• Mysteriózní

Vzpoura strojů (1986)

King má, tak ako v knihách, zmysel pre sympatické aj nesympatické charaktery, zrežírované je to obstojne, výborný, neošúchaný námet, aj s presahom. Hudba AC/DC len pomôže, vynikajúce dialógy, skvelé prostredie. Občas úlet, americkejšie už to nejde.

Walpuržina noc (1971)

Ja tie Naschyovky proste milujem. Táto bola jedna z prvých, všetci zúčastnení boli plný energie, nadšenia a na filme je to sakra poznať. Aj keď Naschy a jeho dvorní režiséri to podľa mňa nikdy neodflakovali, naopak, bolo to stále lepšie. Každopádne, opäť krásne ženy, charizmatický vlkodlak, krásne gotická výprava, pribeh a prostredie, kvapka histórie, a na tú dobu odvážne gore a nahota, aj keď treba dodať, že sa to ešte iba rozbiehalo. Efekty a masky sú skvelé, každý zastaralý vlkodlačí chlp je stokrát lepší ako sekunda CGI. A upirky... Wau. Čierny závoj, spomalené zábery, upírie zuby. Aj strašidelná hudba je skvelá. Proste, klasický Naschy, ktorého si vždy rád pozriem znovu.

We Are Still Here (2015)

V rámci novších kúskov určite nadpriemer. Vynikajúce prakticke gore a pomalá zimná atmosféra, skvelý klasický príbeh. Pocta Fulcimu, spomeniets si hlavne na The Beyond a Houss by the cemetery, ale svojská. Jediným mínusom, subjektívnym, je pre mňa to, že film až tak nevtiahne, ako by cgcel a herci to stále tak "nepredajú", mnoho scén tak trošku stráca na údernosti, ale snaha tu určite je, a v mnohom podarená. Skvele sú dovysvetľujúce záverečné titulky.

Wrestlemaniac (2006)

Skvelé slnečné púštne lokácie, stará benzínka a varovanie, mestečko duchov a ktosi, kto tam stále je, snáď stará legenda. Klasický slasher príbeh podaný veľmi slušne so skvelými gore scénami, krásnymi kočkami, dobrou atmosférou a vcelku prekvapivým koncom.

X (2022)

Konečne dobrý nový horor, s praktickými efektami, pomalou a úžasnou atmosférou "opustenej" farmy. Tri štvrtiny pomalšie, ale zábavné, so skvelým hlavným hudobným motívom, s prebleskujúcou creepy atmosférou. Posledná časť klasický late 70s slasher, ktorý sa nepreháňa, ale je efektívny, vrátane jednoduchého, ale funkčného a v podstate originálneho odhalenia.

Za hranicí temnoty (1979)

Sick, gory nezabudnuteľný kult s hudbou od Goblinov. Perfektné prostredie hradu, Tyrolska, stále šokujúce gore scény, štipka humoru(svadobná hostina), geniálny záver. Pokiaľ ste len odchovanci nových hororov, a staršie odmietate, pokiaľ potrebujete intelektuálny, áčkový snímok, ruky preč.

Zámecká zrůda (1995)

Gordon si v polovici 90s natočil svoje veľké malé Taliansko. A to zo vsetkym- zámkom, Talianskom, gotickou atmosférou, a provokatívnym gore. Titulná freak je naozaj odporná, spracovanie prvotriedne, a ma to krásne talianske vibes zo začiatku 80s.

Zánik domu Usherů (1960)

Až ma samého prekvapilo, ako mi film sadol, a to už 60s veľmi nemusím, vadí mi až príliš teatrálne herectvo, romantická hudba atď. Samozrejme až na výnimky alá Blood and black lace. To všetko tu je, ale film perfektne šľape, má skvelý, neodhadnuteľný príbeh, na v podstate low budget neuveriteľné kulisy a je to proste horor, ako má byť. Pochovanie zaživa, búrka, šialenstvo, prízraky... skvelý film.

Zasvěcení (1984)

V pohode slasher pre 80s nadšencov. Mohol by byť lepší, ak by tie najlepšie kills rozhádzal aj niekde inde, nie len do poslednej štvrtiny, trošku pridať na tempe. Ono vidno, že by tvorcovia chceli mať slasher hit, ale robia to akosi ťažkopádnejšie. Zas na druhej strane má to tú typickú 80s atmošku, finále je miestami skvelé, rovnako ako pointa. Film tak či tak poteší, hlavne teda spomínaných 80s fandov.

Zběsilý vztek (1987)

Nie až tak známy, ale rozhodne vynikajúci  80s slasher, ktorý je vo svojej uncut verzii až prekvapivou prehliadkou splatterifických gore efektov. Floridské prostredie, klávesová hudba, zábavná hra na dvojičky... Možno postava matky a niektoré vedľajšie sú mierne otravné, ale nijako to neuberá na zábavnosti tohto tak trochu skrytého pokladu.