Simpsonovi - Bart na volné noze (2003) (epizoda)

Jedna z najdrsnejších epizód, desaťročný Bart sa stáva vďaka súdu právom dospelým a začne bývať osamote v krásnom byte, len v nie úplne najvhodnejšom dome a už vôbec nie vo vhodnej štvrti. Takže si síce dokonale užíva, ale musí si dávať aj pozor. Hlavne ale že sú večierky. Zápletka je značne uletená a nedrží to príliš pohromade, anarchia scenára sa ale hodí k anarchii v rámci deja.

Simpsonovi - Chrám páně Simpsonův (2003) (epizoda)

Skvelá štrnásta sezóna pokračuje ďalším neskutočným dielom. Už ženský basketbal nemal chybu, ale to pravé príde až príchodom Simpsonovcoch do svojho nového domova, miestneho kostola. Môžete trikrát hádať, ako to tam po pár hodinách bude vyzerať. Homer sa síce modlí a modlí, následky jeho činov sú ale nevyhnutné. No a máme tu aj zopár politicky a spoločensky nekorektných fórov, ktoré boli nekorektné už vo svojej dobe.

Simpsonovi - Namakaná máma (2003) (epizoda)

Homer bol už svalnatý, dokonca sa raz ukázal byť aj neuveriteľným Hulkom, Marge mala minule päťky prsia a tentokrát je kulturistka. Sú to super nápady, len sa akosi nabudúce vždy na všetko zabudne a všetci majú zrazu muskulatúry ako v prvej epizóde seriálu. Asi preto nedám tentokrát za plný počet, i keď ide samozrejme o epizódu s top fórmi, ako napríklad Homer a jeho skladanie rodiny do auta po vzore tetrisu.

Simpsonovi - Výchova dívek v Americe (2003) (epizoda)

Simpsonovci ako film noir sa ukazuje byť ako dokonalá kombinácia. Zápletka tomu síce nenapovedá, ale je rozohratá tak, že to perfektne sedí. Tiene, žalúzie, tajomné vyšetrovanie a konflikt Homera a frajerského súkromného detektíva. K tomu super fór so Skinnerom a jeho nohavicami a niekoľko ďalších. Ako bonus sa dozvieme, kto je v skutočnosti školník Willie a osobne by som návrat detektíva niekedy v budúcnosti rád privítal.

Simpsonovi - Úča roku (2003) (epizoda)

"Bart Simpson? Myslel som, že je vymyslený". Jedna z už kultových hlášok, ale tá najlepšia patrí Skinnerovi. Len je škoda, že sa nezakladá na pravde, ako už spomenul kolega v komentároch. No nič, budeme sa tváriť, že pán riaditeľ má krátku pamäť. Návšteva future-retro parku prekvapí skvelými vizuálnymi nápadmi, ale úplnou lahôdkou je trojuholník Skinner - jeho matka a Edna, tí to dávajú na pána a panie.

Simpsonovi - Kdo chce zabít Homera? (2002) (epizoda)

Homera sa pokúša niekto zabiť. Kto má k tomu dôvod? No, niekoľko desiatok ľudí v Springfielde, takže nájsť vraha môže iba... Ľavák Bob. Ale ako zariadiť, aby popri vyšetrovaní nezabil Barta? No je to zapeklitá situácia a povedzme si úprimne, na pointu vopred nepríde asi nikto. Ani ten najväčší pamätník starších epizód. Ale neprezraďme príliš veľa, radšej si užime fakt hustú detektívku s poriadnou dávkou humoru.

Simpsonovi - Zkáza domu Simpsonů (2002) (epizoda)

Tak najskôr tu máme návštevu hokejového zápasu, kde sa predvedie svojimi znalosťami o brankárstve Líza (ako bývalý brankár) a pomôže jednému ruskému hokejistovi dať gól. Ako darček dostane jeho hokejku, ale nie je hokejka ako hokejka. Druhá polovica sa odohráva v historickom dome, kde sú Simpsonovci súčasťou reality show. A dokonca dostanú u producentov prednosť pred Billom Cosbym. Skvelá paródia na tento typ programov a ich "originálnosť", ale skvelé fóry doprevádzajú všetky scény.

Simpsonovi - Veliká Marge (2002) (epizoda)

Ako sa dalo čakať, dejová línia s Margeinou plastickou operáciou je podstatne lepšia než dejová línia s ďalším Krustyho zostupom na dno kariéry. Nakoniec sa ale obe dejové línie prepoja v pomerne odvážnom závere, len škoda, že tvorcovia nenabrali odvahu prejsť kamerou na druhú stranu a zaostriť. Na začiatku tu ale máme značne nekorektné scénky s bývalými americkými prezidentmi a geniálnu scénu s vojakmi z Iwo Jima. Opäť sa bude vztyčovať zástava, ale tentokrát to nedopadne príliš dobre.

Gangsteři (2010)

Prvá polovica zameniteľný rozjazd gangsterky s prípravou na lúpež, tá druhá prekvapivo svižná non-stop akcia, kde najviac ale zaujme samotná lúpež, potom sa už len strieľa hlava nehlava. Menej tupé, než ako by to asi dopadlo v Europa.Corp, ale na svoje slávne predobrazy zase menej ambiciózne. Navyše sa ťažšie hľadá postava, s ktorou by ste sympatizovali, akoby ani scenáristi nevedeli, komu by mal potencionálny divák držať palce. Ale je to stále fajn akčná jazda s kamerou ako pri Bourneovi, ak ste správne naladení, neoľutujete.

Simpsonovi - Bart versus Líza versus 3. A (2002) (epizoda)

Najdôležitejšie je udržať status quo. Zdanlivo to nedáva zmysel, ale fanúšikovia Simpsonovcov vedia, o čom je reč a tvorcovia si tak, podľa mňa, robia zo svojho dlhodobého prístupu srandu. Aspoň v závere tejto epizódy. Námet nie je najgeniálnejší, ale skvelé fóry ho vyťahujú opäť do topky. Dočkáme sa tu všeličoho, dokonca aj paródie na Záhadu Blair Witch, len škoda, že sa v lese neocitol po dlhom čase aj Homer.