skvelo vybrané karikatúry postavičiek a kvalitné vtipy, ktoré sú takmer vždy trefné. Občas niektoré časti vyfučia doprázdna, ale tak to niekedy býva, pri deviatich sériách po cca 20 častí, je ťažké uchovať si geniálnu kvalitu po celý čas. A nevadili mi ani výrazne zmeny v siedmej sérií, ktoré seriál posunuli trochu iným smerom. Office ostal v mojich očiach stále dobrý. Jeden z mojich najobľúbenejších sitkomov.