• Krátkometrážní

Pýcha, předsudek a zombie (2016) odpad!

Vůbec mi nevadilo, co s touhle klasikou provdeli a říkal jsem si, že by to mohla být celkem zajímavá podívaná vidět historickou apokalypsu. Ono vlastně to našroubování na Pýchu a předsudek je jen pro nalákání pozornosti, jinak je to akorát obyčejný zombie film ve středověku. A přestože ve filmu možná funguje Pýcha a předsudek, tak ty zombie vůbec ne. Velký problém je, že jsou na plátně minimum času a zbytek filmu, od kterého jsem nečekal drama a romantiku, zaplácnou nanicovaté rozhovory, které měli tvůrci použít, kdyby adaptovali klasiku od Austenové. Vážně, vsadit více na ten aspekt ze zombíky, jdu třeba na tři hvězdičky. Ale když už tedy tu a tam ty zombie na obrazovce jsou, tak nepředvádějí nic žánrově záživného a tak akce je upřímně dost jednoduchá a odfláknutá. O tricích a jejich kvalitě typu, když se střelí do hlavy vybuchne a hořícím městě. Jedna velká nuda, kterou dokážou zachránit maximálně talentovaní herci, pro kterých je tohohle opravdu velká škoda.

Zpověď (2011) (seriál)

Za hodinu se tenhle příběh stihl tak moc neočekávaně zvrtnout, že jsem ke konci opravdu jen čuměl. Geniální práce s gradací, možná to na diváka rozkouskovaně fungovalo ještě úplně jinak, než když jsem to já sledoval v kuse a herecké výkony ústřední dvojice jsou opravdu bomba. Neuvěřitelný televizní zážitek!

Darmošlapové (1953)

Darmošlapové mě příliš neoslovili, jako příběh jsou v celku zmatení a neucelení, ale zase se na celý film dívá poměrně příjemně. Hodně slušná práce je tu ze strany herců, ale ten příběh pro mě strádal a dost značně mě nudil.

Všechny cesty vedou do Říma (2015)

Nechápu to špatné hodnocení! Jasně, není to žádný hlubokomyslný kousek hodný Oscara, ale je to jeden z nejpříjemnějších filmů, jaký jsem za poslední dobu viděl. Vážně si nedokážu představit, že by někomu mohl vadit tak, aby dal odpad, ale dobrá. Ten příběh je jednoduchý, ale jako celek je film vtipný a dokonale využívá nádhernou italskou krajinu a kulturu, která u mě tedy tak nějak automaticky je hvězdičkou navíc. Herců je málo, ale perfektně si vystačí, mezi SJP a Raoulem chemie naprosto funguje a unesená babička Claudia Cardinale je taky skvělá.

Kill Bill (2003)

Brutální řežba, která však v mých očích naštěstí je mnohem více než jen tupé sekání do sebe bez důvodu. Neříkám, že je to scenáristicky a příběhově nejsilnější film, co jsem viděl, ale žánrově je dobrý a nepůsobí vůbec připitoměle. Akce je opravdu špičková, ale jsou tam nudnější pasáže a to finále bylo na mě moc zdlouhavé. Ale Umu si užijete na 100%.

Dárek (2015)

Místy to mělo slušnou atmosféru a běhal z toho mráz po zádech, ale jinak docela slabé, hlavně co se týče příběhové konstrukce. Celkově mi to nějak nezapadlo a nelíbilo se mi to. Ono je to námětem i docela klasické, šikanovaný spolužák se v dospělosti odplatí svému tyranovi. Viz. například české Líbánky a kdo ví kolik dalších filmů... Prostě mě to nechytilo, nudilo a celé to rozuzlení bylo překvapivé, ale ne nijak extra šokující a docela vleklé.

Vášeň (2012)

S Passion je to jako na kolotoči, ze začátku slušné kariéristické drama plné podlých triků mezi McAdams, Rapace a Herfurth, které mimochodem opravdu herecky excelují, ale pak to v půlce filmu nějak stagnuje, dokud nedojde k většímu zvratu a to je největší chyba, protože v tom momentě jsem se neskutečně nudil. Konec je pak zase hodně dobrý, ale na můj vkus příliš překombinovaný a zmatený, asi i neuvěřitelný. Není to vyloženě špatné, ale čekal jsem více.

Dívka v modrém (1939)

Vtipná a neskutečně miloučká komedie s jednoduchou rádoby fantastickou zápletkou, která čistě těží z konverzačního humoru a jde jí to na jedničku. Oldřicha Nového úplně nemusím, ale tady mě kupodivu opravdu velmi bavil, stejně tak Baarová, kterou popravdě vidím ve filmu poprvé. Jen škoda, že nemá více prostoru moje oblíbená Gollová. Každopádně opravdu vyvedené i se studijní výpravou.

Potomci lidí (2006)

Tak tady se těží samozřejmě hlavně z jednoho z nejoriginálnější námětů, jaký jsem kdy viděl, ale popravdě moc nezaostává ani provedení, i když to pro mě prostě není pětihvězdičkové. Kupodivu možná často byly i lepší pasáže ty, kde netrvá půl hodiny přestřelka, jako v táboře uprchlíků, to byla celkem nuda. Ale v těch chvílích to zase vytahuje dokonalá Lubezkiho kamera s minimalizací střihu. Jen mě trochu mrzí, že jsem se tak těšil na Julianne a ona si tam moc nepobude.

Zrůda (2003)

Přijde mi strašně těžké natočit film o takovýhle zločincích, protože by u nich nemělo docházet ke glorifikaci vrahů a jejich obdivování, ale ani se držení stranou a ukazování všeho stroze tak jak bylo. Tady je Aileen vykreslena spíše tragicky a člověk jí dovede v různých momentech litovat i opovrhovat. Celé její provedení dokonale vystihuje Charlize, ale herecky opravdu exceluje i Christina. Nemám prakticky co vytknout, syrové až surové drama s lehčí stránkou jejich lásky a opravdu perfektní životopisný kousek.