• Thriller

Silo - Hanna (2023) (epizoda)

Mám přečtené dvě knížky ze série a přesto mi Silo napíná a  baví. Jasně. něco je tam pozměněno, rámcově se děj ovšem drží předlohy, jen se na to jde třeba oklikou nebo v něčem jinak. Jak by to asi bylo asi ještě víc napínavější, kdybych nic o tomto světě předem neznala? Interiéry s atmosférou dobré, líbí se mi, že navzdory předlohy tam lidi mají hodně prostoru v bytech. Koupelna je patrně větší než románové palandy, kde se u chudších  nevejde ani malej stolek. Změny tam jsou všude možně, nevadí mi to. Začalo to nevýrazně, teď čekám netrpělivě na další díl, co bude zase trochu jinak a jak daleko se děj pohne.  1.díl knížky je sice promyšlenější, nicméně seriál se taky vydařil. Vidím to na 4* a těším se na další sérii.

Cesta ven - Forest for the Trees (2023) (epizoda)

Přibývají nové příšery, konec druhé série na dosah, ale pořád otázky nevysvětlují a svým způsobem se točíme v kruhu. Strach z něčeho. Proč se to děje? Jak se dostaneme domů? Kdo na ně mluví z telefonů nebo rádií, které ani nemají dráty? Čímsi dlouho ovládaná vražedkyně Sára najednou zčistajasna kliďas bez příznaků. Proč se posouvají stromy a padá listí, když na tomto území nikdy podzim nebyl? Mají tvůrcové vůbec nachystaný nějaký rozumný závěr? Obávám se, že se to ani ve zbývajících dvou dílech nedovíme. Další nekonečný seriál bez otázek v nedohlednu. Anebo se to prostě nějak narychlo ukončí či spíše usekne? Ne že by mi to vůbec nebavilo, ale když se na něco zeptají, můžou alespoň občas poodkrýt odpověď. Nováček uvažuje podobně jako dřív ten V.I.P. zbohatlík. Co když to na nás jen hrají? Nic nového pod sluncem. O postavách skoro nic nevím, zasloužili si být na podobném místě, tedy záměr, nebo náhodná "loterie" - v nevhodný čas na nevhodném místě, experiment, kletba, vykoupení, nabídnutá náprava, očistec či bůhvíco ještě..?

Shining Vale - Chapter One: Welcome to Casa De Phelps (2022) (epizoda)

Parodie na horory s tématem strašidelného domu. Zasmála jsem se, místy. Pobavit se dá i nad rodinkou, ironie a nadhled.  Bát se nejde, dělá si to z hororů a jejich klišé prču.  "To byl jelen." :)

Cesta ven - Lullaby (2023) (epizoda)

Seroš jsem zatím obhajovala. Teď už to začíná být fakt špatný. Zvlášť první, dejme tomu i druhý díl nastavil pár mystery možností kam se ubírat dál a jaká tajemství začít odkrývat. Změnilo se to ovšem už několikátý díl v drama, které příliš napínavé není a je to čím dál tím víc plošší a vede to do nikam. Dalo se to zcela jinou cestou než do kvalitní mysteriózní sci-fi. Zhlouplo to. Jednání šerifa nechápu. Obhajuje sériovou vražedkyni, které hlasy nebo něco v ní prozradily, koho všeho má zabít, myslím že to dotáhla na slušný počet mordů. Já bych jí za sousedku nechtěla, kdo ví, kdy jí zas hlasy vnuknou další nápad. Opilce nechal zabít jen za to, že prkny nepřibil okno v dětském pokoji a teď nechá lítat po už tak zneklidněném městě holku, které hlasy řekli, že musí se skalpelem v ruce obětovat děcko, protože předchozí mordy a oběti navzdory slibům odněkud nezabrali. Lesby a jejich uměle vycucané pseudoproblémy mi taky moc netáhnou. Kluk osamocený v autobuse absolutně  nevyužit. Chtělo by to pořádnou dobrodružnou jízdu, pohrát si s  předhozenými nápady, zase to rozjet  a pořádně oživit. Druhá série začíná už dost reálně vypadat na natahovaný, zbytečný průšvih. Takhle prosím ne!

