Žába k zulíbání (2002)

tenhle film me docela prekvapil. cekala jsem stereotypni hovadinu, ale misto toho jsem dostala skvelou komedii, ktera me neskutecne bavila. jen skoda, ze tam rachel nebyla dyl, byla opravdu krasna. — miluju soundtrack a 2000s modu. ❝𝘏𝘦𝘺! 𝘊𝘢𝘯’𝘵 𝘺𝘰𝘶 𝘳𝘦𝘢𝘥?! 𝘔𝘰𝘯𝘥𝘢𝘺 𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵’𝘴 𝘨𝘢𝘺 𝘯𝘪𝘨𝘩𝘵.❞

Herec (2020) (seriál)

tenhle seriál jsem si neskutečně užila. hlavně herecký výkony, téma i další super reprezentace LGBT v české televizi. konec mě fakt dostal. nemohla jsem skoro dýchat. rozhodně doporučuji! EDIT (17.11.2022): dneska jsem se celý večer dívala po 2 letech znovu na herce. v roce 2020 jsem se dívala na televizi s rodiči a docela mě to zasáhlo. teď jsem se dívala u mě, v pohodlí mého pokoje, v soukromí a měla stejný pocity. možná ještě horší. pořád se tam něco dělo a bylo to BRUTÁLNÍ! hlavně ten konec. ne, teď si musím pustit něco hezkýho, protože u tohohle jsem brečela a divila se a ty vole... ten jan cina je fakt dokonalej herec. nejlepší český záporák (kinda). ❤️

Herec - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

tak to byl mazec. a taky vím, že se v sauně nespí❤️

500 dní se Summer (2009)

- “𝙽𝚘𝚋𝚘𝚍𝚢 𝚕𝚘𝚟𝚎𝚜 𝚁𝚒𝚗𝚐𝚘 𝚂𝚝𝚊𝚛𝚛.” - “𝚃𝚑𝚊𝚝’𝚜 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝙸 𝚕𝚘𝚟𝚎 𝚊𝚋𝚘𝚞𝚝 𝚑𝚒𝚖.”

Cut and Chop (2020)

hodne divny indie film; i pres to se mi napad a pribeh libil - jen ze zacatku byl trosku nudnejsi. btw nechcete nekdo vymenit whisky za maso z mrtvolky? :)

The Poughkeepsie Tapes (2007)

+ sestra spisovatele Stephena Chboskyho (autor moji nejoblibenejsi knizky ‘Ten, kdo stoji v koute’) v roli Cheryl

Alfie (1966)

alfie, ty bastarde! ale mel to pekne vymysleny..jen mu to tak trosku na konci karma vratila:)

Moje generace (2017)

super dokument - melo to me idoly a oblibence - Paul McCartney, Mick Jagger, malir David Hockney, Donovan, fotograf Terry O’Neal a Michael Caine (ktery za mlada byl pekny sexous) a Twiggy - ta doba byla pro me naprosto fascinujici, libilo se mi, ze do dokumentu davali spise pozitivni udalosti, nez ty negativni (napr. rasismus, homofobie, smrt Sharon Tate a dalsich, vetsi demonstrace), ale take mi chybeli nejake pozitivni (Woodstock - hippies komunita, Stonewall - lgbt komunita). 60. leta mela vse, co se mi libi - MODA, HUDBA, POP-ART!!! (trosku mi tam chybel Andy Warhol). citila jsem tu inspirativni naladu a zacala jsem sedesatky milovat jeste vice. ❝𝘕𝘦𝘷𝘦𝘳 𝘭𝘰𝘰𝘬 𝘣𝘢𝘤𝘬 𝘪𝘯 𝘢𝘯𝘨𝘦𝘳, 𝘢𝘭𝘸𝘢𝘺𝘴 𝘭𝘰𝘰𝘬 𝘧𝘰𝘳𝘸𝘢𝘳𝘥 𝘪𝘯 𝘩𝘰𝘱𝘦. 𝘈𝘯𝘥 𝘯𝘦𝘷𝘦𝘳, 𝘦𝘷𝘦𝘳, 𝘦𝘷𝘦𝘳 𝘥𝘳𝘦𝘢𝘮 𝘴𝘮𝘢𝘭𝘭.❞

Kouzlo (1978)

❝𝘐'𝘥 𝘭𝘪𝘬𝘦 𝘵𝘰 𝘴𝘢𝘺 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘨𝘰𝘪𝘯' 𝘵𝘰 𝘣𝘦𝘥 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘺𝘰𝘶 𝘪𝘴 𝘮𝘢𝘺𝘣𝘦 𝘵𝘩𝘦 𝘣𝘦𝘴𝘵 𝘵𝘩𝘳𝘦𝘦 𝘵𝘩𝘪𝘯𝘨𝘴 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘦𝘷𝘦𝘳 𝘩𝘢𝘱𝘱𝘦𝘯𝘦𝘥 𝘵𝘰 𝘮𝘦. 𝘈𝘯𝘥 𝘐'𝘥 𝘭𝘰𝘷𝘦 𝘴𝘰𝘮𝘦 𝘤𝘰𝘧𝘧𝘦𝘦. 𝘈𝘯𝘥 𝘐 𝘢𝘥𝘰𝘳𝘦 𝘺𝘰𝘶. 𝘈𝘯𝘥 𝘐 𝘵𝘢𝘬𝘦 𝘪𝘵 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘤𝘳𝘦𝘢𝘮 𝘢𝘯𝘥 𝘴𝘶𝘨𝘢𝘳. 𝘈𝘯𝘥 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘣𝘳𝘦𝘢𝘴𝘵𝘴 𝘣𝘦𝘭𝘰𝘯𝘨 𝘪𝘯 𝘵𝘩𝘦 𝘓𝘰𝘶𝘷𝘳𝘦, 𝘸𝘩𝘪𝘤𝘩 𝘪𝘴 𝘢 𝘮𝘶𝘴𝘦𝘶𝘮 𝘪𝘯 𝘗𝘢𝘳𝘪𝘴 𝘵𝘩𝘢𝘵 𝘐 𝘱𝘭𝘢𝘯 𝘰𝘯 𝘷𝘪𝘴𝘪𝘵𝘪𝘯𝘨 𝘸𝘪𝘵𝘩 𝘺𝘰𝘶 𝘰𝘯𝘤𝘦 𝘺𝘰𝘶 𝘨𝘦𝘵 𝘸𝘪𝘴𝘦 𝘢𝘯𝘥 𝘥𝘦𝘤𝘪𝘥𝘦 𝘵𝘰 𝘭𝘦𝘢𝘷𝘦 𝘵𝘩𝘦 𝘰𝘭𝘥 𝘦𝘢𝘳-𝘣𝘭𝘰𝘸𝘦𝘳.❞