• Fantasy

Lidská stonožka (2009)

Chvilku jsem váhal, zda tomu dát 5 nebo 4 hvězdičky. Nakonec jsem, jak jste si jistě všimli, dal hvězdičky 4. Myslím si, že původní myšlenka tvůrcu, potažmo doktora Heitera, byla naprosto geniální. Ale 4 hvězdičky dávám proto, že z toho podle nevytěžili, co mohli. Ten nápad měl potenciál. Bohužel ho nevyužil. Další, co mě zklamalo, byla ona samotná stonožka. 3 články? Ale no tak, to ste chlapi? Fakt máte na víc. Možná je to kvůli nízkemu rozpočtu filmu. Rozhodně ale pořád stojí za shlédnutí. Je to cenná zkušenost, kterou by si měl každý/á prožít. Samozřejmě ve smyslu televizního diváka, ale pokud by se našli zájemci o místo ve stonožce určitě mi napište. Kdo dřív píše, ten si dřív vybírá místo!

Pivní bratři (1998)

Tak a je to konečně tady. Ano, opravdu. Hodlám tuteď do nebes vychválit tohle veledílo. Na tomhle kousku totiž neni naprosto nic špatně. Nic. Má to šíleně strhující zápletku protkanou morálníma poučeníma o základních lidských hodnotách jako jsou přátelství, loajalita, úcta a v naposlední řadě také láska, a to ať už ke sportu nebo ke spoluhráčům, které lze v tomto případě považovat za bratry. Za Pivní Bratry! Z nuly na sto to má asi za 3 vteřiny a pak už nespustíte z obrazovky/plátna/etc. oči ani na jedinej okamžik až do samotnýho velkýho finále. To pro mě bylo více, než skvělá třešeň na téhle kopě nekonvekčního, přízemního a nesmyslnýho humoru! Dále je třeba vychválit neskutečně nabitej soundrack o kterej se postarali mimojiné i moji miláčci Reel Big Fish. Celé je to pak zabalené do krásně amerického kabátku, pospojované božíma hláškama ze kterejch sem si potrhal bránici a jiný věci, a zasazené do zákulisí sportu, jenž je symbolem přátelství, které bylo zničeno stejně, jako sport, penězi, pýchou a touhou po moci. Nakonec se však i tady najde místečko pro starou dobrou empatii, pochopení a i pro to odpuštění. To ke sportu a přátelství patří stejně, jako k pivu pěna. Závěr? Celej ten film prostě nakopává všem trapnej hollywoodskejm komediím prdel. A jestli se to nelíbí tobě, tak si lehni jinam, protože tahle je Jenkinsnova. Seš trotl!

Skřítek (2005)

Naprosto šílená komedie. Vůbec netuším o čem to je, proč je tam ten skřítek nebo prostě co, ale bavilo mě to neuvěřitelně. Smál sem se celej film jak dědek. Slova tu fakt nejsou potřeba. Skřítek letí - já ležím. Pro mě naprosto nepochopitelnejch 59%.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Tahle partička v čele s mamutem Mannym si mé srdce svými dobrodružstvími příliš nezískala. V tomhle dílu se nám na featu objevují piráti z Karibiku, což mě tedy přišel neskutečný kýč. Mamut vs. pavián? Ne, díky. O tu humornou část filmu se nám snaží postarat Sid společně se svojí bláznivou babi a mutantním zmetkem Scrattym. Bohužel neúspěšně. Vcelku je pro mě film i přesto, že sem od toho čekal málo, docela zklamáním.

Hacker (2015)

Když jsem viděl titulek 'Hacker', očekával jsem něco, kde budou lítat klávesnice, myši a klávesový zkratky. Čehož jsem se bál, protože jsem si Chrise jako upatlanou počítačovou krysu nedovedl představit. Nakonec tomu tak naštěstí nebylo. Toho ITična tam bylo tak akorát a Chris je pořád tvrďák, a to i bez kladiva. Film se rozjede a udrží vás ve střehu až do chvíle, kdy se na plátně zjeví celou dobu tak tajemný hacker. Pak pro mě celá akce tak nějak končila. Jednak zklamání z toho zjevu, a druhak vlastně celkově z toho konce. Vesměs ale povedený kousek; dobře promyšlené některé detaily a charaktery postav.