Hranice nemožného - Kufřík (2010) (epizoda)

Tak tu máme už dve "zlé" Olívie, paradoxne je zábavnejšie túto postavu sledovať práve v tejto polohe. No a potom tu máme klasický mcguffin, tajomný kufrík so žiarou, ktorá vraždí všetko naokolo. A Peter si stále rieši vzťah s otcom a pohne sa ďalej aj s Olíviou, v tomto prípade je ale nevedomosť sladká. No a tá logická chyba s krvácajúcou mŕtvolou, kedy Olívia vymyslí dosť od veci plán na to, aby si ju Peter všimol, je tak trochu na hlavu.

Hranice nemožného - Olívie (2010) (epizoda)

Tvorcovia prejavujú ešte viac odvahy ako počas druhej série a asi by som po tej prvej neveril, že Olíviu vystavia takémuto medzisvetovému cestovaniu, "vyšperkovanému" ešte ďalšími experimentami tej, z nášho pohľadu, zlej strany na ženinej psychike a spomienkach. Kam to bude smerovať, sa vôbec neodvážim predpovedať, ale vyzerá to tak, že sa máme na čo tešiť.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Nejakú dobu trvá, kým pochopíte, že ide skutočne o film Sama Raimiho a nielen o ďalší pásový Marvel. Čiastočne ním dvojka Strangea stále je, ale aj tie zameniteľné scény skrátka bavia. Omalovánky ale postupne vystrieda autorský štýl. Že to nesadne každému, je z podstaty veci jasné a oživeného Strangea ako z Evil Dead nemusí každý pobrať. Výhodou je, že aj napriek zdanlivej chaotickosti kvôli multiverzu ide o veľmi jednoduchý príbeh, kedy chce jedna čarodejnica získať deti svojich paralelných ja z iných vesmírov. A ten Strange je zase v nejakých iných vesmíroch zase záporák, ale ono vám bude stále jasné, o čo komu ide a kto je kto.

Hranice nemožného - Série 2 (2009) (série)

V porovnaní s druhou sériou je tá prvá "iba" rozbehom. Nechcem napísať, že nesmelým, lebo by to bolo nespravodlivé, ale skrátka dvojka je po všetkých stránkach lepšia. Ako scenáre k jednotlivým príbehom, tak aj rozbeh celej makrozápletky a mnohé psychologicky prepracované momenty zahrané skvelými hercami. Plné hodnotenie si skúsim nechať pre ďalšiu sériu, ak ma ale mierne sklame, tak zvýšim hodnotenie dvojke.

Hranice nemožného - Na druhé straně 2 (2010) (epizoda)

Druhá časť finále "iba" doklepla logicky to, čo začalo v jej prvej časti. Možno preto ma v podstate už ničím špeciálnym neprekvapila. Všetko ale dopadlo tak, ako malo a aby sa seriál vyvíjal logicky ďalej ďalšou sériou. Rozhodne bolo radosť sledovať interakciu medzi Leonardom Nemoyom a Johnom Noblem, to je predsa len o level vyššia herecká liga ako zvyšok ansámblu.

Hranice nemožného - Na druhé straně 1 (2010) (epizoda)

Príliš som si nevedel predstaviť, ako bude vyzerať rozšírené finále celej série a jeho prvá časť v podstate predčila moje očakávania. Asi najmä preto, že je úplne iné, než by jeden povedal. Ide sa takpovediac naplno, začíname akciou v paralelnom vesmíre, aby sme sa následne postupne dozvedali, čo mu predchádzalo. Len ten, tu už spomínaný, X-Men efekt pôsobí nie príliš presvedčivo.

Hranice nemožného - Peterova cesta (2010) (epizoda)

V mojich očiach skôr priemerná epizóda s nejakými tými logickými nedostatkami. Peter vyráža na cesty, pričom na nich naráža na niekoľko mŕtvol. Ako sa čoskoro dozvieme, má na nich nepriamu vinu, pričom sa celý čas tvári maximálne nad vecou. Určite ale potešila malomestská atmosféra a konečné hodnotenie je výsledkom pôsobenia záverečného záberu, ten musí otvoriť ústa dokorán každému fanúšikovi seriálu.

Vládci vesmíru (1987)

Tvorovia nepochopili, že ak by sa celý dej odohrával mimo Zem, film by bol zábavnejší (aj ešte viac guilty pleasure). Skeletor je na pomery filmu skvelý záporák, bohužiaľ ani súčet všetkých bojovníkov proti nemu sa nevyrovná jeho charizme. Dolph je smiešny, to nám ale ako deťom nevadilo, dnes v tomto prípade nostalgia až tak nefunguje. Nakoniec to ale celé celkom slušne odsýpa, je to esenciálne osemdesiatkové a vykráda to všetko možné, takže ohodnotenie v zmysle spomínaného guilty pleasure si Vládcovia vesmíru do istej miery zaslúžia.

Hranice nemožného - Hnědá Betty (2010) (epizoda)

Pozerať sa na to rozhodne dalo. Dokonca sa to dalo užiť aj ako vydarená pocta filmu noir. Malo to aj klasickú fringeovskú zápletku. Napriek tomu to bola v podstate iba zbytočná výplň/vata druhej série. Potešila Anna Torv s výrazným červeným rúžom.

Benedetta (2021)

Pokiaľ si prečítate, o čom Benedetta je, tak asi by ste ťažko predpokladali, že by vás niečo podobné mohlo vyše dvoch hodín v kine baviť a to ani nemusíte byť hard core arťák. Ale keďže to natočil Vrehoeven, tak je to predovšetkým film jeho autorského štýlu a pokiaľ vám od začiatku film sadne, tak budete hltať každú scénu, dá sa povedať, že bez výnimky. Len treba rátať s tým, že sex a mučenie tu nie je skoro vôbec explicitné, premýšľanie nad filmom je tu stále dôležitejšie, než potešenie zo sledovania lesbických scén dvoch mníšok.