• Krátkometrážní

Kam zmizela Madeleine McCann? (2019) (seriál)

Jo, true crime documenty jsou pro mě totální guilty pleasure a o případu Madeleine McCann jsem četl články a koukal na videa na youtube nesčetněkrát, takže tohle mi sedlo. Je to dost dlouhé a v některých epizodách, to trochu ztrácí napětí, ale myslím si, že to výborně funguje jako shrnutí celého komplexního případu. Dokument se nestaví na strany a dává dostatečný prostor všem teoriím a možnostem. Mínusem je pochopitelná neúčast McCannových a tak trochu fakt, že to nepřináší nic nového, ale pro mě i tak dobře strávených 7 hodin.

Leaving Neverland (2019)

Stranou od tématu, to není příliš šťastně natočený film, který co se týče dokumentu sice dobře staví příběhy jednotlivých aktérů, ale často se zabředává v nudných detailech, které se ze 4 hodinové stopáže pravděpodobně daly vysekat. Příběhově je to pro mě dost silné, ovšem škoda je opět, že se tu jen minimálně nastavuje zpětné zrcadlo, které by vinilo i rodiče, kteří tomuto chování pomáhali. Výjimkou je jejich sebereflexe. Ti co MJ braní i po tomhle jsou asi hodně slepí.

Kdyby ulice Beale mohla mluvit (2018)

Film, který se neopírá o příběh, ale podobně jako Moonlight o rozvinutí příběhu sociální problematiky, která je podtržena vybroušenými výkony, se kterými tu vedou hlavně KiKi Layne a Regina King (se zaslouženým Oscarem).

Čarodějnice navždy (2019) (seriál)

Ucházející námět, který by se však možná lépe vyjímal v komediální rovině, do které se Siempre Bruja někdy dostává. Nedokáže se to ale zbavit náznaků kolumbijské telenovely a i po dvou dílech je jasné, že se z toho klube obyčejné teen drama.

No není to romantika? (2019)

Nic světoborného, ovšem neskutečně příjemný a originální kousek v rámci žánru. Člověk musí trochu vypnout kritické myšlení a přestože to vlastně onou romantickou komedií je, tak způsob jakým se to vysmívá všem klišé toho žánru je neskutečně milý. Samozřejmě to táhne Rebel Wilson, která ale utáhne i mnohem horší filmy a tohle je fakt příjemná komedie se skvělým vedlejším obsazením.

Roma (2018)

Intimnost je něco, co tu převažuje na plné čáře, přestože se film odehrává na pozadí válečného konfliktu. Vizuální symfonie neuvěřitelně nádherně následující postavy všemi událostmi a vykreslující dokonalý dvouhodinový epos. Yalitza i Marina výborně ztvárňují životem zkoušené ženy.

Mrazivá pomsta (2019)

Neviděl jsem remake, takže jsem rád, že hodnotím obejktivně bez srovnávání. Je to příjemný mix černého humoru s brutalitou a akcí, na kterém sice je vtipná jeho přiznaně předvídatelná repetitivnost, ale nakonec se utopí v dlouhé stopáži. Neeson celkem mdlý, ale na roli se to hodí. Jsou to lepší tři hvězdy, ale na hodinky jsem v sále koukal, takže...

Černé vdovy - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Čekal jsem, že Prima vstoupí do vod kvality, asi marně. Evidentní potenciál - předloha bývalého seriálu, talentované obsazení a schopný režisér. Ovšem dostavuje se scénář s nesympatickými a jednorozměrnými postavami, u nichž scenáristé vůbec nejsou schopni vysvětlit motivace a vykreslit povahy. Hloupé vtipy hodné Kameňáku. Tohle se žánrově hodilo do stylizace černé komedie, ne primáckého humoruu. Fakt škoda, pod taktovkou ČT z toho něco mohlo být.

Já, knedlíček (2018)

Příjemný feel good film opřený hlavně o výbornou volbu soundtracku Dolly a neskutečně sympatickou řadu hereček od Danielle Macdonald přes Jennifer Aniston po Odeyu Rush, Bex Taylor Klaus i Maddie Baillio. Skvělo obsazené, hůře napsané. V rámci žánru vážně dobré, ale stejně až zbytečně moc předvídatelné a emoce ždímající.

Taková moderní rodinka - Série 7 (2015) (série)

Po zklamání se šestou sérií obrovský posun, ať co se týče jednotlivých gagů a zápletek epizod, i celkového příběhu, který rodinu posouvá v této sérii. Je tam pár dílů, které to podrývají, ale jinak poměrně vyrovnaná a vážně dobře napsaná série.