Zone 414 (2021)

Poctivě natočené sci-fi Béčko s kvalitou Áčka! Smekám před tvůrci! Obsazení, Vizuál, atmosféra a hudba top! Příběh na svou stopáž naprosto adekvátní! Film se inspiruje Blade Runnerem, ať už tématicky se zaměřením na polidštění androidů či vyobrazením vizuálu a atmosférou. Všichni co dali filmu méně jak tři * bych nechal 100x opakovat vstupní csfd test a sestavit hadronový urychlovač částic! Proč vidět: 1) Máš rád(a) atmosféru sci-fi v prostředí deštivých zapadlých temných ulic, kde se v kalužích vody odráží světlo neonových zářivek a ve stínech se rýsují podivná individua 2) Od dětství jsi stavěl(a) Chevu, pak Merkur, vystudoval(a) jsi obor robotiky a ve snech sníš o tom, aby jsi jednou měl(a) doma model ,,Jane,, 3) Excelentní slizský výkon Travise Fimmela, že by jej mohl rozdávat na požádání po kýblech

Zimní prázdniny (2023)

Jeden z nejvíce přirozených a citlivě natočených snímků, který jsem za poslední dobu měl možnost vidět, bravo! Člověk by si měl připomínat, že není potřeba dvě tuny speciálních efektů, přestřelek,  honiček a jiných ,,cool,, akcí, abyste natočili poutavé a výborné filmové dílo. V té obyčejné přirozenosti je krásno! Proč vidět: 1) Paul Giamatt s jeho dýmkou, whisky a historií moudrosti 2) Vánoční balíček mezilidských vztahů se skvělými dialogy plných sarkasmu a ironie 3) Hudba

Nech svět světem (2023)

Velké pozitivum při stopáži přesahující 2 hodiny je, že film dokáže udržet pozornost a míru napětí až do svého konce. Tento fakt je o to více překvapující, že snímek je jak nafouklý reklamní obal na tyčinky TWIX, kde při jeho rozbalení zjistíš, že uvnitř se toho vlastně moc nenachází a že prvotní serióznost produktu je ta tam, což film sám ostatně přizná svým až nejapným koncem. Proč vidět: 1) Máš rád, když se svět s tebou točí, což ti zde filmová kamera nadmíru dopřeje 2) Jsi náruživým myslivcem s kulovnicí a jmenuješ se Hubert 3) Máš zájem o taneční lekci s názvem Julie a dvě deci červeného

Matrix Resurrections (2021)

Proč! Proč! Proč! Po shlédnutí musím konstatovat, že 4. díl nikdy neměl vzniknout. Béčková verze pro puberťáky! Vždyť to místy vypadá jak parodie a při hraní Keana jsem se sám sebe ptal, zda se nedívám na filmy Billa a Teda! Zde mělo platit do třetice všeho dobrého a mělo zůstat u trilogie! Případný 5. díl bude za trest! Ztráta soudnosti tvůrců a neuctivé pokračování kultovní trilogie! Rozhořčen, zklamán a smuten!

Sebevražedný oddíl (2021)

Na dvojku jsem se těšil, ale co následovalo... Před začátkem filmu mělo být doporučení, že není vhodné se na film dívat ve stavu bdělosti a střizlivosti. První dvě akční scény? Ne v Béčkovém, ale v Céčkovém provedení a nejhorší, jaké jsem za dlouhou dobu viděl. Ono totiž bývá tenká hranice mezi hloupou a brilantní scénou a jak jsem řekl v úvodu, ta linie je poměrně dosti zřetelná ve střízlivém stavu. Následují spoilery:  A jelikož výše uvedené ,,akční scény,, byly hned v prvních 30 minutách a doporučení žádné nebylo, tak následovalo stejné ,,WTF,, jako u Harley Quinn v úvodu. Dobrej Boomer si ani neštěkl a namísto něj přišel, přišlo, přišli... létající lentilky, zablešená lasice, nasteroidovaný kapitán amerika se salátovou mísou na hlavě, novodobý krysař a o hlavní záporné gigantické hvězdici ani nemluvě. Tu asijské obecenstvo ještě nějak přežvýká ve svém monstrózním apetitu, ale bude to vskutku tuhé sousto. Jako analogii k filmu si vezmu hrající postavu, která si odskočila z Čelistí a zmiňovanou hvězdici - na pár místech to funguje, ale jako celek je to prostě okatě hloupé. 2 pozitiva proč vidět: Harley Quinn opět vyniká a bez ní by byl film jen otravná žvejka na podrážce kinematografie a důvod otevřít minimálně sedmičku červeného (ale doporučuji nepodcenit snímek a zajistit větší ráži - slivovici).

