• Pohádka
  • Rodinný

O myších a lidech (1992)

Na film bych se normálně asi ani nekoukl nebýt knížky, která se mi moc líbila. Už předloha je skvělá a film je také moc hezký. Dokáže pohladit po duši, ale zároveň je v hloubce velmi pochmurný a smutný. Nechybí mu napětí, zápletka. John Malkovich ztvárnil Lennyho opravdu dokonale a člověku je ho až líto. Gary Sinise odvedl u tohoto filmu skvělou práci, a to jak režisérskou, tak i hereckou. Film je naprostou klasikou a určitě stojí za zhlédnutí.

Jurský svět (2015)

Musím přiznat, že jsem šel na tento film se skepsí, že se mi nebude líbit kvůli přehnané dramatičnosti. Je pravda, že v některých momentech bylo drama až příliš šponováno, ale svůj efekt to mělo. Příběh byl zpracován velmi pěkně, a i když bylo od začátku předpovídatelné, jak celý film dopadne, já byl vtažen do filmu velmi silně. Za mě 60%.

Mimoni (2015)

Prostě Mimoni, podle mě nejlepší animované postavy, které byly vytvořeny. :) Film absolutně nezklamal, už u začátku titulků jsem se mohl potrhat smíchy. Humor je naprosto přirozený, postavy skvěle zpracované, hudba k filmu je také skvělá. Podle mě opravdu krásný film.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Pro mě velké překvapení, jedno z nejlepších pokračování filmu po dlouhých letech, které jsem viděl. Čekal jsem nudný rádoby vtipný film, ale ve výsledku je to kvalitní pokračování, a pravděpodobně i zakončení této skvělé série. Film je znovu založen na tradičních vtipech a nostalgická atmosféra tomu dodává dobrý náboj. 80%

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Z filmového hlediska už trochu slabší, ale pořád to má úroveň, na kterou jsem byl zvyklý u prvních dvou dílů. Téma už se mírně přehouplo, ale vtipy zůstaly na podobné bázi jako u předchozích dílů. 75%

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Pododbý film jako jednička, navazuje to velmi plynule a kvalitou se to jedničce vyrovná. Výsledek je tedy vesměs pozitivní. 80%

Prci, prci, prcičky (1999)

Teenagerská klasika, já mám rád tenhle občas stupidní styl humoru rád, vždycky se u toho zasměju. Některé vtípky jsou skvělé, občas slabší, ale výsledek je účinný. 80%

Nula od nuly pojde (2006)

Tenhle film velmi lehce balancuje na hraně 5* hvězd a odpadu. Ztřeštěný příběh, zdánlivě o ničem, ale tak absurdní, že se člověk nakonec zasměje. 60%

Amadeus (1984)

Je to film, na který se kouká úplně jiným způsobem než na jakýkoliv jiný. Rozhodně je skvěle natočený, ale já při něm mám vždy smíšené pocity. Ukazuje, jak to v Mozartově době vypadalo, jak měl kvůli své genialitě velmi složitý život. Ve své době nebyl pochopen, protože byl tak jiný než všichni ostatní. Salieri ukazuje, co dokáže závist a touha po uznání v době, kdy skvělý skladatel žije v době Mozarta. Pro mě to je na 4,5*, ale protože můj pocit z filmu není tak pozitivní, tak dávám 4 a 85%. Ovšem rozhodně stojí za shlédnutí.

Avengers (2012)

Skvělý film na to, že nemám sci-fi příliš rád. Ale příběh je svižný, postupné odkrývání Avengrů je skvěle zakomponováno. Film má spád a graduje v poslední půlhodině. Naprosto skvělý výkon Roberta Downeyho, jehož některé poznámky naprosto odrovnaly dramatičnost dané situace. 90%