hansel97

hansel97

Jan Vohralík

okres Cheb
ČSFD / Markething

20 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

 • poster

  Protivný sprostý holky (2004)

  Podle mě velmi podceňovaný film a jeden z nejlepších z "komedií ze střední." Pokud to s nimi srovnáte, je tohle uhlí mezi diamanty. Jen si vezměte kolik hlášek z tohohle filmu se ustálilo a které z něj pocházejí. "On Wednesday we wear pink." "You cant sit with us." a další, tenhle film je pro mě kulturní zlato a skvělá komedie. Uznávám, že konec trochu podělali a má do komedie daleko, ale upřímně to dokážu filmu, který mě rozesmívá hodinu a něco, než je trochu nudnější, odpustit. Tohle můžu vidět pořád dokola a bavit mě to nepřestane.

 • poster

  Smrt panen (1999)

  Tak do tohohle filmu jsem se nejspíš zamiloval na první pohled. Nádherná atmosféra jako ze snu a ani mi tolik nevadilo, že film vlastně ani moc otázek nezodpověděl, protože to dodává na mysterióznosti nejen sestrám Lisbonovým, ale i samotnému snímku. Asi by bylo fajn, kdyby nám Sofia naservírovala, proč to děvčata udělala, ale takhle si to zase může každý vyložit sám, tak jak se mu to líbí. Velmi realistické a jeden z nejlepších filmů o teenagerské generaci, jaký jsem viděl.

 • poster

  Osvícení (1980)

 • poster

  Život Adèle (2013)

 • poster

  Zmizelá (2014)

 • poster

  Karlík a továrna na čokoládu (2005)

 • poster

  Harry Potter a Fénixův řád (2007)

 • poster

  Humr (2015)

  Naprosto dokonalá šílenost, která často vyznívá spíše komicky, ale vlastně bych ji ani nebyl schopen zařadit do žánru, protože tohle je prostě jako něco, co jsem nikdy nikdy neviděl. Vše funguje naprosto na výbornou, ale musím přiznat, že více než druhá polovina filmu mě bavil Farrellův pobyt v hotelu, spíše než jeho putování s osamocenými a Rachel. Každopádně jsem nadmíru spokojený a nemůžu zapomenout vyzdvihnout ty dva úžasné plakáty, kde Rachel s Colinem objímají neviditelně toho druhého. To je prostě bomba!

 • poster

  500 dní se Summer (2009)

  S otevřenou pusou čumím na to, co byl Webb schopen předvést na poli žánru, u kterého je pro mě zázrak, když film není klišé vedle klišé a není to propadák. Panebože! Tohle je asi nejlepší romantický film, který jsem v životě viděl. Neuvěřitelný nápad s ještě neuvěřitelnějším zpracováním a to děj je poměrně obyčejný. Strašně příjemná atmosféra, i když ne zrovna veselá, akorát na pozdimní studené odpoledne, aby vás film trochu zahřál u srdce. Tohle se mě nejen citově dotklo, tohle mě přejelo jako náklaďák. Nemám, co vytknout. Jednu jedinou věc, což bych asi zvládl najít i u některých filmů, kterým jsem napálil pět hvězdiček.