Holmes a Watson (2018)

Jasně, je to ujetá blbost hodící se sledovat nejlépe se sklenkou nějakého dobrého moku, ale jak tu někdo řekl, co můžete od této dvojice jiného očekávat :) Za mě dobrý průměr, ale vzhledem k podhodnocenému hodnocení, nadhodnotím to své :) P.S. Scénka s návštěvou královny u Holmese byla opravdu hodně drzá a odvážná :D

Sebevražedný oddíl (2016)

60% Budu stručný. Bez psychodelické Margot Robbie (dobře zahráno, dobře napsaná postava) by byl film pouze časovou výplní mezery mezi svačinou a večeří.

Most špiónů (2015)

40% Duo Špielas a Hanks,...to není zábavná pěvecká ani taneční dvojka, ale taháky pro cinemafily. A tak si u toho říkám, že se zadělalo na pořádné mrazivé thrillerovské drama, až se mi budou půlky svírat. A ono je to rodinková záležitostI s kýčovitým patosem a tak nějak vzato, o ničem. Pousmál jsem se hlavně nad vyobrazením zacházení obou špionů (USA vs. RUSKO/SSSR). Trochu jsem byl až překvapen, že ,,mučení (vyslýchání),, amíka nebyla věnována větší fantazie a prostoru (potažmo dnešní doby hovící si ve vyobrazení extrémů a absurdit). Obraťte pohled raději na Road to Perdition , pokud jste ještě neviděli. Proč vidět 1) Máte rádi šedesátky - dobu všudepřítomných klobouků, kabátů, gentlemanů, doutníků a bourbonů 2) Budete vědět co a kde je Glienicker Brücke 3) Uvidíte zrzka v roli FBI .... je vůbec možné obecně zahrát drsňáka s tímto ,,handicapem,,? - je to asi jako nechat hlídat na zahradě svého domu štěně s cedulkou Pozor, zlý pes!

Kosti a skalp (2015)

40% I muži mají své dny,...to se mně právě teď honí hlavou, jelikož z hororových gore masakrových scén jsem byl ve špatném slova smyslu znechucen (ono je to i účel, ale...),.. to vše k mému samotnému překvapení k mé (dočasné?) přecitlivělivosti. A není to snad zdravá reakce moderní civilizované osoby? Sám nevím, jestli mám být už z těch tucet a jedné morbidní scény otupen, pohoršen, nebo chtít více a více oné real & rear morbidity. U tohoto filmu padla jednoznačně druhá varianta. /SPOILER/ Neměl jsem žádnou potřebu/nutkání (vyberte si) se dívat na divochy z prérie co se ohodí vápnem, poskakují krajinou jak kolem ohně při kmenové poradě a ženy mají, coby hlavní know how společnosti plodnice s.r.o. Nechci být dlouhý jak samotný film, takže to shrnu: výpravná část (spolkne 2/3 filmu) u mě dobrý, ne že bych zrovna dvakrát hltal dané postavy jak prašivý pes, ale jde vidět, že se na filmu slušně pracovalo - až na určitý wtf moment, kdy se náš kulhající hrdina úspěšně a v plné zbroji (už chyběl jen zvuk kavalérie) dostavil do díry lvové,/KONEC SPOILERU/ krajina jak se na western patří- zaprášená a nudná, šlo z ní získat víc, něco lepšího najdu snad i za mým barákem, zvuk vydávajícího divocha se povedl, úvodní krátká scéna s tupým nožem taky povedená. Celkově na mě však film zanechal stopy asi jako proud moči v suchém písku.Proč vidět 1) Nemáte své dny 2) V práci vás dožral šéf, spolupracovník, či vám došel na záchodě toaletní papír atd. a vy si všechnu tu křivdu budete moci představit v krásných mučednicko mrtvých rolích v tomto filmu (neplatí pro sebestředné osoby - výjimka u osob se sebezohavovacími sklony)

Co děláme v temnotách (2014)

60% Nenásilně servírovaná násilná parodie upírského řemesla s citem pro detail. Jako dezert přichází určitá míra originality a zanícení pro věc, která z filmu sálá. U mě však i přesto po silné 20 minutovce a pár dalších dobrých momentů převládl z filmu pocit monotónnosti; a i přes zvolenou vhodnou krátkou stopáž, bych ji pocitově tipoval na 110min. A to nejsem ani vegetarián, ani vlkodlak a ani Dean Winchester. Možná mi chybí shlédnout do kramfleku ještě pár drákulovin. Měl by vidět ten: 1) Kdo, má doma vymalováno do červena 2) Komu v poledním menu nikdy nechybí česnečka 3) Kdo k pravidelné zubní prohlídce chodí k veterináři