Moneyball (2011)

Genialita sama. A to téměř po všech stránkách. Osobně řadím tento snímek do top filmů posledních let a vřele ho doporučuji všem milovníkům ryzí filmové kvality.

Grave Encounters 2 (2012)

Podle mého názoru je druhý díl krokem vedle, jak už to ostatně u druhých pokračování bývá. Tvůrci tak trochu vaří z vody a po prvním, řekněme mrazivém, lekacím dílu, nás v blázinci již nic nepřekvapí. Příběh se sice snaží překvapit "překvapivou" změnou v chování jednotlivých postav a napojením na první díl, ale vše je velmi předvídatelné a tupé. Jestliže první díl alespoň pro mě zajímavý...ten druhý balancuje někde mezi ztrátou času a pouhou zvědavostí vědět, zda tajemní duchové stále existují.

Mamas & Papas (2010)

Předvídatelné, průměrné a nezajímavé zpracování zajímavého tématu.

Noc v muzeu 2 (2009)

Příjemná pohádka nejen pro děti...jestliže od toho nebudete vůbec nic čekat, uděláte nejen dobře, ale budete na konci filmu velice spokojeni!!!:)

Pianistka (2001)

Náročný snímek!Trvalo mi 2 dny, než jsem konečně vypustil z hlavy všechny stopy, které ve mně tento film zanechal!Každopádně doporučuji zejména těm, kteří se vyhýbají americkým thrillerům a dalším hollywoodským vychytávkám a je pro ně zásadní hodně silný zážitek a vžívání se do postav příběhu!

Sněhurka a lovec (2012)

Pokus o moderní uchopení klasického pohádkového příběhu. Vlivy jsou více než patrné, ale ono to opravdu asi dnes už jinak než přes Pána prstenů, Narnie apod. nejde propasírovat bez ztráty kytičky. Jsem ovšem na rozdíl od Pána prstenů velice zklamán. Velice slabý a nepropracovaný příběh, bezduché dialogy a roztěkanost v každém druhém záběru. Bohužel film nebyl v originále, což jsem hned z počátku málem nevydýchal a z kina jsem odešel. Tento fakt zřejmě fatálně ovlivnil můj další zážitek z filmu. Bohužel řadím tuto záležitost do kategorie filmů, které jsem chtěl po půl hodině mít co nejrychleji za sebou!

Rozsudek smrti (2007)

Naprostý brak!Dávám jednu hvězdu pouze a jenom za výkon Kevina Bacona. Ruce pryč od takových sr.ček.

Proroctví (2009)

Parádní film a milé, nečekané překvapení!To, že je Nicolas prvotřídní herec, o tom mě nikdo přesvědčovat nemusí, ale to, že Alex Proyas je prvotřídní režisér, byla až doteď pro mne velká neznámá. Neuvěřitelně silné drama, které až do konce nenechává diváka odpočinout. Již dlouho jsem neměl husí kůži více jak polovinu celého filmu!Já jsem nadšen a vřele doporučuji.

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Zřejmě slavná válečná freska, která na mne ovšem neudělala zřejmě ten správný dojem!Pochopitelně originální snaha o zachycení hrozné doby chorvatských dějin je velkým přínosem, ale samotné provedení alespoň u mě ubralo na silném dojmu. Rozhodně stojí za zhlédnutí, vyžaduje ovšem velkou dávku trpělivosti, ostatně jako každá freska..

Šachová královna (2009)

Film pod taktovkou ženy, což vůbec není na škodu. Je ovšem příšerně nemastný-neslaný, nezaujme, nemá totiž vůbec čím..snad jen nádhernou výpravou, prostředím, kde se příběh odehrává. Pro mne mírné zklamání, čekal jsem více..