Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Dávam tri, pretože toto zakončenie ságy je o triedu horšie než predchádzajúca časť. Ewokovia mi neskutočne liezli na nervy a na celom filme ma bavil len spor Lukea s Vaderom. Viem, že muselo byť epické vidieť prvýkrát Vadera bez helmy. Taktiež ma potešila prvá polhodinka s Jabbom a sexi Leiov v bikinách. Nebyť Ewokov a trápnych vtipov bez humoru zasadil by som tomu aj plný počet. Vader je skrátka majster záporák.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Nečakal som, že ma to tak vtiahne do deja. Vader je skrátka skvelý záporák. Stačí, že sa objaví na scéne a vy máte hneď pocit, že sledujete toho najlepšieho záporáka v akcii. Bavila ma aj romanca Leia-Han Solo. Aj tá princezná sa mi akosi začína páčiť. Pár negativných momentov sa určite nájde, ale inak tomu naozaj nemám čo vytknúť. Len od majstra Yodu som čakal trošku viac, preto tie štyri hviezdy.

Zrození šampióna (2009)

Sandra je fajn herečka a tento film pôsobi dobre, ale to je tak všetko.

Hory mají oči 2 (2007)

Trápny pokus o pokračovanie, pretože viac sa už z toho vytrieskať nedalo. Vzniklo to len preto, lebo Wes potreboval zarobit.

Pravá blondýnka (2001)

Jediná komédia s Reese, ktorá ma ako tak bavila. Hlavne vďaka dobrej réžii Roberta Luketica. Btw úspech bol vďaka feminizmu zaručený.

Happy Feet (2006)

Absolútne nezaslúžený Oscar za najlepší film.

Coco (2017)

Videl som aj Ferdinanda a Coco je zaslúžený víťaz. Lepší scenár som od Shreka v tomto žánri ešte nevidel.

Správci osudu (2011)

In Time bolo viac o zmene sveta v budúcnosti. Správcovia osudu sledujú lásku dvoch ľudí, ktorí by nemali byť spolu a pre mňa ako milovníka osudových príbehov to bolo záživnejšie. Matt Damon sa v tejto postave našiel a Emily je krásna a šarmantná ako vždy. Film si však naplno užijete len pri prvom zhliadnutí. To druhé už bude vďaka znalosti zápletky len formálne, preto dávam 4 a nie 5.