• Fantasy

Pustina (2016) (seriál)

Výborný! Deprese, zmatek, beznaděj, úpadek. Pustina. Tohle mě celých osm dílů skutečně ničilo. To prostředí je dokonalý. Dokonale temný. V každém ohledu. Skvělá kamera. Všechny ty záběry na doly, na záclony, na šlapky, na stůl s popelníkem. Všechno to krásně dokresluje tu šílenou atmosféru, kterou série má. Charaktery mi přijdou neskutečně vyladěný, skvěle se spolu konfrontujou a vytváří dost drsný situace. Každou chvíli vyplouvá (občas doslova) něco dalšího na povrch, nový vztahy, nedořešený věci a tak. Dost všechno komplikuje vyšetřování, z různejch osobních důvodů, který jsou zase napojený na nějaký vyšší vazby. Ten má na lopatě tamtoho a proto neřekne tohle ale zase potřebuje od toho támleto, tak řekne něco jinýho jinde... nářez. Zmatek to byl šílenej, přiznám se, že o pachateli jsem ani nevěděl, že v seriálu byl. To bylo dost krutý, věnoval jsem pozornost holt dost jinejm věcem. PS: Z Duška jsem se prostě posral.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Prodstředky dvacátého prvního století se spojily s charakterem a kouzlem první trilogie. A výsledek? Neskutečná mrda! Normálně přijdeš do kina. Nadrženej na Star Wars, že jo. Stojí ti péro, husina a tak. Ale tohle! Hrozně tě to ze začátku sejme neskutečnym vizuálem. Pak to prostě šlape a nechápeš. Tim, jak postavy neznáš, tak tě nesere, že chcípaj. Prostě jedeš dál, dál nechápeš, co se děje a seš z toho vzrušenej, jak mladej na skejtbordu. Hrozně tě baví ta atmosféra, protože je strašně epická a celý je to ve vesmíru ale najednou v kamenýn dole, co vlastně ani neni kamenej důl. Nebo je, ale to je ti taky jedno, protože je to super. Pak prostě láva! Super! Darth Vader! Kurva, jo! Pak si šaháš na péro, cejtíš ještě teplou moč, protože sis před chvílí u scény s umírajícím slepcem maličko učůr a přeješ si, aby to nikdy neskončilo. Přitom víš, že to skončí. I jak. Jen doufáš, že nevíš kdy.

Sebevražedný oddíl (2016)

Film zabaví. To jo. Děj to ale vlastně nemá a jedná se tak o sérii hustých scén, jako z traileru, poskládaných za sebe. Každá z mnoha postav dostává prostor ale některé postrádají smysl. Například dějovou linii té Japonky poskakující s katanou jsem nepochopil. Občas do scény vešla ale pak tam nebyla. A takhle je to vlastně s celým filmem. Zmatení. V potitulkové scéně se pak dozvíme, že se asi spíš jednalo o připravení půdy pro další DC film, stejně jako tomu bylo u Batman v Superman, aby DC dohnalo Marvel a nemuselo se srát s originy.

Teorie tygra (2016)

Musím dát hodnocení nižší, než jsem očekával v průběhu filmu. A to proto, že mě hrozně zklamal konec. Nic se jím pro mě nevyřešilo. Naopak. Některé dějové linie, které mně přišly zajímavé a ve své podstatě i důležité pro celkový obrázek z filmu, zůstaly neuzavřené a otázky s nimy spojené nezodpovězené. Celkově jsem měl vlastně problém s pochopením zápletky (některé neppchopitelné změny nálad postav a tak podobně...). To byl asi hlavní nedostatek snímku. Dalším bodem budiž část komediální. Opět mám problém smát se tam, kde většina publika. Respektive v tomto případě jsme seděli u tak vtipně smějícího se pána, že jsme se smáli také, ale to nepatří k filmu. Ovšem nechci tím říct, že by film nebyl vtipný, v některých scénách jsem se od srdce zasmál i nahlas! Takže shrnuto: povedený český film, který sice ničím neurazí, ale vlastně ani nijak nezaujme.

Univerzita poslední šance (2016) (seriál)

Fantastický seriál z dílny Netflixu, zachycující prostředí univerzitní ligy amerického fotbalu. Spojení velmi kvalitní produkce a střihu navodí zvláštně motivující atmosféru. Povinnost pro fanouška každého sportu, který chce nahlédnou pod pokličku ambiciózního projektu.

Warcraft: První střet (2016)

U hry Warcraft II jsem strávil dost času, ale asi ne dost na to, aby mi tahle serie přirostla k srdci natolik, že by mě tehle film uspokojil... Zápletka je vcelku čitelná a samotný vývoj jednotlivých charakterů ten film prostě neutáhne. Chvílemi strhující scénografie mě vlastně po chvíli přestala bavit a to samé se dá říct o hudebním doprovodu, který je monotóní a neutichající po celou dobu snímku. Velkým mínusem pro mě však byli orkové. Ti byli kapitola sama pro sebe. Což by asi bylo fajn, kdyby to nebylo tak zamotané. Vzhledem k tomu, že byli všichni orkové stejně hnusný, těžko jsem se v nich orientoval.

Westworld (2016) (seriál)

Ohshit, ten soundtrack!? Jeden z mála, které jsem schopen si pustit prostě.

Westworld - Labyrint (2016) (série)

Reklama v metru, která nebyla na Rohlík nebo Alzu, a já si aktivoval měsíc HBOGO zdarma. No, řekněme, že mi na tu srandu nestačil, ale stál za to! První série někam spěje, vy nevíte kam, kdy se co posere, jak moc a tak. Pak se to začne divně motat, někdo je někdo jinej, psycho. Pak je to celý ještě jinak a trochu se do toho začne motat někdo jinej ještě, ale ten je nakonec taky někdo jinej a ten první je pak vlastně ten samej. Respektive je ten, kdo jste si mysleli, že je, ale mysleli jste si to špatně. Potom přijde ta chvíle, to je zhruba v půlce té série, kdy už si myslíte, že to tak nějak chápete. Že už se v tom tak trochu orientujete. Jako i v tom světě, kam kdo chodí, kolik je hodin a tak. To je přesně ta chvíle, kdy zjistíte, že teda jste si to mysleli blbě a vlastně je to celý vyprávěný uplně jinak, možná skoro i o něčem uplně jiném, ale to už jste si ve skutečnosti mysleli, jenom jste na to zapomněli. Teda nezapomněli, jenom vás zmátlo to, že ten někdo jinej, je ve skutečnosti tamten, co vypadal, že je ten, co o něm mluvili předtím. Nicméně, oni to pak maličko ještě zamotají, protože ti dva se potkají, ale někde jinde, než kde jste se domnívali, že se celou dobu mohou potkat. To už tam ale je někdo jinej, ten tam přišel od nich jakoby nečekaně. Nebo takhle, oni to nečekali, ale vy už jste si podle toho, jak se to vyvíjelo, mysleli něco jako tohle. Pak to nějak dokoukáte a chcete teda ten zmatek nějak vysvětlit, tak si to pustíte a myslíte si, že jako nevíte.