Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Oblíbené filmy (10)

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Můj vůbec nejoblíbenější film. Vůbec bych to teda neřekla, že se zamiluju zrovna do filmu, kterej se vůbec neodehrává v předaleký galaxii, kde není žádnej blaster nebo lightsaber, a kde se bezprstej Brad Pitt dotýká obilí a kouká do oblohy nebo něco podobnýho. Ale tenhle film je někde úplně jinde. Totálně jinej level. Tohle je totiž film, kterej vám řekne v názvu, co se vlastně stane, a vy pak 153 minut koukáte na to, jak se to stane, a to jak se to stane, je fakt dost silnej zážitek. Tohle je film, kterej velmi pomalu a velmi jemně deglorifikuje (je to vůbec slovo?) postavu Jesseho Jamese skrz Roberta Forda. No a vy to cejtíte s tou postavou, kterou geniálně ztvárnil Casey Affleck, však kdo to taky nezažil, někoho totálně obdivovat, milovat, napodobovat, ve svých fantaziích ještě víc vylepšovat. A pak vlastně zjistit, že ten někdo, ten váš hrdina, je vlastně někdo úplně jinej, než ste si vysnili. Takže poučení je, nikdy se nepoznávejte se svými hrdiny a idoly! Jinak je ze strachu zabijete! Ale jako vážně, tohle je masterpiece, a doufám, že se jednoho dne dočká takovýho uznání, jaký si zaslouží. Protože takhle si přesně představuju dokonalej film. Bezchybná režie a scénář, fantasticky obsazený a zahraný postavy (Pitt, Affleck, Schneider, Renner, Rockwell, omg!), a ta hudba, a ta kamera! Nick Cave a Roger Deakins jsou prostě borci, a tady se koukáte na něco skvostného a do toho vám hraje něco skvostného a celý je to prostě tak perfektní, že se na to musím koukat každej rok, protože si ráda připomínám, jak je ta kinematografie a filmová řeč krásná a kolik emocí ve vás takovej jeden film dokáže vyvolat :')

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Star Wars sakra není jen tak nějakej film, Star Wars je životní styl! Miluju všechny epizody, ale tahle mi nejvíc připomíná tu radost a nadšení a rozšířený zorničky a adrenalin a totální lásku, kterou jsem cejtila, když jsem se na tyhle filmy dívala. A tenhle film ve mě taky spustil tu šílenou a silně destruktivní lásku k filmu, takže je to prostě takovej ten velkej filmovej milník, protože nebýt Star Wars, tak asi nejdu na famu a ty filmy nikdy nezačnu točit. A hele. Díky Lucasovi jsem tam kde jsem. Protože mě fuckin provází Síla! Always!

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Uf. Já to prostě miluju. Jackson je fakt týpek, je to taky šílenec, ale je to taky rejža, kterej je totálně nadšenej a zapálenej a podařilo se mu něco neopakovatelnýho. Fantasy film, co vyhraje 11 Oscarů, sakra! Je to velký a je to krásný, a patří to mezi ty nezapomenutelný filmový zážitky, na který se nezapomíná, protože si prostě pamatujete, jaký to bylo, když vám bylo 10 a seděli jste v třetí řadě odspoda v kině Galaxie a přes tři hodiny vás bolelo za krkem, ale bylo to prostě skvělý, a ani jste nevěděli, že u filmu můžete takhle brečet, ale aspoň vás to naučilo brát do kina příště kapesníky. A bitva na Pelennorských plání je epic. Nikdy nebylo nic víc epic. A nikdy nebude!!!

Malá Miss Sunshine (2006)

Everybody just pretend to be normal, okay? Ultimátní feel good, co asi tak nikdy neomrzí, a dá se pustit za jakýhokoliv životního rozpoložení a instantně dokáže zvednout náladu! Rodiny jsou prostě všechny divný a vy taky, a možná je už čas přestat to předstírat!

Moneyball (2011)

How can you not be romantic about baseball? koukám se na tenhle film v pravidelných intervalech, a přesto, že jsem si myslela, že už to není možný, tak tenhle film je lepší s každým dalším zhlédnutím. 10 hvězd z 5, nejlepší film o baseballu, a co víc, nejlepší sportovní film všech dob. A scéna, kdy jde slyšet zvuk toho perfektního odpalu a začne hrát The mighty rio grande od This will destroy you... To jsou přesně ty filmový momenty, díky kterým je radost se k některým filmům vracet. A tenhle film jich má víc než jeden.

Blue Valentine (2010)

(500) days of Summer v manželské podobě. A neskutečně pravdivé a depresivní. Plus Grizzly Bear. Top Film. Update po 8 letech: shit, fakt netuším, jak jsem v 18 dokázala tenhle film takhle ocenit, když jsem ještě nic nezažila a věděla jsem velký nic, ale u názoru, že to je top film, pořád zůstávám. Jen je to čím dál tím těžší, se na takovej film koukat, protože je to pravidivý a pravda bolí:(

Reklama

Reklama