Simpsonovi - Šťastná doba hippies (1998) (epizoda)

Takto sa Homer snáď ešte nikdy nerozšupol, dokonca ani vo vesmíre. Všetci vieme, že jeho mama bola hipisáčka a tak neprekvapí, že niečo z jej génov sa prenieslo aj na synáčka. Ale hipisárčina nie je o genetike, ale o spôsobe života a tak nech sa Homer snaží čo to ide, skôr svoje okolie otravuje, než že by si získaval sympatie. Podstatnejšie však je, že hláškuje ako o život: "Sloboda pre dvojčatá!" a pripraví pre celý Springfield jeden z najšťastnejších dní miestneho obyvateľstva.

Simpsonovi - Dojezdy pro hvězdy (1998) (epizoda)

Homerove eskapády na dovolenke pri jazere sú tak nebezpečné pre celé okolie, že by ste radšej pred jedenástou doobeda mali zostať doma, aj keď bude ten najväčší hic. No a potom to príde, Homer spadne priamo do postele Kim a Aleca, lepšie povedané priamo na Aleca. Títo dvaja si spoločne s Ronom Howardom robia zo seba celkom slušnú srandu, čo je veľmi sympatické. Najviac to ale schytáva Ron, až sa človek čuduje, že na to kývol.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (1998) (epizoda)

Ďalší legendárny čarodejnícky diel, kde sa stáva vrah dokonca aj z Homera. Ďalej zistíme, že vo svete Itchyho a Scratchyho nie je med lízať a že Maggie je dcérou (alebo synom?) Kenga. Do toho množstvo skvelých fórov, či už hovorených alebo vizuálnych. No a ako bonus sa dozvieme, že najobľúbenejším miestom pre milovanie bola v minulom storočí ulička za porno kinom. Kengove šróby do hlavy Marge sú zlatým klincom epizódy.

Simpsonovi - Série 9 (1997) (série)

Najlepšie epizódy asi Mesto New York verzus Homer Simpson a Líza skeptik, plný počet si ale vyslúžila nadpolovičná väčšina. Zároveň je tu ale asi najslabšia časť vôbec, Všetci spievajú a tancujú, i keď má svoje kúzlo. Nachádzame sa v takzvanom zlatom období seriálu, takže konečný rezultát pri tejto sezóne je jasný.

Simpsonovi - Trable s triliony (1998) (epizoda)

Homer toho tentokrát zažije skutočne veľa. Najskôr zabudne na podanie daňového priznania, potom bude musieť robiť tajného agenta a nakoniec sa dostane s Burnsom na Kubu. Ešte predtým ale chudák Otto zablúdi a čaká vo fronte na daňové priznanie v domnienke, že čaká na koncert Metallicy. Udavačská časť je asi najvtipnejšia, stretnutie na lavičke počas kŕmenia husí skvele paroduje podobné scény zo špionážnych thrillerov.

Simpsonovi - Homer slouží vlasti (1998) (epizoda)

Homer sa rozhodne, že je načase konečne nielen od svojej vlasti stále niečo dostávať, ale jej aj niečo dať. Otázka je, či to vôbec, tá vlasť, potrebuje, respektíve či nebude lepšie nechať všetko pri starom. Odpoveď je jasná, ale cesta k tomuto poznaniu je opäť vtipná. Pri nej sa dozvieme viacero zásadných odhalení, z ktorých zrovna to Kennedyovo nepatrilo medzi tie najvtipnejšie. Ale to Rusko, to bol gól. Len škoda, že sme sa nedočkali súboja Homer a pivo verzus Rus a vodka. Možno niekedy nabudúce.

Simpsonovi - Vinný děda (2020) (epizoda)

Podcasty sú mi šumafuk, ale na druhú stranu nechýba zopár veľmi dobrých fórov a ako bonus dosť prekvapivé rozuzlenie, ktoré je tak vtipné, až je smutné. Vlastne presne naopak, tak smutné, až je vtipné. Ale zase svojim spôsobom ide aj o happy end. No a čo Kent? Dúfajme, že na ďalší koniec jeho kariéry sa do ďalšieho dielu zase zabudne. Ako to bude s chudákom Stellanom, to si počkáme do ďalšieho podcastu.

Simpsonovi - Bart v úloze matky (1998) (epizoda)

Bart je síce v úlohe matky, ale netuší, koho v skutočnosti privedie na svet. Ešte predtým ho ale čaká zaujímavé popoludnie s Nelsonom, hodina strelectva. Najlepšie fóry patria zase Homerovi, teda skôr jeho telu, pretože jeho mozog trpí krátkodobou pamäťou a my sledujeme, čo všetko môže spôsobiť jedna odmontovaná žiarovka. Svojim plánom na zachovanie rovnováhy v meste sa blisne na konci Skinner.

Simpsonovi - Kouzelník z Evergreen Terrace (1998) (epizoda)

Kutil Homer, to nemôže sklamať. Chvíľu to síce trvá, ale keď sa jeho myseľ naplno rozbehla, bol nezastaviteľný. No a pointa? Najlepšie vynálezy vás môžu napadnúť, keď začnete zaspávať na stoličke pri premýšľaní a začnete padať dozadu. Ale čo z toho, keď pri akcii, vďaka ktorej sa môžete stať milionárom, necháte vašu múdru hlavu doma. To z toho potom budú mať osoh len Edisonove deti.

Simpsonovi - Školní večírek (1998) (epizoda)

Obe dejové línie nepatria zrovna medzi tie najlepšie čo kedy boli k videniu, ale obsahujú zopár luxusných fórov a navyše sa zaujímavo v závere prepoja. Len prečo Homer začne podnikať spôsobom, kedy je extrémne stratový a dokonca mu to nenapadne ani po tom, čo mu to vysvetlí Bart. Ale zase bez Homera by táto epizóda nebola nadpriemerná, jeho peripetie s hadicou nemajú chybu.

Časové pásmo bylo změněno