Simpsonovi - Rychle a srstnatě (2003) (epizoda)

Homer a príroda, respektíve Homer vs. príroda, to vždy skvele fungovalo. Teda pre Homera to nikdy nebolo med lízať, ale my sa pri tom bavíme vždy skvele. Neinak je tomu aj tentokrát. Homer ako skúsený zálesák sa dostane do krížku s medveďom a čaká nás zopár dejových zvratov a množstvo dokonalých fórov. Určite poteší nová postava lovca medveďov a ďalšej divokej zveri, osobne dúfam, že sa tento chlapík v seriáli ešte objaví. Najlepšie, keď zase bude Homer bojovať s nástrahami prírody.

Simpsonovi - Obtěžoval jsem anglickou královnu (2003) (epizoda)

Simpsonovci skončia na dovolenke v Anglicku a schytajú to skoro všetci. Tony Blair (Homer si myslí, že je to Mr. Bean), Judi Dench, Ian McKellen, samotná kráľovná a nakoniec aj Madonna. Čo viac by ste ešte chceli... aha, Homerovu stratenú sestru. Máte ju mať.

Simpsonovi - Předsedkyně pro parádu (2003) (epizoda)

Trochu divná zápletka, ktorá je podriadená svojmu predobrazu. Nejde priamo o paródiu Evity, skôr z nej čerpá, čiže máme tu zopár piesní a nechýbajú aj fóry. Tie ale nie sú až tak vypečené ako obvykle, až je najvtipnejší Willie ako vedľajšia postava, jeho historka zo stávky v Edinburgu je skvele vypointovaná. Ide skôr o experiment a keďže mi spievané epizódy príliš žily netrhajú, zostanem pri štyroch hviezdach.

Simpsonovi - Série 14 (2002) (série)

Jedna z najvyrovnanejších sérií, kde som nešetril plnými počtami. Čiže vyberať tie najlepšie epizódy tentokrát nemá už vôbec zmysel. Ale čo už, označme napríklad Chrám Simpsonovcov, rockovanie so Stonnmi alebo Nedovu krásku. Nechýbajú piliticky nekorektné fóry a množstvo dnes už kultových scén a hlášok. Inými slovami ide asi ešte o lepšiu sezónu než bolo zopár predchádzajúcich, tiež ale bez pochybností ohodnotených plným počtom.

Simpsonovi - Vočko pečuje o malou (2003) (epizoda)

Očko si prechádza na začiatku skutočnou krízou stredného veku, v jeho prípade umocnenou ešte večnou samotou. No a potom, čo nepochopí, kedy ho balí krásna žena, sa nečakane zblíži s dcérkou svojho najlepšieho zákazníka. Čiže áno, riešením jeho krízy je žena, len trochu iná ako si myslel. Ale čo na to opustený Homer, ktorý si občas myslí, že Maggie sa volá Rachel? No Očka vám bude tentokrát obzvlášť ľúto, i keď svojim spôsobom všetko dobre skončí. No a Homer verzus mäsožravá rastlina je úplne top súboj.

Simpsonovi - Bartova válka (2003) (epizoda)

Indiáni verzus Kavaléria verzus Dandies. No našťastie nie tak úplne, to len v Springfielde chce byť každý členom nejakej potrebnej detskej organizácie. Kto by povedal, že to povedie k vojne. No len znalec americkej histórie. Nechýbajú politicky nekorektné fóry, až divák pochopí, prečo proti seriálu vystúpil aj samotný Žórž Dabljú. V Springfielde sa dozvedia, že vojna nikdy nič nevyrieši, teda okrem všetkých amerických problémov.

Simpsonovi - Zabrzděte moji ženu (2003) (epizoda)

Homer a Marge majú zase manželskú krízu, čo začína byť občas už únavné, i keď sa to dá veľmi jednoducho pochopiť. Začne to tak, že Homer príde, úplne právom, o vodičák a všade začne chodiť peši. Marge má toho zrazu veľa. Homer ale objaví čaro chôdze, čo je doprevádzané zopár dobrými fórmi. Najvtipnejšia je ale epizóda pri návšteve manželského poradcu. Ten vidí v Homerovi doláre, Homer v Marge domovú rohožku a Homer v psychoterapeutovi zase hot dog.

Simpsonovi - Ředitel XXL (2003) (epizoda)

Nijako zvlášť mi nerezonuje, keď je Homer (alebo aj ďalšie postavy) zasadený do extrémnej úlohy, avšak v tomto prípade je jeho dosadenie do vedenia elektrárne skvele zmotivované. Vtipné sú aj úvodné momenty, kedy Homer zisťuje, že je v ňom možno viac ako si myslí a samozrejme na to potreboval špeciálny motivačný kurz. Naplno sa to rozbehne ale až s Homerom "v sedle" spoločnosti. Špeciálne pobaví rokovanie počas jazdy za (nad) motorovým člnom alebo výstavba živej hrobky.

Simpsonovi - Šáša míří do Washingtonu (2003) (epizoda)

Opäť epizóda s dvoma rozdielnymi polovicami. Ale kauzálne na seba nadväzujú a sú približne rovnako vtipné, rozumej niektoré fóry nemajú chybu. Napríklad o trúbkach vedúcich do svetlejších zajtrajškov. Simpsonovci to nemajú jednoduché, nad ich hlavami sa premávajú nonstop lietadlá a veci sa v ich baráku hýbu ako keby tam bol Poltergeist. Riešenie práve predstavuje Krustyho kandidatúra na kongresmana. Republikáni aj demokrati to poriadne schytávajú, rovnako to schytá aj dom Simpsonových, ktorý ale nabudúce bude opäť ako zázrakom celý.

Tlumočník (2018)

Tak tomu sa hovorí Lockdown. Kuba v období prechodu sveta z komunizmu na kapitalizmus. Nakoniec je film zaujímavejší práve touto referenčnou stránkou než jednoduchým dejom. Áno, Santoro dostáva priestor sa predviesť, priestor však nedostávajú jeho detskí pacienti a tak nie sme ani svedkami vývoja vzťahu tlmočníka, najnovšie aj lekára, k svojim pacientom. Máme tu ale problémy v rodine, ktoré mi subjektívne časom liezli na nervy. Mohlo sa aj viac popracovať na metafore detských malieb ako umenia v spojitosti s manželkiným zamestnaním. Je fajn, že kvôli Santorovi sa ale k inak témou dôležitému filmu dostane viac ľudí.

Časové pásmo bylo změněno