Silo - Pravda (2023) (epizoda)

Oproti slaboučké minulé epizodě, kde mechanici a dělňasi nudně makali a byl jasný potlesk nad úspěšně provedenou prací na závěr,  je tahle sic o dost procent méně ceněná epizoda alespoň o něčem. Napínavá, správně atmosferická a teprve nyní mi to pátrání po tajemství sila a záhadných vraždách chytlo. Těším se na další epizodu, snad nezklame.

Silo - Stroje (2023) (epizoda)

Fakt strašně zábavný, dívat se skoro hodinu na to jak superrhrdinka, která zaručeně musí přežít, opravuje rozbité silo. Je to epizoda o ničem. Co mi to jako mělo dát? Dám šanci ještě jednomu dílu, zatím plochý a naivní, navíc plné technických nesmyslů.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999) odpad!

Vůbec mi to nebere a ty legrační masky! Star Wars mi míjí a prostě je nedávám, zvlášť a nejvíc  ty mimozemské postavičky jak z večerníčku, ty dojem nejvíc kazí. Nedá se na to koukat. Nechápu jejich popularitu.

Cesta ven - This Way Gone (2023) (epizoda)

Mě se tenhle díl líbil. Zajímavější než předešlej. Navíc mi bavi řada hlášek  (s nadhledem řečených,vtipných i vážnějších). Hororové, akční fanoušky možná nepotěší, ale že by alespoň nebylo o čem přemýšlet, to ne, Některé výroky beru jako metaforu.  Minulej díl byl vata, tohle je už lepší! Ztráta času to není, ale souhlas, v příštím díle by se mohli trochu pohnout z místa, tímto je hlavní téma poměrně vyčerpáno ( proč jsme se tu na zemi v této roli ocitli, proč se tu nacházím, proč jsem tím čím jsem) + postoje a následky našeho chování (třeba je správné něco druhým zatajovat a bonznout schovanou nebezpečnou kámošku ve sklepě?) a řada dalšího.... Přemýšlej do důsledků o tom, co děláš. A doufám, že by příští díl mohla být už fakt dramatičtější jízda, kluk sám v autobusu, šerifova situace a jeho dilema...

Ztraceni - Série 1 (2004) (série)

Zábavné to je, dobrodružství a tajemno ujde, příroda krásná, herci OK. Některé návraty do minulosti bych mohla oželet. Prý se v podobném duchu nese jen 1. a 2.série, tak pochybuju, zda dokoukám do konce, který prý schází, plno věcí prý nedovysvětleno nebo je to vyřešeno špatně a zas tak mi Lost netáhne, abych koukala na pochybné pokračování a případné uhozené polovysvětlení části záhad. Musím říct, že jsem seriálu musela dát víc šancí, než jsem kulťáku přišla na chuť, ale nižší kvalitu než se ukázalo v jedničce už nedám. I tak mi některé momenty přišly nechtěně úsměvné, naštěstí jich není tolik. Nicméně konečně alespoň trochu chápu, co na tom většina lidí tak má.

Cesta ven - Tether (2023) (epizoda)

Po slušných 2 dílech 2. série propad dolů. Napětí nic moc, atmosféra vymizela, psychologie 0, tento díl nic nového nepřináší, suma sumárum nemá moc co nabídnout. Dodívala jsem se, čekám na další díl, mojí pozornost si zatím získal, jen už by do toho mohli pořádně šlápnout nebo přijít s něčím novějším. Snad to od teď nepůjde celé do kopru, jak se to tak seriálům po čase obvykle stává. Uděluju 2*, jsem hodná. :)