• Krátkometrážní

Dokonalost (2018)

PERFEKCE. Jeden z nejlepších novodobých hororů, jaký jsem viděl. Víc zvratů by jste si od filmu, který se odehrává během 90 minut asi ani přát nemohli a Logan Browning (ta o trochu víc) i Allison Williams hrají jako o život. Výborný scénář, výborná hudba, výborná kamera a více jak uspokojivé vyústění filmu.

Dámský klub (2018)

Trošku plytký scénář, který se o svoje veteránské obsazení nejen opírá, ale používá je jako invalidní vozík pro celý film. Je vážně škoda, že komedie s takovým epickým obsazením nemá lepší scénář, ale co se dá dělat. Člověk se nad tím pousměje, ale bohužel předvídatelné vtípky i vývoj.

Rozvod - Série 2 (2018) (série)

Stejně dobré jako první řada. Nebo dokonce lepší? To je fuk, protože Divorce mě fakt neskutečně baví i druhým rokem, a to hlavně díky perfektním výkonům od SJP a THC a jejich chemii. (V téhle řadě teda ještě dost táhne Molly Shannon.) Upřímná komediální bomba ve stylu Insecure pro starší (a méně etnické) diváky.

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Film, jehož zásadní problém je, že je jako na míru šitý pro Oscary a ztrácí tak svojí artovost. Kompletně se to opírá, což není až tak špatně, o transformativní výkon Melissy McCarthy a pro mě osobně ještě zajímavější výkon, Richard E. Granta. Mám z toho smíšený pocit, ale působí to na mě docela "svěže" scenáristickou a filmařskou stylistkou a tak se přikláním ke kladnému hodnocení.

Manžel na zkoušku (2018)

Vlastně docela fajn. Neviděl jsem film, ze kterého to vychází, ale rozhodně se mi tu líbí to prohození rolí mužské a ženské postavy. Eugenio Derbez si to celé tak nějak ukradl pro sebe, protože Annu Faris herecky kompletně zastiňuje. Celkově takový hollywoodský komediální průměr, kterému by asi více sedla premiéra na Netflixu.

Rozvod (2016) (seriál)

Epický návrat SJP na HBO, který v mnohém její legendární roli v Sexu ve městě, strká s přehledem do kapsy. Skvěle vybalancované dramatické ztvárnění reality rozvádějících se párů a komediálního osvěžení v podobě nenahraditelné chemie mezi SJP a jejím seriálovým manželem Thomasem Hadenem Churchem. Ve shrnutí upřímná komedie ve stylu Insecure pro starší (a méně etnické) diváky. Za mě jasné doporučení. (S1 - ★★★★☆, S2 - ★★★★☆)

Rozvod - Série 1 (2016) (série)

Epický návrat SJP na HBO, který v mnohém její legendární roli v Sexu ve městě, strká s přehledem do kapsy. Skvěle vybalancované dramatické ztvárnění reality rozvádějících se párů a komediálního osvěžení v podobě nenahraditelné chemie mezi SJP a jejím seriálovým manželem Thomasem Hadenem Churchem. Za mě jasné doporučení.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Co říct? S každým dílem opadající naděje na to, že se mi dostane finále, které jsem čekal a u posledního dílu už moje očekávání byla tak nízká, že se to ani nedá nazvat zklamáním. Příliš hollywoodské, nezvládnutý a uspěchaný příběh, tragické dialogy, na kterých byly dřívější série vystavěné a to nejhorší? Předvídatelnost, která je něčím pro tenhle seriál doposud atypickým.

Holky pod zámkem (2015) (pořad)

Oproti americkým verzím, kterými je to jasně inspirované (například Girls Incarcerated), je to příliš senzachtivá reality show, která není schopna vybalancovat tyto dva žánry více směrem k dokumentu, což by tu pomohlo. Koukal jsem až na část třetí řady a musím říct, že by asi "obsazení" prospěly více empatii budící příběhy jako je Monika, protože jinak se pak všechny snadno házejí do jednoho pytle drogově závislých / zlodějek. Fajn pokus, který bych u Novy nečekal, ale u slova pokus to zůstává.

Modré stíny (2016) (seriál)

Vážně na tohle bylo potřeba 4 epizod oproti Případu pro exorcistu, kterému stačily tři??? Nezajímavý a nudný případ s fakt trapným vrahem i jeho motivacemi. Vlastně celé to politické zasazení tomu vůbec nesedí, upřímně mi u detektivek moc nesedí. Výkony jsou někdy fakt dobré a někdy hraničí s tragičností. Nevím, celé je to takové na houpačce, takže si to žádné jiné hodnocení, než průměr nezaslouží.